شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 17:44 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648748
رئیس جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران کرمانشاهی:

۲۵۰ شرکت دانش بنیان تحت پوشش پارک علم و فناوری هستند/ استقرار 17 شرکت در فاز اول

۲۵۰ شرکت دانش بنیان تحت پوشش پارک علم و فناوری هستند/ استقرار 17 شرکت در فاز اول
حمیدرضا طیبی, رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح فاز اول مجتمع نوآوری علم و فناوری کرمانشاه بودیم، خاطر نشان کرد: با افتتاح این فاز ۱۷ شرکت دانش بنیان در این محل مستقر می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،حمیدرضا طیبی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیشنهاد احداث پارک علم و فناوری در سال ۸۸ ارائه شده است، اظهار داشت: استان کرمانشاه مزیت های مختلفی برای توسعه صنعتی، کشاورزی و پزشکی دارا است.

رییس جهاد دانشگاهی افزود: جهاد دانشگاهی زمینی به وسعت ۴ هزار متر مربع در اختیار پارک علم و فناوری قرار داد و عملیات ساخت پارک آغاز شد.

این مسئول ادامه داد: پارک علم و فناوری کرمانشاه متشکل از یک برج فناوری است که زیباترین و بزرگترین برج فناوری است که در پارک های کشور ساخته شده است.

طیبی با اشاره به در اختیار گذاشتن فضایی برای فعالیت شرکت ها تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵۰ شرکت دانش بنیان تحت پوشش پارک هستند و ۷ مرکز رشد نوآوری و تعدادی مراکز شکوفایی نیز فعالیت می کنند.

این مسئول گفت: وجود فضایی برای فعالیت شرکت هایی که نیاز به فضای تولیدی داشتند، لازم و ضروری بود.

وی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح فاز اول مجتمع نوآوری علم و فناوری کرمانشاه بودیم، خاطر نشان کرد: با افتتاح این فاز ۱۷ شرکت دانش بنیان در این محل مستقر می شوند.

رییس جهاد دانشگاهی بیان داشت: در فاز دوم این پروژه قرار است شرکت های دانش بنیان فعال در مجموعه های زیستی و جهان دارویی مستقر شوند که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور از روند اجرایی آن بازدید به عمل آمد.

طیبی عنوان کرد: امروز شاهد افتتاح سوله دوم بودیم که در آن صنایع آی سی تی، شیمیایی و ماشین آلات کشاورزی مستقر هستند.

وی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه رو به اتمام و نیازمند کمک است، ادامه داد: فضایی است که باید توسط استاندار در اختیار ما قرار گیرد و درخواست ما از

معاون علمی و فناوری رییس جمهور این است که منابعی در اختیار قرار گیرد تا سوله چهارم نیز ساخته شود و فضای بیشتری برای شرکت های دانش بنیان ایجاد شود.

طیبی همچنین با اشاره به وضعیت ساختمان پارک علمی و فناوری کرمانشاه بیان داشت: در اواخر سال ۹۷ اعلام کردیم سرعت تکمیل پارک کرمانشاه کند است و در این راستا تفاهم نامه ای میان جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری و استانداری کرمانشاه منعقد شد.

این مسئول بیان داشت: منابع را معاونت علمی و جهاد دانشگاهی پرداخت کردند و استانداری کرمانشاه نیز به ۳۰ درصد تعهدات عمل کرده است.

 رییس جهاد دانشگاهی گفت: پارک با سرعت خوبی آغاز شد اما به دلیل تورم ایجاد شده و افزایش قیمت و نیز شرایطی که کرونا به وجود آورد، روند کند شد.

 این مسئول تصریح کرد: قول دادیم فاز اول این پروژه شامل ۵ طبقه، لابی ، تاسیسات و نمای ساختمان است در پایان آذر ماه بهره برداری کنیم و کل ساختمان نیز تا پایان اردیبهشت سال آینده در صورت تامین ۱۲ میلیارد تومان منابع به بهره برداری برسد.

 وی گفت: باید برای توسعه شرکت های دانش بنیان کمک شود و با این کار از واردات کالاهای خارجی جلوگیری شود و به توسعه آنها کمک شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648748
ارسال نظر
نظرات