اخبار داغ

برای ژیمناستیک به هماهنگی نیاز داریم

هاشمی: هنوز پیمانکار ورزشگاه تهران مشخص نیست/ استانداردهای AFC برای سرخابی‌ها را رعایت می‌کنیم

هاشمی: هنوز پیمانکار ورزشگاه تهران مشخص نیست/ استانداردهای AFC برای سرخابی‌ها را رعایت می‌کنیم
وزیر ورزش و جوانان گفت: اینکه پیمان‌کار تاسیس ورزشگاه تهران چه کسی است، هنوز قطعی نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان درباره تأسیس ورزشگاه جدید در تهران اظهار داشت: ساخت ورزشگاه در دستور کار است. رئیس جمهور دستور داد، تفاهم‌نامه‌ای میان وزرای مربوطه امضا و محل اعتبارات مشخص شده است. اینکه پیمان‌کار چه کسی است، هنوز قطعی نیست و معاونت حقوقی رئیس جمهور، مراحل حقوقی را پیگیری می‌کند تا به عقد قرارداد برسیم و پس از آن قطعا اطلاع‌رسانی خواهیم و همه جزئیات را به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.

وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی‌سازی دو تیم استقلال و پرسپولیس، بیان داشت: بخشی از خصوصی‌سازی در حوزه ورزش، جزو وظایف ذاتی سازمان خصوصی‌سازی است. بحث دیگر مساله استقلال و پرسپولیس نگرانی AFC بر سر متولی بودن یک دستگاه بر سر این 2 باشگاه است. این در دولت مطرح شده و کارهایش انجام می‌شود تا این مشکل رفع و استانداردهای AFC رعایت شود و مشکلی برای 2 باشگاه ما پیش نیاید.

هاشمی درخصوص انتخابات فدراسیون ژیمناستیک گفت: انتخابات باید برگزار شود. پس از اینکه تکلیف سایر فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، مشخص شود، در نوبت بعدی قرار است با هماهنگی مراجع مربوطه این کار انجام شود. در بخش فدراسیون ژیمناستیک،‌ نیاز است یک هماهنگی میان مجموعه فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون جهانی مربوطه صورت بگیرد تا مشکلات گذشته تکرار نشود.

وزیر ورزش همچنین درباره وضعیت ژیمناستیک و زمان برگزاری انتخابات آن گفت: اینچه‌درگاهی سرپرست فدراسیون نیستند بلکه رئیس هستند ولی باید انتخابات برگزار شود. بعد از این که انتخابات فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می شوند، برگزار شد برگزاری انتخابات این فدراسیون نیز در دستور کار است، ضمن این که در بخش فدراسیون ژیمناستیک لازم است یک هماهنگی بین فدراسیون، وزارت ورزش و فدراسیون جهانی صورت بگیرد تا مشکلات گذشته تکرار نشود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه