اخبار داغ

رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور:

زمان توقف زائران اربعین در مرزها به ۴ ثانیه کاهش می‌یابد

 زمان توقف زائران اربعین در مرزها به ۴ ثانیه کاهش می‌یابد
رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور، گفت: با راه‌اندازی طرح سجاد در پایانه‌های خسروی، شلمچه، چذابه و مرز مهران، زمان توقف زائران به ۴ ثانیه کاهش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمد شرفی در حاشیه بازدید از مرز خسروی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس از همان سال گذشته و پایان ماموریت اربعین 1402 اقدامات عملیات و اجرایی خود را برای اربعین 1403 آغاز کرد.

رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور افزود: در همین راستا تمامی اقداماتی که برای تردد هرچه بهتر و ایمن‌تر زائران اربعین بود با شناسایی آسیب‌ها و مشکلات سال‌های گذشته احصا و برنامه‌‌ریزی‌های لازم برای رفع این موارد انجام شد.

شرفی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده،  تلاش خواهیم کرد ماموریت اربعین امسال را بهتر از سال‌های گذشته به انجام برسانیم و خوشبختانه تاکنون همه برنامه‌ها طبق روال و برنامه پیش رفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که سعی شد در ماموریت اربعین امسال حتما مدیریت شود موضوع روان سازی ترافیکی بود و تلاش می‌کنیم تا گره‌های ترافیکی جاده‌ها به‌ویژه در نقاط منتهی به پایانه‌های مرزی کاملا برطرف شود.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا افزود: در این میان با همکاری دیگر دستگاه‌ها به‌ویژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، زیرساخت‌های جاده‌ای اصلاح و بهینه سازی شده است و بستر برای ترددهای روان در معابر و راه‌های مختلف برای زائران مهیاست.

شرفی گفت: برای مراسم اربعین امسال تلاش کرده‌ایم تا خدمات گذرنامه‌ای را گسترش داده و علاوه بر تمدید گذرنامه‌های قبلی زائران، گذرنامه‌های زیارتی نیز برای حضور در این مراسم صادر می‌شود.

وی افزود: برای درخواست صدور گذرنامه‌های زیارتی، نیازی به حضور فیزیکی شهروندان در مکان‌هایی مانند پلیس گذرنامه یا پلیس به اضافه 10 نیست و متقاضایان می‌توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنند.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا تاکید کرد: برای صدور گذرنامه‌های زیارتی توافق لازم با مسئولان کشور عراق نیز انجام شده است و هموطنان برای حضور در این کشور و زیارت اربعین با داشتن این گذرنامه‌ها مشکلی نخواهند داشت

شرفی افزود: اقدام دیگری که اربعین امسال و در تداوم اربعین سال گذشته اجرا می‌شود، راه‌اندازی سامانه سجاد در پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه در کنار پایانه مرزی مهران که سال گذشته نیز در آن اجرا شد است.

وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه در پایانه‌های مرزی چهارگانه اعلام شده، زمان توقف هر زائر برای کنترل روادید به 4 ثانیه کاهش می‌یابد و همین موضوع می‌تواند کار اعزام زائران را تشریع ببخشد.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا گفت: طرف عراقی هم همکاری بسیار خوبی با مسئولان جمهوری اسلامی دارد و در ادامه نیز تلاش می‌کنیم تا از طریق نیروهای مرزبانی فعالیت‌های دیپلماسی خود را با مسئولان کشور عراق افزایش دهیم.

شرفی افزود: تمامی ماموریت‌های مشترک ایران و عراق در اربعین مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفته است و هر دو طرف کاملا آماده هستند به تعهدات خود عمل کنند.

وی به امکانات ایجاد شده در مرز خسروی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم زائران گرامی با توجه به ازدحام جمعیتی که در مرز مهران وجود دارد، پایانه خسروی را که از امکانات و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است را برای سفر خود انتخاب کنند.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا افزود: همه امکانات و ظرفیت‌هایی که در پایانه مهران وجود دارد در خسروی هم برقرار است و همه مدیران و مسئولان استان کرمانشاه از مدت‌ها قبل شرایط تردد آسان را برای زائران فراهم کرده‌اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه