شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:17 منتشر شده در مورخ: 1397/11/18 شناسه خبر: 1456954
کارشناس مذهبی:

مردم ایران با انقلاب اسلامی خواسته‌ی حضرت زهرا (س) را تحقق بخشیدند

مردم ایران با انقلاب اسلامی خواسته‌ی حضرت زهرا (س) را تحقق بخشیدند
کارشناس مذهبی گفت: در دوران غیبت کبری امام زمان(عج) آن چیزی که خواسته حضرت زهرا (س) بود، مردم ایران تحقیق بخشیدند به این معنا که حکومت را به جایگاه خودش رساندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، این روزها ایام شهادت حضرت زهرا (س) در حالی با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی مصادف شده است که بین این دو ارتباط معناداری وجود دارد. در واقع دخت گرانقدر پیامبر، در راه ولایت و با هدف استقرار حاکمیت حق جانفشانی کرد و به برجسته‌ترین شهید راه ولایت تبدیل شد. از سوی دیگر انقلاب اسلامی بعد از 1400 سال، آرزوی اولیای خدا را تحقق بخشید و حکومت را در مسیر درست خود قرار داد.

حجت‌الاسلام‌ سید ناصر محمدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در همین رابطه گفت: آن چیزی که دین مبین اسلام پایه‌گذاری کرد، حکومتی بر مبنای قوانین اسلام بود و در این حکومت هم خداوند ولی امر مسلمین را معین کرد که در درجه اول خود پیامبر گرامی اسلامی(ص) و بعد از پیامبر هم ائمه طاهرین علیهم‌السلام بودند که از امیرالمؤمنین(ع) شروع می‌شود تا آخر.

وی افزود: این چیزی بود که خداوند در قرآن مشخص کرد و پیامبر هم پیگیر بودند که چنین چیزی اتفاق بیفتد. لکن بعد از پیامبر کسانی این را به انحراف کشاندند، یعنی آمدند و خواستند بگویند ما قوانین اسلام را قبول داریم اما ولایت آن کسی که خدا معین کرده را نمی‌پذیریم و خودمان باید ولی امر را تعیین کنیم.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: حضرت زهرا (س) در راه اینکه آن اصلی که در اسلام است همان اصل باقی بماند و این انحراف به وجود نیایید خیلی تلاش و مجاهدت کردند و سرانجام هم در همین راه به شهادت رسیدند.

محمدی ادامه داد: به حسب ظاهر منافقین راه خودشان را رفتند و کار خودشان را انجام دادند و همه می‌دانیم که در طول 1400 سال گذشته آن ولایت اصلی اسلامی که بر مبنای معیارهایی که خداوند مشخص کرده تحقق پیدا نکرده است.

وی اضافه کرد: اما در انقلاب اسلامی زمینه استقرار این حکومت شروع شد، یعنی کسی که در عصر غیبت کبری امام زمان (عج) واجد همه آن معیارها بود، زمام امور را به دست گرفت.

مسئول دفتر نمایندگی شورای نگهبان در استان یزد تصریح کرد: هرچند امروز امام معصوم در بین ما ظهور ندارند، اما نائب امام زمان بر اساس آن معیارهایی که گفته شده از جمله اینکه فقیه عادل، جامع شرایط، مدیر و مدبر باشد، چنین شخصیتی آمد و این حکومت را تشکیل داد.

محمدی خاطرنشان کرد: ما امروز می‌توانیم بگوییم که حداقل در دوران غیبت کبری امام زمان(عج) آن چیزی که خواسته حضرت زهرا (س) بود، مردم ایران تحقیق بخشیدند به این معنا که حکومت را به جایگاه خودش رساندند و ولی امر مسلمین و ولی فقیه را در رأس حکومت قرار دادند.

وی ادامه داد: بلکه این مقدمه آن باشد که تدریجا امام معصوم هم در جامعه ما ظهور پیدا کنند و ایشان در رأس حکومت قرار بگیرند و همان چیزی که خواسته‌ی اصلی اسلام بوده و اولیای اسلام از جمله حضرت زهرا(س) برای آن خیلی تلاش کردند، تحقق پیدا کند و ثمرات و دستاوردهای خوب آن را هم ان‌شاالله همه ما احساس کنیم.

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: بنابراین به نظر می‌رسد بعد از 1400 سال پا گرفتن نظام جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی در ایران، این با خواسته حضرت رهرا (س) انطباق دارد، چرا که ایشان هم خواسته اصلی‌شان این بود که آن ولایت اصلی اسلامی و آن حکومتی که خدا در قرآن پایه‌گذاری کرده، همان تحقق پیدا کند و این انحراف و گمراهی که به وجود آمده از بین برود.

محمدی تأکید کرد: در آن عصر به حسب ظاهر خواسته ایشان تحقق پیدا نمی‌کرد اما امروزه احساس می‌شود که تدریجا دارد حکومت به جایگاه خودش برمی‌گردد و امیدواریم این برگشتن حکومت به جایگاه خودش روز به روز بیشتر شود و به صاحب اصلی خودش سپرده شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1456954
ارسال نظر
نظرات