شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718015
۵۴ روز ناسالم برای اراک در سال۹۹؛

کیفیت هوای اراک برای دومین روز متوالی در وضعیت «ناسالم» قرار گرفت

کیفیت هوای اراک برای دومین روز متوالی در وضعیت «ناسالم» قرار گرفت
رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: گرد و غبار فرامنطقه‌ای روز چهارشنبه هوای اراک را برای دومین روز متوالی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: گرد و غبار فرامنطقه‌ای روز چهارشنبه هوای اراک را برای دومین روز متوالی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار داده است.

محرابیان افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢٤ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح امروز (چهارشنبه) در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد و به عدد ۲۰۸ رسیده است.

وی بیان کرد: آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است و انتظار می‌رود مردم به هیچ عنوان در مجاورت هوای باز قرار نگیرند و مراقبت‌های لازم را به کار گیرند.

رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست ادامه داد: شرایط وضعیت هوا در شب گذشته در شهرهای اراک، شازند و ساوه به شاخص بسیار خطرناک رسید.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

گفتنی است طی روز اخیر گردوخاک انتقالی از عربستان به مناطق غربی کشور و استان مرکزی سبب کاهش شدید کیفیت هوا و ایجاد شاخص خطرناک و بسیار ناسالم در شهرهای اراک و شازند شده و این شرایط طی روزهای آینده ادامه دار خواهد بود.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1718015
ارسال نظر
نظرات