شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:35 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584188
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

دو فرد مشکوک به کروناویروس در استان مرکزی شناسایی شده‌اند

دو فرد مشکوک به کروناویروس در استان مرکزی شناسایی شده‌اند
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ️تا بدین لحظه دو فرد مشکوک به کرونا ویروس در استان داشته ایم، که یکی از آنها در یکی از بیمارستان های اراک و دیگری در یکی از بیمارستان های شهرستان های استان تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدمحمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: ️تا بدین لحظه دو فرد مشکوک به کرونا ویروس در استان داشته ایم، که یکی از آنها در یکی از بیمارستان های اراک و دیگری در یکی از بیمارستان های شهرستان های استان تحت مراقبت قرار دارند.

جمالیان اظهار کرد: آزمایش از آنها گرفته شده است و منتظر جواب آزمایش هستیم که احتمالا منفی باشند.

وی ادامه داد: در دو روز گذشته ۱۶ مورد مشکوک داشته ایم که یک مورد آن مثبت شد که سابقه سفر به شهر قم را داشته است و حال وی در حال حاضر مساعد می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه هدف ما داشتن صداقت و رو راست بودن با هم استانی هایمان است بیان کرد: از مردم تقاضا داریم به شایعات توجه نکنند و اخبار صحیح را از روابط عمومی دانشگاه پیگیری کنند.

وی به راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: دست کم بیست ثانیه برای شستشوی دستان خود با آب و صابون، وقت بگذاریم و مرتب دستانمان را بشوییم؛ می توانیم در صورت نبود دسترسی به آب و صابون، از محلول ضدعفونی کننده بر پایه الکل که دست کم ۶۰ درصد الکل دارد، استفاده کنیم.

جمالیان اضافه کرد: از تماس دست با چشم ها، بینی و دهان خودداری کنیم و  دست دادن و روبوسی را به کمترین اندازه ممکن برسانیم.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک به هیچ وجه برای عموم مردم توصیه نمی شود و تنها افرادی که سرماخوردگی یا عفونت تنفسی دارند، بهتر است برای جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران از ماسک استفاده کنند.

جمالیان خاطرنشان کرد: مصرف ویتامین C، میوه و سبزی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و فرد را در مقابل ابتلا به ویروس کرونا مقاوم می کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1584188
ارسال نظر
نظرات