شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718095
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

دفاع مقدس صحنه ای تربیت ساز و الگوساز برای جوانان انقلاب است

دفاع مقدس صحنه ای تربیت ساز و الگوساز برای جوانان انقلاب است
کریمی گفت: دفاع مقدس صحنه ای تربیت ساز و الگوساز برای جوانان انقلاب است و امروز که در روزهای پایان چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم به وضوح می بینیم فرهنگ دفاع مقدس موجب تربیت رویش های جدید بسیاری شده که در طول سال های گذشته حماسه های بزرگی خلق کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی عصر امروز در آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدا به مناسبت اعیاد ماه شعبان گفت: پاسداران یا همان مدافعان راستین و حقیقی انقلاب اسلامی به عنوان بازوان توانمند نظام اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته همواره سدی بزرگ و محکم در برابر توطئه های دشمنان بوده اند.

وی افزود: فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به عنوان پاسدار بزرگ اسلام ناب محمدی(ص)فرصتی مغتنم برای تقدیر از پاسداران حقیقی انقلاب اسلامی و سبزپوشان است و نامگذاری این روز نشان از پیوند عمیق پاسداران با مکتب امام حسین(ع) دارد و از این جهت بسیار با اهمیت است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: نامگذاری ولادت حضرت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار نشان از آمادگی همه جانبه پاسداران از حریم اسلام و انقلاب اسلامی است و پاسداران در طول ۴۲ سال گذشته با ایثار و ازخودگذشتگی در میدان های مختلف این مسئله را به وضوح اثبات کرده اند.

وی بیان کرد: امروز نقش آفرینی های پاسداران در عرصه های مختلف دفاعی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی روز به روز بر جایگاه ارزشمند آنها در نزد ملت غیور ایران اسلامی می افزاید و این نقش اثرگذار و سازنده با قوت در گام دوم انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد.

کریمی گفت: دفاع مقدس صحنه ای تربیت ساز و الگوساز برای جوانان انقلاب است و امروز که در روزهای پایان چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم به وضوح می بینیم فرهنگ دفاع مقدس موجب تربیت رویش های جدید بسیاری شده که در طول سال های گذشته حماسه های بزرگی خلق کرده اند.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف نقش آفرینی می کنند و جبهه هایی همچون دفاع از امنیت، دفاع از حرم و دفاع از سلامت پر رونق هستند و جوانان در آن عرصه ها از یکدیگر سبقت می گیرند اینها برگرفته از الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس دارد ، گفت:نیاز است روز به روز این فرهنگ ارزشمند در جامعه تبیین شود تا نسل های جوان از آن بهره مند شوند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: امروز به مناسبت ولادت با سعادت امام حسین(ع) و اعیاد بزرگ شعبان که هرکدام یادآور رشادت ها و فداکاری های بزرگ مردان تاریخ اسلام هستند مراسم تجلیل از خانواده های شهدای استان را انجام دادیم و از مقام والای خانواده شهدا تکریم کردیم و همچنین به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس رونمایی از چهار کتاب دفاع مقدس با حضور خانواده معظم شهدا و فرمانده محترم سپاه روح الله نیز برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: کتاب های "پدر محبوب من"،" میقات در شلمچه"، "نیمروز عاشورایی " و "عزیز جون" از جمله کتاب های رونمایی شده در حوزه دفاع مقدس بودند که با مشارکت کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی تدوین و به چاپ رسیده اند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1718095
ارسال نظر
نظرات