شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662461
در وبینار«حضرت محمد(ص)، پیام آور انسانیت» مطرح شد؛

آیت الله اختری: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند

آیت الله اختری: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند
رئیس بنیاد بین المللی عاشورا گفت: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند و مسلمانان نیز از رفتن به فرانسه خودداری کنند و کالاهای آنها را تحریم کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وبینار مجازی  با عنوان «حضرت محمد(ص)، پیام آور انسانیت» روز پنج شنبه 8 آبان ماه به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و نوه گرامی ایشان امام جعفر صادق(ع) و همزمان با آغاز هفته وحدت با حضور علماء و شخصیت های دینی و مذهبی جهان اسلام و به همت بنیاد بین المللی عاشورا و همکاری مرکز امت واحده برگزار شد.

 
آیت الله اختری، رئیس بنیاد بین المللی عاشورا ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان و سخنرانان این جلسه بر ضرورت اتخاذ موضع صریح و قاطع و شجاعانه در برابر اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و خنثی کردن این توطئه ننگین علیه امت اسلامی تاکید و گفت: اهمیت تداوم تظاهرات و همایش های فکری برای محکوم کردن این اقدام بسیار ضروری و موثر است.
 
وی با اشاره به پیام رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان فرانسه که فرمودند: «از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره‌های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟ سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟»، تصریح کرد: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند.
آیت الله اختری در ادامه پنج پیشنهاد را به شرح ذیل برای مقابله با چنین اقداماتی در اسائه ادب به ساحت مقدس و نورانی پیامبر اعظم(ص) مطرح کرد:
1-دولت های اسلامی باید روابط خود را با فرانسه تنزل دهند.
 
2-تحریم کالاهای فرانسوی به گونه ای که مسلمانان از خرید کالاهای فرانسوی خودداری کنند و علماء و رهبران دینی مسلمان نیز باید خرید و فروش با فرانسه را شرعا تحریم کنند.
3-مسلمانان باید از رفتن به فرانسه خودداری کنند.
 
4-پارلمان های کشورهای اسلامی باید اقدامات بازدارنده ای را در برابر دولت فرانسه بررسی و اتخاذ کنند.
 
5-دادگستری های کشورهای اسلامی و حقوقدانان مسلمان و غیرمسلمان باید علیه رئیس جمهور فرانسه در دادگاههای بین المللی برای اهانت به اسلام و مسلمانان شکایت کنند و او را به محاکمه بکشانند.
سید الفادی السید، رئیس مرکز امت واحده به موضوع شخصیت و جایگاه پیامبر اکرم(ص) در قرآن مجید پرداخت و تاکید کرد: از ابتدا یهودیان و پس از آن صهیونیزم بین الملل تلاش کردند نور چراغ نبوت را که در وجود مبارک حضرت محمد(ص) تجلی یافته بود خاموش سازند و سعی کردند تا ارزش ها و معیارهای دینی را مخدوش سازند بر همین اساس تلاش می کنند تا احساسات مسلمانان را برانگیزانند و به ساحت مقدس پیامبر(ص) به نام آزادی اندیشه و دموکراسی جسارت نمایند تا بدین وسیله به توطئه سازش با رژیم صهیونیستی و تجاوزات و جنایات آنان پوشش بگذارند.
 
وی افزود: مرکز امت واحده اقدامات موهن و اظهارات نابخردانه را به شدت محکوم می کند و بر ضرورت توحید کلمه و وحدت میان مسلمانان تاکید دارد و آن را تنها راه پاسخگویی و خنثی کردن این توطئه صهیونیستی می داند.
 
سید الفادی السید در بخش دیگری از این سخنان پیشنهاد داد که روز ولادت پیامبر(ص) به عنوان روز جهانی انسانیت نامگذاری شود و با تشکیل کارگروهی برای اجرایی کردن این پیشنهاد و تدوین قانون مجازات اهانت کنندگان به ادیان و کتب آسمانی اقدام عملی انجام شود.
 
آیت الله شیخ محمد یزبک، وکیل شرعی حضرت آیت الله خامنه ای در لبنان با اشاره به اسوه بودن پیامبر(ص) برای بشریت از دیدگاه قرآن مجید، گفت: خداوند متعال در آیات قرآن مجید مشخصات و ویژگی های بسیاری را به پیامبر اکرم(ص) اختصاص دادند از جمله اینکه پیامبر چراغ نورانی است که راه حق و حقیقت را روشن می کند و مردم را از تاریکی به سمت نور هدایت می کند.
 
وی با تاکید بر ضرورت پیروی از آئین اسلام و رویاروئی با مستکبران جهان افزود: جامعه انسانی به ویژه مسلمانان اسائه ادب به پیامبر اکرم(ص) و قرآن مجید را به شدت محکوم می کنند و آن را بر نمی تابند.
شیخ محمد یزبک از مکرون خواست به راه مستقیم بازگردد و در برابر جنایات و فتنه انگیزی های صهیونیزم مقاومت کند و از مسلمانان نیز خواست با توحید کلمه و عدم کرنش در برابر توطئه ها و تحریکات در برابر فتنه انگیزی ها و شایعات در میان مسلمانان، آگاه و هوشیار باشند.
 
در ادامه شیخ ماهر حمود، رئیس اتحادیه علمای مقاومت با تاکید بر ضرورت پایبندی به اخلاق و ادبیات حضرت محمد(ص) و پیروی از آئین حیات بخش اسلام، اظهارداشت: اسائه ادب به ساحت مقدس پیامبر(ص) و پیروان وی نتوانست مانع راه و رسم امت اسلامی در دفاع از محور مقاومت و مبارزه با تجاوزگری های دشمنان شود و علی رغم تقدیم شهدا و قربانیان بسیار، این امت نقشه راه خود را مشترک می دانند و ان آزادی فلسطین است.
 
وی افزود: خداوند مکرون، رئیس جمهور فرانسه را از داشتن حکمت و تعقل محروم نموده است زیرا بنا به فرموده قرآن کریم هرکس خداوند به او حکمت عطا نماید به او علم نیز عطا خواهد نمود ولی مکرون تحت تاثیر القائات صهیونیزم  ناآگاهانه به طرح فرانسه در لبنان و خاورمیانه آسیب رساند.
 
 در ادامه این اجلاس مجازی آیت الله سیدهادی  مدرسی از علماء و نویسندگان عراقی و آیت الله شیخ جواد الخالصی از علمای عراق، دکتر شیخ محمد توفیق البوطی رئیس اتحادیه علمای شام و حجت الاسلام شیخ محمد جباتی، عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) و استاد حوزه علمیه در کشور مالی درباره فضیلت و شخصیت برجسته حضرت پیامبر اکرم(ص) و توطئه اسائه ادب به ساحت مقدس پیامبر(ص) سخنرانی نموردند.
 
انتهای پیام/
 
  • ث
https://www.dana.ir/1662461
ارسال نظر
نظرات