شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:35 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649914
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت، عزت، سربلندی و استقلال ایران اسلامی است

دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت، عزت، سربلندی و استقلال ایران اسلامی است
کریمی گفت: دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت ، امنیت جامعه ، عزت سربلندی و استقلال ایران اسلامی است و لذا گرامیداشت این فرهنگ ارزشمند اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان دلیجان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از بزرگ‌ترین و عالی‌ترین مفاهیم الهی است که در طول چهل سال اخیر به برکت دفاع مقدس در کشوری جاری‌شده و انسان‌های بزرگی تربیت‌شده‌اند.

کریمی اظهار کرد: رزمندگان دفاع مقدس به‌عنوان پیشگامان و سبقت گیرنده‌های جهاد و شهادت بدون هیچ چشم‌داشتی در میدان مجاهدت حاضر شدند و حماسه عظیم دفاع مقدس را رقم زدند.

وی ادامه داد: امروز اگر تکریم و تجلیل از مجاهدت‌های رزمندگان و پیشکسوتان برای ما اهمیت زیادی دارد این اقدام از جهاتی قابل‌بررسی است که یکی از آنها معرفی الگوهای مناسب به نسل جدید است چراکه رزمندگان بهترین الگوهای نسل حاضر هستند و البته آنها هم باید نقش راهبری نسل جدید را به‌خوبی انجام دهند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت ، امنیت جامعه ، عزت سربلندی و استقلال ایران اسلامی است و لذا گرامیداشت این فرهنگ ارزشمند اهمیت بسیار زیادی دارد.

کریمی بیان کرد: امروز نسخه شفابخش دفاع مقدس به‌عنوان یک الگوی فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز برای ملت به یک فرهنگ عمومی تبدیل‌شده و باید روزبه‌روز فراگیری دفاع مقدس در بین ملت ایران و خصوصاً مسئولین تقویت شود.

وی افزود: بزرگ‌ترین دستاورد دفاع مقدس تولید قدرت است که این قدرت بر پایه ایمان، اخلاص ، توکل بر خدا و مشارکت مردمی ایجاد شد و اگر امروز می‌بینیم جهشی که در تولید دستاوردهای انقلاب ایجادشده به برکت فراگیری دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: تربیت نیروی کارآمد ، انقلابی ، متخصص و متعهد و درواقع انسان‌ساز در تراز انقلاب اسلامی که سبب خیرات و برکات فراوانی شد از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است و این دستاورد بعد از گذشت چهل سال از آن حماسه به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

وی ادامه داد: تربیت نیرو و انسان تراز انقلاب اسلامی در دفاع مقدس محدود به سرزمین ایران اسلامی نبود و البته امروز بعد از گذشت چهل سال به این رسیده‌ایم که تربیت انسان توسط دفاع مقدس محدود به زمان خاصی نیست و هر زمان که از این فرهنگ ارزشمند استفاده‌شده انسان‌های بزرگی تربیت‌شده‌اند.

کریمی اضافه کرد: دفاع مقدس ارتباط بسیار خوبی بین هویت اسلامی و هویت ملی در ملت ایران ایجاد کرد و این مسئله امروز باید برای نسل جوان بهتر تبیین شود که دفاع مقدس هم یک کار دینی و هم یک وظیفه ملی بود و لذا پاسداری از این فرهنگ ارزشمند یک رسالت دینی و هم یک رسالت ملی است که باید به آن توجه شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: دفاع مقدس یک تجربه مدیریتی موفق در تاریخ ایران اسلامی ماندگار کرد و امروز باید در بحران‌ها و شرایط مختلف از این نسخه شفابخش در گام دوم انقلاب بهتر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس همه جای خود را به‌خوبی پیدا کردند و وقتی خاطرات و آثار را می‌بینیم این مسئله به‌وضوح قابل‌نمایش است که از نوجوانان باسن پایین تا افراد و اقشار مختلف نقش‌آفرینی کردند و امروز باید در گام دوم این مسئله بیشتر نمود داشته باشد و همه باید به‌اندازه سهم و توان خود برای پیشبرد اهداف انقلاب نقش خود را ایفا کنیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد:: توکل بر خدا ، رهبری و مردم سه ضلع مهم موفقیت در دفاع مقدس بود و این سه ضلع درس مهمی برای شرایط امروز ماست که باید به آنها توجه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز یک رسالت مهم در قبال فرهنگ دفاع مقدس داریم و آن‌هم جلوگیری از تحریف و فراموشی آن است که لازمه آن انتقال درست و جامع معارف دفاع مقدس به نسل جدید است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649914
ارسال نظر
نظرات