شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1714865
اختصاصی/ دانا خبر می‌دهد؛

تداوم نجومی بگیری در بانک‌ها؛ حقوق ۵۲ میلیونی عضو هیئت مدیره بانک دی/ آیا دستگاه‌های نظارتی به ماجرا ورود می کنند؟+سند

تداوم نجومی بگیری در بانک‌ها؛ حقوق ۵۲ میلیونی عضو هیئت مدیره بانک دی/ آیا دستگاه‌های نظارتی به ماجرا ورود می کنند؟+سند
عضو هیئت مدیره بانک دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران با دریافت حقوق ۵۲ میلیون تومانی نشان می‌دهد که همچنان مدیران نجومی بگیر در کشور وجود دارند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در اوایل سال ۱۳۹۵بود که ماجرای حقوق‌های نجومی مدیران بیمه مرکزی با انتشار فیش حقوق‌شان مطرح شد و با انتقاد مردم مواجه شد؛ سپس فیش حقوقی رئیس اسبق هیئت عامل صندوق توسعه ملی و بعد مدیرعامل بانک رفاه منتشر شد که دریافتی‌های نجومی و غیرمتعارفی داشتند.
 
آذر ماه سال ۹۵ بود که محمدباقر نوبخت، تلویحا پرونده نجومی‌بگیران را بسته اعلام کرد و گفت: تنها ۴ دهم درصد یعنی حدود ۳۹۷ نفر حقوق بیش از ۲۰ تا ۶۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند و حدود ۱۱ نفر آنها حقوق ۶۰ میلیون تومانی می‌گرفتند.
 
پرونده حقوق‌های نجومی با چند گزارش مبهم دیوان محاسبات در آن ایام ظاهراً بسته شد؛ اما داستان نجومی‌بگیران بعد از ۴ سال همچنان ادامه دارد و برای جامعه مشخص نشده است؛ حتی گزارش‌های دیوان محاسبات از تفریغ بودجه‌ها ۹۷ و ۹۸ حاکی از وجود فیش‌های نجومی برخی مدیران داشت؛ با این حال ماجرای حقوق های نجومی همچنان ادامه دارد اما کوچک نشان دادن ابهامات برای مردم بیشتر شد و همچنان اذهان عمومی پیگری موضوع هستند.
 
ماجرای حقوق‌های نجومی در حالی رخ داد که رهبر انقلاب در دوم تیر ماه سال ۹۵ در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع فرمودند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود؛ بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری، و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا همچنین در آذر ماه همان سال در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش، بر لزوم پیگیری برنامه‌ها و کارها تا حصول نتیجه و به سرانجام رساندن آنها تأکید و خاطرنشان کردند: ناتمام ماندن کارها، سؤال و اشکال ایجاد می‌کند و متأسفانه اکنون این وضعیت در بعضی از بخش‌های مختلف کشور دیده می‌شود که از جمله این مسائل موضوع حقوق‌های نجومی است و این موضوع از مسائل مهمی است که نتیجه رسیدگی به آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی ماند."
 
رهبر انقلاب در روز عید سعید فطر سال ۹۵ نیز در خصوص دریافت حقوق‌های نامتعارف گفتند: ...باید با جدیّت دنبال شود؛ دریافت‌های نامشروع باید برگردانده شود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند، مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده‌ی از قانون هم شده است، بایستی اینها را از این کارها برکنار بکنند؛ اینها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند.
 
رهبری به صراحت بیان کرده‌اند که صرف عزل و یا استعفای این مدیران نمی‌تواند عدالت را اجرا کند و در صورتی که این مدیران بی‌قانونی کرده‌اند، باید مجازات شوند.
 
هرچند دیوان محاسبات در گزارشی‌هایی از بازگشت حقوق‌های نامتعارف به بیت المال خبر داد اما این موضوع نیازمند پیگیری اساسی و شفاف سازی است تا دیگر شاهد چنین اتفاقات تخلف نباشیم و بیانات رهبری نشان می‌دهد، دستگاه نظارتی باید از طریق تحقیق‌های گسترده مشخص کنند که کدام یک از این مدیر‌ها نه تنها از قانون سوء استفاده کرده، بلکه بی‌قانونی نیز کرده‌اند و کسانی را که بی‌قانونی انجام داده‌اند را مجازات کنند زیرا این موضوع به اندازه‌ای برای مردم کشورمان ناباورانه و به دور از عدالت بود که تا زمان مجازات عاملان آن از ذهن‌های مردم پاک نخواهند شد.
 
مدیر بانکی نجومی‌بگیر با حقوق 52 میلیون تومانی!
 
به گزارش خبرنگار راه دانا؛ حال با گذشته ۴ سال از ماجرای حقوق‌های نجومی که سرانجام برخورد نجومی بگیران مشخص نشد اما باز هم شاهد این نوع مدیران در کشور هستیم.
 
براساس اطلاعات رسیده به دست خبرنگار دانا؛ نصرت اله شهبازی عضو هئیت مدیره بانک دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق نجومی دریافت می‌کند.
 
این مدیر، ۳۰ کارمند بانک ملی بود و سال ۹۵ بازنشست شد. وی در رده‌های مختلف مدیریتی در بانک ملی ایران مشغول به فعالیت بود که از جمله این سوابق می‌توان به مدیریت امور اعتباری، مدیر امور منطقه یک، رئیس کمیته اعتباری مرکز، مدیر شعب استان کرمانشاه، و مشاور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت لیزینگ بازنشستگان مشرق زمین و ... اشاره کرد.
 
شهبازی پس از بازنشسته شدن در بانک ملی، عضو هیات مدیره و معاون اعتبارات و بین‌الملل بانک اقتصادنوین و سپس از آن عضو و رئیس هیات مدیره بانک دی شد. وی دانش آموخته رشته حقوق و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس است.
 
نصرت اله شهبازی با عضویت در هیات مدیره بانک دی حقوق نجومی با دریافتی ۵۲ میلیون و ۳۶۶ هزار تومان می‌گرید که ۳۲ میلیون و ۷۳۹ هزار تومان آن حقوق و ۲۲ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان فقط بابت اضافه کاری دریافت می‌کند.
 
این در حالی است که این بانک متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران و از منابعی که باید صرف خانواده شهدا و ایثارگران شود به عنوان حقوق نجومی به جیب این مدیر بازنشسته سرایز شده است.
 
از طرفی دیگر بانک دی در بورس ثبت شده و سهامداران در این روزهای ناخوش بورس سرمایه‎‌هایشان در حال آب شدن است و این مدیر مشخص نیست این حقوق نجومی را بابت چه کارکردی دریافت می‌کند.
 

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714865
ارسال نظر
نظرات