شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:49 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1722986
سازمان هواشناسی پیش بینی کردِ؛

باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب‌غرب کشور/ بارش باران در برخی نقاط کشور از فردا

باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب‌غرب کشور/ بارش باران در برخی نقاط کشور از فردا
سازمان هواشناسی سازمان هواشناسی ضمن هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی، پیش بینی کرد: در دو روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب غرب کشور به ویژه در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی دو روز آینده در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، نیمه غربی اصفهان، شمال بوشهر و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان و کرمان رگبار گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز یکشنبه بارش در مناطق ذکر شده تشدید خواهد شد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود و استان‌های تهران، البرز و غرب سمنان نیز به استان‌های شامل بارش افزوده می‌شود.
 
دوشنبه در برخی نقاط گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان، روز سه شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی به ویژه فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل ادامه خواهد داشت.
 
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه در بخش‌هایی از یزد، کرمان، فارس، اصفهان، برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور، ارتفاعات البرز، مازندران، گلستان و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش‌ها پیش بینی می‌شود.
 
 
طی ۲ روز آینده وزش باد شدید و گردوخاک در غرب و جنوب غرب کشور به‌ویژه استان‌های خوزستان،‌ایلام و کرمانشاه پیش بینی می‌شود.
 
امروز با توجه به شمالی شدن جریان هوا، دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت. دریای خزر و نیمه غربی خلیج فارس در دو روز آینده مواج است.
 
آسمان تهران امروز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، همچنین امشب آسمان تهران به تدریج ابری خواهد بود و احتمال رگبار باران و وزش باد شدید وجود دارد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۹ و ۲۰ درجه خواهد بود.
 
سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی هشدار داد که باعث افزایش شیو فشاری و وزش باد شدید از اواخر وقت روز یکشنبه خواهد شد و باعث باد شدید (سرعت متوسط ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت)ُ وزش باد خیلی شدید با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به صورت لحظه‌ای طی امروز در خوزستان، ایلام، بوشهر، کرمانشاه، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و فردا در  کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمان می‌شود.
 
براساس اعلام سازمان هواشناسی با نفوذ هوای سرد و کاهش دما از اوایل وقت فردا تا اواخر وقت دوشنبه را در برخی مناطق کشور شاهد هستیم که روز یکشنبه باعث کاهش ۵ تا ۸ درجه دما در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و روز دوشنبه سبب کاهش ۴ تا ۶ درجه دما در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی می‌شود.
 
بر اثر این نفوذ هوای سرد و کاهش دما سرمازدگی درختان میوه در مرحله گلدهی پیش بینی می‌شود که کشاورزان لازم است با استفاده از کود دامی در پای درختان، تامین سوخت و سرویس و راه اندازی وسایل حرارتی و کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری ها و دامداری ها با توجه به کاهش محسوس دما اقدام کنند.
 
سازمان هوانشاسی همچنین از تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال بارش تگرگطی فردا خبر داد که در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد و احتمال خسارت به محصولات باغی در مرحله گلدهی وجود دارد.
 
انتهای پیام
 
 
 
 
 
 
 

 

https://www.dana.ir/1722986
ارسال نظر
نظرات