شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 20:55 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722562

شهرداری‌ها برای زیر ساخت‌های چوگان به کمک فدراسیون بیایند

شهرداری‌ها برای زیر ساخت‌های چوگان به کمک فدراسیون بیایند
رییس فدراسیون چوگان از شهرداران شهرهای مختلف کشور خواست برای ایجاد زیر ساخت‌های چوگان از جمله زمین به کمک فدراسیون بیایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان «ابراهیم نوزایی» با بیان اینکه هیات های استانی چوگان در استانهای فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و یزد امسال راه اندازی می شود، افزود: قرار است امسال استانهای فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و یزد صاحب چوگان شوند، این رشته ورزشی تاریخ و پیشینیه فرهنگ ما است و با توجه به اینکه به ثبت جهانی در یونسکو رسیده باید آن را توسعه دهیم و در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 
وی اظهار داشت: سال گذشته مسابقات چوگان به علت شیوع ویروس کرونا مانند سایر رشته های ورزشی کمتر برگزار شد و فدراسیون جهانی چوگان نیز از این امر مستثنی نبود، امسال برنامه های عملیاتی را برای توسعه و گسترش مسابقات تدوین کردیم که امیدواریم با کنترل و مهار این بیماری به سرانجام برسد.
 
نوزایی تصریح کرد: مهمترین مشکل ما نبود زیرساخت چوگان از جمله زمین و اسب است بسیاری از استانها راغب هستند این رشته ورزشی را تاسیس و توسعه دهند که به دلیل نداشتن زیر ساخت، میسر نیست و لازم است بخش خصوصی در این زمینه وارد عمل شود.
 
به گفته وی، برای ایجاد زیرساخت، بخش خصوصی زمین هایی دارند را به عنوان باشگاه چوگان تاسیس کنند و متولیان استان‌ها مانند استانداران و شهرداران نیز کمک کنند تا زمین هایی برای این رشته ورزشی در نظر گرفته شود و می توانند مشکل زیر ساخت را با همکاری و همدلی مسوولان کمک و برطرف کرد.
چوگان از بازی و ورزش‌های کهن ایرانی است که امروزه به ورزشی جهانی تبدیل شده‌است. امروزه بیش از ۷۷ کشور مسابقات و برنامه‌های ویژهٔ چوگان برگزار می‌کنند. چوگان همچنین از جمله ورزش‌هایی است که از سال ۱۹۰۰ (میلادی) تا سال ۱۹۳۹ (میلادی) به عنوان یک ورزش در مسابقات جهانی المپیک بازی شده و هم‌اکنون نیز از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان یکی از ورزش‌های جهانی شناخته شده است.
انتهای پیام؛ 
https://www.dana.ir/1722562
ارسال نظر
نظرات