اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

تغییر مسیر اصلاح طلبان از شروط پیش از ثبت نام به شروط پس از ثبت نام کاندیداها/تشکیک در افکار عمومی دستور کار اصلاحات!

تغییر مسیر اصلاح طلبان از شروط پیش از ثبت نام به شروط پس از ثبت نام کاندیداها/تشکیک در افکار عمومی دستور کار اصلاحات!
در حالی که اصلاح طلبان در انتخابات مجلس بر مسیر تحریم انتخابات حرکت می کردند، اما به نظر می رسد در انتخابات پیش رو در پی حضور فعال در رقابت های انتخاباتی هستند تا در قالب تبلیغات انتخاباتی تشکیک در افکار عمومی را کلید بزنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی کمتر از 20 روز به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است که به نظر می رسد اصلاح طلبان با تغییر آرایش تحریم انتخاباتی در تلاش هستند تا خود را به بازیگر فعال سیاسی در رقابت های انتخاباتی تبدیل کنند.

براساس تازه ترین اخبار که از اردوگاه اصلاح طلبان منتشر شده است، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات گفته است در نشست مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران به ترتیب عباس آخوندی، مسعود پزشکیان و اسحاق جهانگیری با بیشترین رای در بین اعضا، به عنوان کاندیدای معرفی شده از سوی جبهه اصلاحات ایران انتخاب شدند.

جواد امام این را هم گفته است که حمیده زرآبادی نیز حائز بیش از نیمی از آرا مجمع عمومی بوده و در نهایت نامزد جبهه اصلاحات از بین همه این گزینه ها انتخاب خواهد شد.

اخبار سخنگو جبهه اصلاحات حاکی از آن است که بدنه این جریان در حال آماده سازی جدی برای ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی است و ظاهرا چندان میلی به تحریم انتخابات ندارد.

از سوی دیگر محمد خاتمی نیز در روزهای اخیر در بیانیه ای از مشارکت مشروط در انتخابات سخن گفته است و اینکه قطعا جریان اصلاحات از یک گزینه کاملا اصلاح طلب حمایت خواهد کرد و قصدی برای تکرار اشتباه سال های 92 و 96 و حمایت از یک کاندیدای اجاره ای ندارد.

او البته شروطی را نیز تعیین کرده است شروطی که به نظر می رسد از شروط قبلی لیدر اصلاحات مبنی بر اینکه تا این شورای نگهبان باشد در انتخابات شرکت نمی کنیم، عبور کرده است.

خاتمی که در ماه های منتهی به انتخابات مجلس دوازدهم در اظهاراتی گفته بود تا این شورای نگهبان باشد ما در انتخابات شرکت نمی کنیم، حالا اما از مواضع قبلی خود عبور کرده و شروط پیش از ثبت نام را به شروط پس از ثبت نام تغییر داده است.

اصلاح طلبان به زعم خود در انتخابات مجلس دوازدهم حتی کاندیدایی برای ثبت نام نداشتند و شروطشان برای معامله با نظام به قبل از ثبت نام مربوط بود، حالا اما از این مرحله عبور کرده و با جدیت بنای حمایت از کاندیدای اصلاح طلب را دارند.

زیر بار کاندیدای نیابتی نخواهیم رفت

آذر منصوری رئیس جبهه اصلاح طلبان نیز در نشست خبری درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش رو، گفته است: راه رفته را تکرار نخواهیم کرد و زیر بار کاندیدای نیابتی نخواهیم رفت.

عبور اصلاح طلبان از شروط قبل از ثبت نام به شروط پس از ثبت نام، اما با واکنش محسن هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزارن سازندگی نیز همراه بوده است.

محسن هاشمی در تازه ترین اظهارات خود با انتقاد از رویه اصلاح طلبان گفته است راهبرد شرکت مشروط قبل از ثبت‌نام که فعلاً به شرکت مشروط بعد از ثبت‌نام و قبل از تایید، تبدیل شده است به نظر در نهایت به سمت شرکت مشروط بعد از تایید صلاحیت‌ها خواهد رسید!

حالا باید دید اصلاح طلبان حقیقتا برای ماندن در سپهر سیاسی کشور بنای مشارکت در انتخابات را دارند یا اینکه به بهانه شرط گذاری، باز هم بر هم زننده بازی انتخاباتی بوده و در میانه راه مسیر خود را تغییر خواهند داد.

اصلاح طلبان به دنبال ایجاد تشکیک در افکار عمومی

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در این باره به خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: عملکرد اصلاح طلبان نشان می دهد که قصد تحریم انتخابات را ندارند.

وی افزود: به نظر می رسد این جریان قصد دارد در صورت تایید صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب براساس استراتژی هایی که امثال عباس عبدی طراحی کرده است حرکت کنند و به بهانه تبلیغات انتخاباتی شروع به تخریب عملکرد و اقدامات دولت سیزدهم کرده تا از این طریق در ارزیابی که جامعه و افکار عمومی پس از شهادت آیت الله رئیسی نسبت به عملکرد وی به دست آورد، ایجاد تشکیک کنند.

حالا اما باید دید که این استراتژی با بازی مهره های سوخته ای همچون عباس آخوندی و اسحاق جهانگیری قابل اجراست یا نه.

نباید فراموش کرد که بزرگترین خیانت دولت حسن روحانی در حوزه مسکن تفکرات ضد مردمی عباس آخوندی بود که موجب تعطیلی مسکن مهر شد و ایران در زمینه تورم مسکن رکوردار شد و یا اینکه اقداماتی همچون ارز 4200 جهانگیری که رانت بی سابقه ای را برای برخی نورچشمی ها فراهم کرد تورم نقطه به نقطه کشور را به اوج رساند تا جایی که قیمت کالاهای اساسی پرواز کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه