شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1398/08/09 شناسه خبر: 1543720
رئیس اوقاف و امور خیریه ارومیه:
۱۲ مورد وقف جدید در ارومیه ثبت شد
رئیس اوقاف و امور خیریه ارومیه گفت: طی ۷ ماهه سال جاری ۱۲ مورد وقف جدید در ارومیه به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، علی بابایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز به مناسبت هفته وقف برگزار شد، اظهار داشت: هرساله به طور میانگین ۱۵ مورد وقف جدید اتفاق می افتد.

وی، افزود: طی ۷ ماه سال جاری ۱۲ مورد وقف جدید در اداره اوقاف و امور خیریه ارومیه به ثبت رسیده که ۷ مورد از این وقف ها منفعتی بوده و با نیات کمک به دانش آموزان بی سرپرست و بد سرپرست، خدمات عمومی و وقف در راه حضرت سیدالشهدا(ع) بوده است.

رئیس اوقاف و امور خیریه ارومیه، ابراز کرد: ۵ مورد از وقف های جدید سال جاری از نوع انتفاعی بوده و برای ساخت مساجد و حسینیه ها در شهر ارومیه توسط واقفان نیک اندیش به ثبت رسیده است.

بابایی، با تاکید بر اینکه باید با ترویج وقف و اجرای امینانه نیت واقفین در راستای جامه عمل پوشاندن به دستور رهبر معظم انقلاب تلاش کنیم، اذعان کرد: شاخص ترین وقف امسال توسط یکی از واقفین خانم بوده که یک واحد آپارتمان به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان واقع در خیابان گلشهر برای طلاب بوده است.

وی، با اشاره به جزئیات موقوفات و رقبات ارومیه گفت: در حال حاضر ۱ هزار و ۲۸۵ مورد موقوفه در ارومیه وجود دارد که ۲۱ مورد آن غیر متصرفی و ۲۱۲ مورد متصرفی است. ۱ هزار و ۵۲ مورد نیز وقف انتفاعی و شامل مساجد و حسینیه هاست.

رئیس اوقاف و امور خیریه ارومیه، ابراز کرد: ۹ هزار و ۱۶۱ رقبه تعداد کل رقبات موقوفات ارومیه است که ۳ هزار و ۸۸۲ رقبه متصرفی و ۴هزار و ۳۰۳ رقبه غیرمتصرفی است. ۹۰۴ رقبه نیز به صورت اشتراک التولیه اداره می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1543720
ارسال نظر
نظرات