شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1398/08/20 شناسه خبر: 1546488
آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار جمعی از فرماندهان انتظامی استان مرکزی:
تا می توانید خود را به مردم نزدیک کنید
آیت الله "علوی گرگانی" در دیدار جمعی از فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی استان گفت:‌ تا می توانید خود را به مردم نزدیک کنید و مردمی و خدمتگزاران صادق آنان باشید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع عالیقدر جهان تشیع در دیدار جمعی از فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی استان با قدردانی از خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نیروی انتظامی به برخی از آموزه های دینی و کلام بزرگان دین در حوزه اخلاق اشاره کرد و گفت:‌ لازم است که آدمی در زندگی خود از فرمایشات بزرگان دین استفاده کرده و خود را با آن تطبیق دهد.

وی از ائمه معصومین به عنوان کارشناسان خدایی و مبعوثان الهی یاد کرد و اظهار کرد: در آیات الهی آمده است که کسی از جانب حق تعالی فرستاده نمی شود مگر اینکه به عنوان مبشر و منذر بوده و به عنوان مژده دهندگان سعادت اخروی برای اهل عمل و یا ترساننده برای اهل تخلف باشند.

این مرجع عالیقدر اشاره به گروه های مختلف انسانی در آیات الهی نیز اشاره کرد و افزود: خداوند می فرماید بنده های من دو دسته اند، یک دست شقی و دسته دیگر سعید هستند، یک دسته اصحاب راستند و یک دست اصحاب چپ و از روز نخستی که خداوند عالم بشریت را خلق کرده است،‌ یک عده مطیع و یک عده نافرمان بوده اند و گروهی دستورات الهی را قبول داشته و گروه دیگر ضرورتی در اجران آن نمی دیدند.

وی در ادامه برخی گفته ها در خصوص عدم ضرورت نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر را منطبق با این آیات الهی دانست و با اشاره به برخی از روایات ائمه معصومین (علیهم السلام) بر ضرورت وجود رهبری در یک جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: امام علی (ع) می فرماید هر دسته که یک جا جمع می شوند، یک امیر و پیشوا می خواهند، تا آنها به آن رجوع کنند.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه به روایتی به نقل از شیخ طوسی اشاره کرد و با اشاره به شاخصه های نزدیکی به پیامبر اسلام (ص) در روز قیامت تصریح کرد: اصحاب پرسیدند یا رسول الله، ما چه کنیم تا فردای قیامت که از دنیا می رویم به شما نزدیک تر باشیم.

وی با تاکید بر تبعیت از سیره بزرگان دین افزود: حضرت رسول (ص) فرمودند: نخستین خصلتی که در این روایت بیان شده است، آن است که هر کس از شما راستگوتر باشد به شفاعت و نزدیکی به پیامبر رحمت دست خواهد یافت.

این مرجع عالیقدر از امانت داری به عنوان دوم شاخصه یاد کرد و گفت:‌امانت داری بسیار مهم است و باید همواره سعی کنید امین مردم بوده و هرگز و نسبت به بهترین امانت ها نیز خیانت نکنید.

آیت الله علوی گرگانی از وفای به عهد به عنوان سومین شاخصه در قرب و شفاعت حضرت رسول یاد کرد و بیان داشت: وفای به عهد از مسائلی است که خداوند تبارک و تعالی نسبت آن از آدمی سوال خواهد کرد و در سیره امام علی (ع) نیز این موضوع در خطاب به مالک اشتر عنوان و بر وفای به عهد نسبت به رعیت تاکید شده است.

وی در ادامه افزود: حسن خلق از جمله خصوصیات ذکر شده در این روایت است و لازم است یک انسان مومن در برخورد با دیگران خوش اخلاق بوده و با پرهیز از ایجاد ملاقات و رسیدگی به مردم، به درخواست آنان گوش کرده و در رفع مشکلات آنان بکوشد و اگر منع قانونی است با شفاف سازی با آنان برخورد کند.

این مرجع عالیقدر نزدیک ترین افراد به مردم را به عنوان پنجمین خصوصیت ذکر شده در این روایت برشمرد و خطاب به مسئولان ادامه داد: تا می توانید خود را به مردم نزدیک کنید و خدمتگزار آنان باشید و خوشا به حال آنانکه مردمی هستند و در کردارشان پر از عمل صالح هست.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1546488
ارسال نظر
نظرات