اخبار داغ

کریمی قدوسی در گفت‌و‌گو با دانا:

خبر دستگیری "دری اصفهانی" را یک مسئول امنیتی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد/ دادستان تهران هم چندی قبل این خبر را تایید کرد/ ممکن است این فرد با قید وثیقه آزاد باشد

خبر دستگیری "دری اصفهانی" را یک مسئول امنیتی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد/ دادستان تهران هم چندی قبل این خبر را تایید کرد/ ممکن است این فرد با قید وثیقه آزاد باشد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: خبر دستگیری عبدالرسول دری اصفهانی عضو تیم مذاکره کنده هسته ای ایران موثق است.
[

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در واکنش به تکذیب خبر دستگیری عضو تیم مذاکره کننده هسته ای  اظهار داشت: این موضوع را چند وقت پیش کارشناسان امنیتی در کمیسیون اقتصادی که حدود 60 نفر از نمایندگان هم در آن حضور داشتند مطرح کردند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,

 

,

و با بیان اینکه این خبر را نیز دادستان تهران چند روز قبل هم مطرح کرده بوده ، افزود: ممکن است که این فرد با قید وثیقه آزاد شده باشد.

,

 

,

روز سه‌شنبه 26 مردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها خبری را از قول دادستان تهران درخصوص دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در هفته گذشته در تهران و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس منتشر کرده بودند، جعفری دولت‌آبادی همچنین افزوده بود: متهم در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

, .,

 

,

برخی رسانه‌ها در همین رابطه نوشته بودند که  فرد دو تابعیتی بازداشت شده علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی دولتی و خصوصی، «مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره‌‌کننده»  و «نماینده یکی از نهادهای مالی» در این تیم است. وی در هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

, .,

 

,

یکی از عناوین اتهامی وی دریافت حقوق از موسسات آمریکایی و انگلیسی در ازای ارائه اطلاعات مهم مالی و اقتصادی جمهوری اسلامی است.

, .,

 

,

پیگیری‌ها مشخص کرده وی در حالی که تحت عنوان مشاوره و هیئت‌مدیره برخی بانک‌ها جزو یکی از نجومی‌بگیران دولت بوده، در ازای ارائه اطلاعات  مختلف داخلی ( که به جهت حضور در سطوح عالی مدیریتی اطلاعات مهمی را در اختیار داشته) به موسسات تاثیرگذار بر تحریم‌ها مبلغی در حدود ماهانه  7500 پوند (حدود 30 میلیون تومان) دریافت می‌نموده است.

, .,

 

,

انتهای پیام/

]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه