شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603148

ایجاد پویشی در حمایت از بحران زدگان اقتصادی/ ۳ روز از حقوق خواهران کادر بسیج جامعه زنان به طرح «کمک مومنانه» اختصاص یافت

ایجاد پویشی در حمایت از بحران زدگان اقتصادی/ ۳ روز از حقوق خواهران کادر بسیج جامعه زنان به طرح «کمک مومنانه» اختصاص یافت
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کُردستان گفت: خواهران پاسدار کُردستانی حداقل یک روز تا 3 روز حقوق خود را برای کمک مومنانه به نیازمندان در اختیار سپاه قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، این روزها شهر پر است از سوژه‌های «کار» و «تلاش» و «مهربانی» و «همدلی»، زن و مرد و کوچک و بزرگ هم نمی‌شناسد، همه مشغول کارند و جنگ با کرونا، هر کس به طریقی...

اما شاید کار بانوان سخت‌تر از بقیه باشد آخر باید حواسشان هم به مدیریت خانه و زندگی باشد هم کمک به دیگران.

کار در جبهه سلامت همانند دوران دفاع مقدس است

یکی از خواهران بسیجی در شهرستان سنندج که از ابتدای شیوع کرونا با راه اندازی کارگاه تولید ماسک پای کار بوده در گفتگو با خبرنگار کردتودی کلامش را به «بسم‌الله الرحمن الرحیم» آغاز کرد و بعد از شکر خدا به خاطر توفیق حضور در این کار گفت: راستش، از روز سوم فروردین،  استان ما هم همانند سایر استانهای دیگر با کمبود ماسک مواجه بود پس تصمیم گرفتیم با خانم‌های بسیجی و علاقه‌مند به کمک، ماسک بدوزیم، چند وقت اخیر، هم صبح فعال بودیم هم بعدازظهر، اما حالا تک شیفت و تنها بعدازظهرها فعالیت می‌کنیم. خانم‌هایی که کاملا داوطلبانه در حال دوخت ماسک هستند، روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ ماسک تولید می‌کنند.

وی گفت: در حال حاضر مساجد به خاطر کرونا فعالیت فرهنگی ندارند اما خواهران مسجد کافیه سنندج اینجا را خالی نگذاشتند و مثل دوران دفاع مقدس واحد پشتیبانی شکست کرونا فعال شد.

قبل از این بیماری کلاس‌های مهدویت، حلقه‌های صالحین، جشن و برنامه به مناسبت‌های مختلف داشتیم اما حالا که امکان برگزاری چنین برنامه‌هایی نیست، وظیفه دانستیم به نحو دیگری فعالیت کنیم، شاید خیلی‌ها می‌گویند «کاش در دوران دفاع مقدس بودیم و مثل شهدا کاری برای کشور می‌کردیم»، تاریخ دوباره تکرار شده و حالا باید در جبهه سلامت برای سرافرازی کشور و کمک به آن کار کنیم

3 روز از حقوق خواهران کادر بسیج جامعه زنان به طرح «کمک مومنانه» اختصاص یافت

بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل و رهایی از دام های شیطان است اما رمضان امسال متفاوت ترین ماه رمضان است چرا که برخی اعمال به دلیل شرایط کرونا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و عبادت ها به شکل دیگری برگزار می شود.

وی گفت: امسال برگزاری ماه رمضان برای بسیاری از مسلمانان سخت‌تر از معمول خواهد بود زیرا بخش مهمی از مراسم این ماه که مربوط به شرکت در مراسم جمعی دینی است با شیوع ویروس کرونا و گسترش بیماری کووید ۱۹ تحت تاثیر قرار می گیرد لذا فعالیت های فرهنگی در ایام ماه مبارک رمضان با توجه به شیوع این ویروس به صورت مجازی خواهد بود.

معاصر سازی سبک زندگی فاطمی

سرکانی خاطر نشان کرد: فعالیت فرهنگی در حوزه ها و پایگاه های مقاومت با محوریت معاصرسازی سبک زندگی فاطمی و جلسات خانوادگی به صورت روزانه تحت عنوان حلقه های مهر و با مشارکت همه ی اعضای خانواده برگزار می شود.

ایجاد پویشی در حمایت از بحران زدگان اقتصادی

رئیس بسیج جامعه زنان کردستان با تاکید بر این که اولویت بسیج تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همه زمینه ها است، ادامه داد: پویش - رزمایش کمک مومنانه یکی دیگر از کارهای فاخر بسیج است که پس از توصیه رهبر انقلاب در روز نیمه شعبان مبنی بر کمک به اقشاری که در این روزها با چالش اقتصادی مواجه شده اند، طراحی شد که در این پویش همه ملت ایران شرکت خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه پویش رزمایش کمک مومنانه بسیج پس از توصیه رهبر انقلاب مبنی بر کمک به اقشاری که این روزها با چالش اقتصادی مواجه اند، طراحی شد، گفت: در این اقدام قصد داریم پس از شناسایی این افراد، در ماه مبارک رمضان کمک معیشتی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در اختیار آنها قرار دهیم.

 سرکانی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر کشور و با توجه به ماموریت ها و وظایفی که بسیج بر عهده دارد، بسیجیان از همان ابتدای شیوع پا به میدان جهاد گذاشته و خوشبختانه در همه عرصه های مورد نیاز و ضرورت حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: خواهران بسیجی در کنار برادران در عرصه جهاد سلامت، به منظور امداد و کمک رسانی و حتی به عنوان نیروی خدماتی در مراکز درمانی حضور پیدا کردند. ضمن اینکه با توجه به نیازی که کشور به مواد ضدعفونی، ماسک و تجهیزات بهداشتی داشت سریعا پایگاه ها، مساجد را به پایگاه های تولید تجهیزات و لوازمات مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا تبدیل کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان افزود: بسیجیان استان کردستان با حضور حماسی و جهادگرانه خود تلاش کردند در محله ها عزیزان مستمند و سالمند را شناسایی و اقلام مورد نیاز آنان را تهیه و با مراجعه به در منزل تحویل دادند. همچنین سعی کردند با شناسایی خیرین و جمع آوری کمک های مالی آنان، به خدمت رسانی به افراد مستمند بپردازند و سبدهای معیشتی مورد نیاز را در اختیار آنان قرار دهند.

خواهران کادر حقوق 3 روز خود را به کمک مومنانه اختصاص دادند

سرکانی اظهار داشت:در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه، بعضی ازخواهران کادر بسیج جامعه زنان استان کردستان حقوق یک تا 3 روز کاری خود را برای کمک مومنانه اختصاص دادند.

وی گفت: شناسایی خیرین، تشکیل جلسه با فرماندهان پایگاه و فعال کردن پایگاه های خواهران و استفاده از ظرفیت افراد خیر و همچنین اطلاع رسانی از جمله اقداماتی بود که در راستای کمک مومنانه صورت گرفته است.

اهداء ماسک و دستکش یکبار مصرف توسط نونهالان بسیج جامعه زنان

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان همچنین به تعداد مهدکودک های بسیج جامعه زنان استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 32 مهد کودک و پیش دبستانی در استان کردستان تحت نظر بسیج جامعه زنان استان در حال فعالیت است که این روزها با شیوع ویروس کرونا تعدادی از نونهالان با اهداء ماسک و دستکش به کارگران شهرداری به نوعی خدمات خود را نیز نشان دادند.

سرکانی یادآورشد: اقدامات و تلاش های بسیج جامعه زنان کردستان برای مقابله با کرونا تا پایان این بیماری ادامه دارد و بانوان بسیجی در کنار مردم تا حد توان تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603148
ارسال نظر
نظرات