شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1398/08/21 شناسه خبر: 1546761
در افتتاحیه دوره توانمندسازی مسئولان گروه‌های جهادی عنوان شد؛
جایگاه ویژه جهادگران نزد رهبر انقلاب/ همراهی با محرومان، سعادتی بزرگ برای گروه‌های جهادی است
دوره آموزشی و توانمند سازی مسئولین گروه های جهادی آذربایحان غربی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، دوره آموزشی و توانمند سازی مسئولین گروه های جهادی آذربایحان غربی به همت بسیج دانشجویی و بسیج سازندگی سپاه شهداء و با حضور دانشجویان و مسئولین بلندپایه استانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد.

در این مراسم، جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، با اشاره به ویژگی بارز گروه های جهادی، اظهار داشت: گروه های جهادی از جمله گروه هایی هستند که همیشه در صحنه و با کمترین امکانات بیشترین بازده را همیشه از خود جلوه داده اند.

سردار اللهوری داداش زاده، به اهمیت گروه های جهادی در منظر مقام معظم رهبری پرداخت و خاطرنشان کرد: در طول این ۴۰ سال مقام معظم رهبری به تنها گروهی که توصیه های جدی و بنیادی را مذکور شده اند، گروه های جهادی است و این نشان از اهمیت وافر این موضوع دارد.

وی، ادامه داد: شما دانشجویان اگر می خواهید راه شهدا را طی کنید باید اعمال خود را مثل شهدای بزرگوار مطابقت کنید.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، با اشاره به فرهنگ دفاع مقدس، گفت: جوانان جهای باید فرهنگ و حال و هوای محیط جهادی را دقیقا به صحنه جهاد تبدیل کنند چراکه رزمندگان هم در دوران دفاع مقدس از خود ایثار و خود گذشتگی نشان دادند تا همه کارهای ناشدنی را شدنی کردند.

در ادامه، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی، در سخنانی عنوان کرد: جای خوشحالی است که دانشجویان امروز مسیری را طی می‌کنند که شهدا و امام راحل با خلوص نیت خود، آن را نه تنها در جامعه ما که در دنیا ترسیم کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی، حضور دانشجویان را در اردوهای جهادی ادامه راه جهادگران دهه‌‎های نخست انقلاب دانست و بیان داشت: اخلاص جهادگران دانشجو در این طرح که موجب آرامش جسمی و روحی مردم محروم می‌‎شوند تضمینی برای آینده بهتر آن ها است، چراکه بودن در کنار محرومان سعادت است.

وی، اظهار داشت: جهاد بر دو نوع است جهاد با نفس بالاترین جهاد است بهترین فعالیت و جهاد مبارزه با نفس است، نفس انسان مانند اژدهایی خفته است که یک دفعه بیدار می شود و همه چیز را می بلعد، می توان نفس سرکش را با جهاد سرکوب و آرام کرد باید نفس کشته شود و از سرکشی های نفس فارغ شود تا جهاد سازندگی را شروع کند.

در ابتدای این مراسم، رحیم عباس زاده مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ گروزه جهادی در استان و ۸۰ گروزه دانشجویی فعال در عرصه های تخصصی در حال فعالیت هستند.

رحیم عباس زاده، با اشاره به اهداف دوره تصریح کرد: اعتلای کیفیت گروه های جهادی، گسترش کمی گروه های و افزایش تعدا دانشگاه ها و دانشجویان فعال در امر خدمت رسانی و رواج روحیه و ایجاد تفکر جهادی در بین آحاد مردم از جمله اهداف برگزاری این دوره می باشد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1546761
ارسال نظر
نظرات