اخبار داغ

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی؛

تجدید ارزیابی دارایی‌ها، اقدام به موقع برای شرکت‌ها

تجدید ارزیابی دارایی‌ها، اقدام به موقع برای شرکت‌ها
عباس آرگون گفت: تجدید ارزیابی دارایی‌ها باعث نزدیک شدن ارزش دفتری به واقعیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس آرگون، عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران در گفتگویی درباره تصمیم سازمان بورس در خصوص تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها و بانک‌ها را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: این تصمیم سازمان بورس در راستای اصلاح ساختار مالی بنگاه‌ها به عنوان اقدامی مثبت تلقی می‌شود که در دستور کار مسؤولان سازمان بورس قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط تورمی که در اقتصاد کشور شاهد هستیم به نوعی قیمت‌گذاری انجام شده از بعد ارزش دارایی‌ها در صورت‌های مالی به واقعیت نزدیک‌تر خواهد شد؛ بنابراین تجدید ارزیابی دارایی‌ها اقدامی به موقع برای شرکت‌های حاضر در بورس است.

آرگون ادامه داد: این اقدام باعث ورود منابع جدید به شرکت‌ها نمی‌شود اما اصلاح ساختار مالی که تحت تأثیر تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند مزایایی را با خود به همراه داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: انجام تجدید ارزیابی دارایی‌ها بر روی زمین که شامل استهلاک نمی‌شود مثبت است و باعث می‌شود تا قیمت بنگاه‌ها به واقعیت نزدیک‌تر شود.

وی تاکید کرد: در سال‌های مختلف شاهد نرخ بالای تورم بودیم؛ بنابراین ارزش دارایی‌های منعکس شده در صورت‌های مالی شرکت‌ها تفاوت زیادی را با واقعیت‌ها دارد.

آرگون خاطرنشان کرد: تجدید ارزیابی دارایی در بنگاه‌هایی که زیان‌ده هستند و مشمول ماده ۱۴۱ قانون اساسی می‌شوند، منجر به اصلاح ساختار مالی او نیز تناسب سرمایه آنها با زیان خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران به تأثیر تجدید ارزیابی دارایی‌ها بر روند معاملات بورس اشاره و تاکید کرد: این اقدام باعث می‌شود تا تحت تأثیر سرمایه اضافه شده شاهد افزایش قیمت در سهام برخی از شرکت‌ها باشیم معاملات آنها با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه