شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1398/03/19 شناسه خبر: 1493362
در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک مطرح شد؛
از پایان پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان در قبرستان/ مانور دودِ قلیان‌ها در پارک‌ها
شهردار کلانشهر اراک گفت: امید است که با پایان پروژه ورزش طی یک ماه آینده و پروژه شهید نبیری تا پایان شهریور و همچنین پایان پروژه شهید صیدی، تا پایان سال پروژه نیمه‌تمامی باقی نماند.مه تمامی باقی نماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ محمد کریم شفیعی شهردار کلانشهر اراک در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: یکی از مسیرهای پل ورزش درگذشته افتتاح‌شده است اما در بارندگی اخیر با توجه به زیاد بودن حجم بالای بارش خاک اشباع و خاک در آب شناور شد. و پس از عبور آب خاک دچار نشست شد که این نشست را ترمیم کردیم.

شفیعی افزود: از قرارگاه خاتم خواستیم که تمام تجهیزات خود را در پل ورزش پیاده کند تا نهایتاً طی یک ماه آینده این پل افتتاح شود و مورداستفاده مردم قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه تمام تلاش را به کار می‌گیریم که پل شهید کاوه نبیری هم تا ۳۱ شهریورماه به افتتاح برسد عنوان کرد: مشکلات پل شهید صیدی نیز بررسی و برخی حل‌شده است و در حال حاضر ۲۱ نقطه تکیه‌گاهی اشکال و نیاز به اصلاح دارد.

شهردار کلانشهر اراک ادامه داد: عرشه‌های پل شهید صیدی در کارخانه آذر آب آماده است و اگر اصلاحات تکیه‌گاهی انجام شود عرشه گذاری انجام خواهد شد و دال بتنی و آسفالت نیز صورت می‌گیرد.

وی ضمن تأکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکل اجرایی و مدیریتی در حوزه پل‌های نیمه‌تمام شهر نداریم بیان کرد: امروز باید پشتوانه مالی داشته باشیم تا بتوانیم پیمانکارها را پشتیبانی کنیم. بخش نقدی که با توجه به درآمدها مشخص است و در بخش غیر نقدی برای پرداخت به پیمانکار شهرک خودرو، مجتمع صدف و ۱۷ واحد تجاری در مجتمع ثنا را داریم که می‌توانیم به‌صورت غیر نقدی پرداخت کنیم.

شفیعی خاطرنشان کرد: باید شورای راهبردی تشکیل شود تا در تحویل و تخصیص واحدهای شهرک خودرو به پیمانکاران مشکل نداشته باشیم. همچنین امید است که تا پایان سال پروژه نیمه‌تمامی باقی نماند.

وی در خصوص باشگاه شهرداری اراک گفت: طبق مصوبات جلسات گذشته حکم اعضای هیئت‌مدیره این باشگاه زده شد. متأسفانه به‌محض اینکه این ابلاغ‌ها را شماره کردیم نامه بازرسی آمد که این کار خلاف است و باید مجوز وزارت کشور برای ادامه کار باشد. این کار را متوقف کردیم. باید صحبت کنیم که اگر واقعاً مجوز وزارت کشور را می‌خواهد که می‌خواهد. باید مکاتبه کنیم تا نامه از طریق استانداری به وزارت کشور برود و تأییدیه وزارت کشور را بگیریم و بعد انجام دهیم.

شهردار کلانشهر اراک افزود: شورای تأمین نیز در آن زمان با مصوبه‌ای گره را بازکرده ولی اینکه ادامه این کار مجوز وزارت کشور را می‌خواهد قطعاً می‌خواهد و بازرسی هم بر این بوده است که تأکید درستی هم است. شاید با تأکید شورای تأمین هم بشود این کار را ادامه داد.

وی در خصوص وضعیت پارک‌های شهر اراک عنوان کرد: بازدیدی از شب و روزهای پارک‌های شهر داشتیم. یک موضوع پارک‌ها بحث آب‌نماها هست که سعی داریم طی یکی دو ماه آینده مشکلات تأسیسات، برق و یا ابنیه را حل کنیم و ساعت کاری برای آب‌نماها تعیین کنیم و به مردم اعلام شود. برنامه زمان‌بندی‌ای برای اصلاح و راه‌اندازی آب‌نماها تهیه می‌کنیم.

شفیعی اظهار کرد: پارک‌ها مشکلات فضای سبز، مشکلات دست‌فروشی و ارائه قلیان دارند. این موارد را با اولویت پارک شهر و پارک ملت و بقیه پارک‌ها  در رابطه با تأسیسات زیر بنایی پارک و هم موضوعات مبلمان شهری، بحث نور و ... اولویت‌بندی کردیم تا اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس سازمان آرامستان های کلانشهر اراک:

در قبر فروشی مبلغ اضافه‌ای دریافت نمی‌کنیم

مهدی کریمی رئیس سازمان آرامستان های کلانشهر اراک در این جلسه در خصوص  وضعیت آرامستان اراک گفت: وسعت آرامستان اراک ۴۲ هکتار است که به جز طرح توسعه ۳۰ هکتاری آن ۸۰۰ متر از آن، که می توان  ۴۰۰ متوفی را در آن جای داد ظرفیت دارد.

کریمی علت افزایش قیمت خدمات آرامستان را افزایش قیمت ابزار مورد استفاده عنوان کرد و افزود: بیشتر مراجعینی که از درآمد مالی کمتری برخوردارند و تحت پوشش نهاد حمایتی نیستند از قیمت ها شکایت دارند و معترض‌اند.

وی ضمن اشاره به اینکه دستگاه البسه سوز آماده است و در مکانش قرار گرفته و فقط منتظر گاز رسانی برای آن توسط اداره گاز هستیم بیان کرد: دستگاه تصفیه پساب غسالخانه نیز ساخته شده و فاضلاب کشی لازم نیز انجام شده و حتی آبگیری نیز صورت گرفته و فقط در انتظار تائید نهایی سازنده هستیم و طبق وعده داده‌شده تا پایان خرداد به کار گرفته می‌شود.

رئیس سازمان آرامستان های کلانشهر اراک در خصوص قیمت قبرها تصریح کرد: کسانی که درگذشته قبری را خریداری کرده باشند از آن‌ها به‌جز بهای خدمات ارائه‌شده پول دیگری دریافت نمی‌شود.

وی افزود: در مورد حجره‌های خانوادگی‌ای که دارای ۱۰ قبر بوده و در گذشته با مبلغ ۱۵۰۰ تومان خریداری‌شده بودند هم جز مبلغ خدمات ارائه‌شده چیزی دریافت نمی‌شود مگر درخواست دوطبقه سازی داشته باشند که مابه‌التفاوت آن دریافت می‌شود.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

تغییرات در سامان سیما و منظر توضیح داده شود

علیرضا مرادی عضو شورای شهر کلانشهر اراک در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک، ضمن تشکر از ارتباط شهردار با ارباب‌رجوع و توجه او به معلولین و جانبازان گفت: ثبات روحی و روانی و آرامش نیروی انسانی در هر سازمانی اولاً یک اصل است و ثانیاً بیانگر یک مدیریت پیشرو، علمی و منطقی است و نگاه مدیران ارشد و میانی را نشان می‌دهد. بالعکس اگر آرامش و ثبات نیروی انسانی وابسته به نگاه سلیقه‌ای مدیران باشد قطعاً مشکلات حادی را می‌تواند ایجاد کند.

مرادی افزود: در حوزه نیروی انسانی باید فهیم‌ترین، خوش‌فکرترین و بافرهنگ‌ترین نیروها برای ارتباط با بدنه سازمان به‌عنوان معاون مشغول به کار شوند.

وی عنوان کرد: علی‌رغم تذکرات داده‌شده حداقل طی یک سال گذشته در خصوص روند انتصابات مدیران میانی سازمان سیما و منظر و به‌کارگیری نیروهای حجمی و شکل به‌کارگیری این نیروها و موارد مطروحه دیگر، اخیراً در حوزه معاونت سیما و منظر انتصابی صورت گرفته که لازم به شفاف‌سازی این موارد است.

عضو شورای شهر ادامه داد: فرد قبلی با داشتن ۲۰ سال سابقه کار، داشتن مدرک لیسانس کشاورزی در مبادی مختلف مرتبط در حوزه سیما و منظر مشغول به کار بوده است. سؤال این است که چه ایرادی در کار ایشان بوده است که ایشان از این پست برداشته‌شده‌اند.

وی افزود: در این چهار پنج ماه چه اتفاقی افتاده که ایشان باید از این بخش برداشته شوند. شخص معرفی‌شده با حدود ۸ سال سابقه کار و مسئولیت برق و واحد تأسیسات و لیسانس مرتبط با آن حوزه چه توانمندی‌های مدیریتی داشتند که در حوزه سیما و منظر  به‌کارگیری شدند.

مرادی در سؤال دیگری بیان کرد: در مورد واگذاری یک یا دو ملک به شرکت بانا بتن خارج از قواعد؛ این شرکت بدون قرارداد برای شهرداری کار کردند و اخیراً دو ملک در شهرک شهید بهشتی به آن واگذار شده است. اول اینکه چرا بدون قرارداد کار کرده، ثانیا چرا پرداخت ها به این شکل به آن پرداخت شده است. مجوز تهاتر این دو ملک با طلب ایشان به چه شکل انجام شده است. ضمن اینکه بین کارشناسی اول و دوم قریب ۶۰۰ میلیون تومان اختلاف هست و شهرداری به کارشناسی بالاتر عمل کرده است. خواهش این است که شفاف سازی انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی:

نظارت بیشتر بر ارائه قلیان در پارکها

مرتضی سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در این جلسه در خصوص وضعیت پارک‌ها در حوزه دخانیات گفت: ۲۹ وظیفه برای شهرداری در حوزه مبارزه با دخانیات شمرده شده است.

سورانه افزود: قرار شده است درزمینهٔ فرهنگ‌سازی درزمینهٔ مبارزه با دخانیات سازمان فرهنگی شهرداری با اجرای نمایش‌ها و تئاترهای میدانی در این قضیه کار کند و همچنین محله‌ای را با همکاری سمن‌ها به‌عنوان محله هدف انتخاب کنیم و با فعالیت در آن بسترسازی مناسب برای اینکه اراک را به شهر بدون دخانیات تبدیل کنیم انجام شود که نیاز به کار فرهنگی زیادی دارد.

وی عنوان کرد: با بازدید میدانی انجام‌شده به این رسیدیم که بیشترین محلی که قلیان ارائه می‌شود پارک ملت است و افرادی مانند دست‌فروش بدون هیچ‌گونه مجوز و پروانه و مسئولیت بعدی در حال ارائه قلیان هستند که قطعاً آثار بد و آسیب‌هایی را برای جامعه خواهد داشت. بعدازاین پارک شهید باهنر یا پارک جنگلی است که بدترین وضعیت در آنجا هست.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اظهار کرد: مضاف بر دست‌فروشان تمام غرفه‌ها و دکه‌هایی که متعلق به شهرداری است و در اختیار این‌ها قرارگرفته است همه به مکانی تبدیل‌شده است که این قلیان‌ها ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: برای اقدام در این حوزه همکاری جدی نیروی انتظامی لازم است. شهرداری نیز باید غرفه‌هایی که در پارک‌ها و محله‌ها هست و متعلق به شهرداری است و به عبارتی مالکیت بر آن غرفه داریم، می‌توانیم برای بهره‌بردار محدودیت بگذاریم تا از کارهایی که آسیب اجتماعی ایجاد می‌کند حق استفاده نداشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1493362
ارسال نظر
نظرات