شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649338
فرماندار کبودراهنگ:

وسیع ترین شهرستان استان همدان سی تی اسکن ندارد/۴۷ فوتی، ره آورد ویروس کرونا برای کبودراهنگ

وسیع ترین شهرستان استان همدان سی تی اسکن ندارد/۴۷ فوتی، ره آورد ویروس کرونا برای کبودراهنگ
حجت الله مهدوی گفت: استقرار دستگاه سی تی اسکن یکی از مهمترین نیازهای بهداشت و درمان در کبودراهنگ است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ حجت الله مهدوی، فرماندار کبودراهنگ در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا استان گفت: نبود دستگاه سی تی اسکن مشکلات بسیاری برای مردم این شهرستان ایجاد کرده است که دانشگاه علوم پزشکی همدان برای استقرار این دستگاه در شهرستان باید تلاش مضاعفی داشته باشد.

مهدوی در ادامه با اشاره به وضعیت نارنجی شهرستان از لحاظ مبتلایان به این ویروس منحوس افزود: در صورت صلاح دید استان در شهرستان ها باید برای بیماران پس از ترخیص از بیمارستان نقاهتگاه هایی ایجاد شود تا مانع از انتقال این ویروس در جامعه شویم و پس از بهبودی کامل به آغوش گرم خانواده برگردند.

وی همچنین خواستار ضدعفونی مجدد اماکن پر تردد و نقاط مختلف شهر شد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان باید با کمک شهرداران کبودراهنگ، شیرین سو و گل تپه در ورودی ادارات با ایجاد حوضچه های ضدعفونی مانع از گسترش این ویروس شوند.

فرماندار کبودراهنگ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مدارس شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند خاطرنشان کرد: در راستای مبارزه با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال چندین تالار و فروشگاه های زنجیره ای در این شهرستان پلمپ و اخطار کتبی دریافت کرده اند.

احمدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ نیز در این جلسه گفت: از تعداد یک هزار و ۹۸۷ بیمار مراجعه کننده مشکوک به کرونا، آزمایش ۶۴۱ بیمار در شهرستان کبودراهنگ مثبت اعلام شده است.

احمدی در ادامه افزود: از تعداد مبتلایان به این ویروس منحوس در این مدت ۲۷۴ بیمار بستری و ۳۶۷ نفر به صورت سرپایی درمان شده اند و متاسفانه در همین رابطه نیز ۴۷ بیمار جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد مبتلایان ۵۶ درصد ساکن در روستاها هستند گفت: ۴۴ درصد مبتلایان در این شهرستان را مردان و ۵۶ درصد را بانوان تشکیل می دهند که بهترین راه جلوگیری از انتقال ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از اجتماعات و دورهمی ها، استفاده از ماسک و شستشوی مدام دست ها است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649338
ارسال نظر
نظرات