شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566729

دست دست کردن کانادایی‌ها برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

دست دست کردن کانادایی‌ها برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی
رییس هیات امنیت حمل و نقل کانادا طی اظهاراتی اعلام کرد هنوز مشخص نیست که جعبه های سیاه هواپیمای پرواز بین المللی اوکراینی در کجا خوانده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کتی فاکس در ادامه افزود:‌ ما از سوی اداره تحقیقات سوانح هوایی ایران این اطمینان را کسب کرده ایم که ما می توانیم در بازخوانی و بررسی جعبه های سیاه مشارکت داشته باشیم اما اینکه چه زمانی این اتفاق می افتد و در کجا،‌ نمی دانیم. امیدواریم این مساله به زودی حل و فصل شود.

جاستین ترودو،‌نخست وزیر کانادا نیز هفته گذشته در این باره اظهار داشت یک اجماع فزاینده بین المللی برای تحلیل جعبه های سیاه هواپیما در فرانسه،‌ وجود دارد با این حال،‌ اکنون اوکراین به عنوان مکان احتمالی بارگیری ضبط کننده های اطلاعات پرواز پیشنهاد شده است.

این مقام کانادایی در بخش دیگری از مصاحبه مطبوعاتی خود تصریح کرد: پیشتر گزارش شده که برخی مشکلات فنی برای رمزگشایی این اطلاعات در داخل ایران مطرح است. جعبه های سیاه آسیب دیده هستند و ممکن است که برخی قطعات آمریکایی نیاز داشته باشند. در این شرایط و با توجه به تحریم هایی که ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده،‌ ممکن است تحویل چنین قطعاتی به ایران با مشکل همراه شود.

گفتنی است پرواز بین المللی شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین در تاریخ ۸ ژانویه و در نخستین دقایق آغاز پرواز،‌ در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) تهران سقوط کرده و تمامی ۱۷۹سرنشین آن جان باختند. مسافران این پرواز اتباع ایران، کانادا،‌ اوکراین، افغانستان، آلمان، سوئد و انگلیس بودند. چند روز پس از این حادثه، نیروهای نظامی ایران اعلام کرد که به طور ناخواسته این هواپیما را با موشک کروز اشتباه گرفته و به سوی آن شلیک کرده است.

منبع: شفقنا

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1566729
ارسال نظر
نظرات