شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1400/01/01 شناسه خبر: 1718675
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی:

استان مرکزی در سال جاری مشکلی برای تأمین آب شرب شهری ندارد

استان مرکزی در سال جاری مشکلی برای تأمین آب شرب شهری ندارد
آمره‌ای گفت: خوشبختانه شهرهای استان مرکزی در سال جاری هیچگونه مشکلی در تأمین آب شرب نخواهند داشت و البته امید داریم با توجه به ماه های بهار افزایش ذخیره آب در دو سد الغدیر ساوه و کمال صالح اراک بیشتر باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عزت‌اله آمره‌ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب گفت: خوشبختانه در بخش آبرسانی نظام جمهوری اسلامی اقدامات مهم و اساسی انجام داده که احداث سد کمال صالح یکی از مهمترین آنها است.

وی افزود: سد آب کمال صالح آب شرب بیش از ۶۰۰ هزار نفری جمعیت شهر اراک و صنایع منطقه پالایشگاه شازند را تأمین می کند که این پروژه به اتمام رسیده و حدود ۸۰ درصد جمعیت شهری اراک از آب شرب کمال صالح بهره مند هستند که رینگ شمالی آن سال گذشته به بهره برداری رسید.

آمره ای اظهار کرد: در ایام الله دهه فجر شروع عملیات رینگ جنوبی انتقال آب به شهر اراک که باقی مانده ۲۰ درصد جمعیت شهری است شروع شد که سعی داریم در سال جاری به اتمام برسد که مناطق گردو، شهر صنعتی، شهید بهشتی با اتمام رینگ جنوبی از آب سد کمال بهره مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: خط اصلی پروژه آبرسانی در تفرش به اتمام رسید که ۶۶ کیلومتر مسیر انتقال با بیش از ۴۲ روستا که امیدواریم در سال جاری آب را به این مناطق برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به اینکه یکی از چالش ها و معضلات شهر امیرکبیر تأمین آب شرب بود،گفت: سال گذشته آب کاملا سالم را به این شهر انتقال دادیم و مشکل مهم این شهر را برطرف خواهیم کرد.

وی افزود: در شهرهایی همچون دلیجان، محلات و خمین خوشبختانه آب آشامیدنی در خط های انتقال به خوبی در حال تأمین است که در شهر خمین انتقال آب به بیش از ۴۰ روستا در سال جاری  افتتاح خواهد شد و پروژه انتقال آب در مناطقی از ساوه نیز در حال اجراست که بیش از ۱۳ کیلومتر آن به اتمام رسیده است.

آمره ای گفت: در روزهای پایانی سال گذشته پروژه انتقال آب در بخش‌های از مناطق روستایی ساوه به طول ۲۰ کیلومتر به اتمام رسیده که مابقی آن به طول ۹۰ کیلومتر باقی مانده که در طی فراخوانی به دنبال واگذاری به بخش خصوصی هستیم که امید داریم در سریع ترین زمان به اتمام برسد و از همین جا از کلیه بانک هایی که می توانند ما را در این پروژه یاری رسانند در این اقدام خداپسندانه ما را یاری فرمایند.

وی تأکید کرد: خوشبختانه شهرهای استان مرکزی تا یکسال آینده هیچگونه مشکلی در تأمین آب شرب نخواهند داشت و البته امید داریم با توجه به ماه های بهار افزایش ذخیره آب بیشتر باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی ادامه داد: سد ساوه حدود ۸۵ درصد ذخیره آبی آن تأمین شده ، کمال صالح ۷۵ میلیون آب ذخیره دارد و در مشکلی برای تابستان پیش رو برای تأمین آب شرب و کشاورزی نخواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: بعد ازسیلاب ۹۸ رودخانه ها با توجهاتی که مسئولین داشتند و اقدامات خوبی برای آنها انجام شد و امیدواریم مردم هم در رعایت حریم بستر رودخانه ها دقت داشته باشند تا سیلاب های آینده خسارت های مالی در پی نداشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1718675
ارسال نظر
نظرات