اخبار داغ

وحیدی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

همه سلایق و گروه‌های سیاسی مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنند

همه سلایق و گروه‌های سیاسی مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنند
وزیر کشور با بیان اینکه امیدوارم حداکثر مشارکت اتفاق بیفتد، تصریح کرد: از همه سلایق و گروه‌های سیاسی می‌خواهیم در میدان باشند و مردم را به شرکت در انتخابات دعوت و تشویق کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد وحیدی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: قانون از ما خواسته است تا انتخابات با هماهنگی شورای نگهبان برگزار شود. آنان نیز استدلال خودشان را در برگزاری انتخابات الکترونیک در انتخابات مجلس داشتند.

وی ادامه داد: شلوغی انتخابات مجلس در انتخابات ریاست جمهوری نیست به همین دلیل شورای نگهبان ترجیح داده است که انتخابات ریاست جمهوری اینگونه (دستی) برگزار شود، البته زیرساخت‌های انتخابات الکترونیک فقط در برخی کلان‌شهرها قابل اجرا بود.

وزیر کشور از پیش‌بینی ۳۰۰ شعبه اخذ رای در خارج از کشور خبر داد و افزود: به دلیل حضور حجم قابل توجهی از شهروندان کشورمان در حج و عتبات عالیات، پیش‌بینی شده تا با هماهنگی با مقامات عربستان و عراق بخشی از صندوق‌های اخذ رای در شهرهای مختلف این دو کشور استقرار یابند.

وحیدی با اشاره به امنیت انتخابات، گفت: دو عنصر امنیت و سلامت برای وزارت کشور بسیار اهمیت دارد. با محوریت فراجا و کمک بسیج امنیت انتخابات را برقرار می‌کنیم. حدود ۱۷۰ - ۱۸۰ هزار نفر در این زمینه فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس نصاب خوبی به دست آمد. جسته و گریخته شنیده‌ایم که برخی‌ها حرفهای غیرصحیح می‌زنند، این حرفها فضای فعلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و انسان را نسبت به گوینده آن، مشکوک می‌کند. نباید در انتخاباتی که گذشته است، ایجاد شک کرد. ما قصد ورود قضایی به موضوع نداریم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اجازه دارند در شعب اخذ رای و هیات‌های اجرایی نماینده داشته باشند. آنان می‌توانند سر صندوق اخذ رای و زمان شمارش آرا حضور داشته باشند.

احمدی گفت: با رعایت توصیه‌های وزارت کشور از سوی نامزدهای انتخابات مشکلی به وجود نمی‌آید، به خصوص در روزهای آخر تبلیغات انتخابات.

وی مشارکت عمومی در انتخابات ریاست جمهوری را افزایشی دانست و گفت:‌ اعداد نظرسنجی‌ها روز به روز مشارکت بهتری را نشان می‌دهند. امیدوارم حداکثر مشارکت اتفاق بیفتد. از همه سلایق و گروه‌های سیاسی می‌خواهیم در میدان باشند و مردم را به شرکت در انتخابات دعوت و تشویق کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه