شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:05 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725841
مدیرکل بنیاد شهید لرستان:

۸۶ درصد گلزار شهدای لرستان ساماندهی شد

۸۶ درصد گلزار شهدای لرستان ساماندهی شد
زرینجویی با اشاره به ساماندهی ۸۶ درصد گلزار شهدای استان، گفت: ساماندهی مابقی گلزارها در دستور کار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، محمود زرینجویی ظهر امروز در نشست با نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: لرستان ۶۳۰۰ شهید، ۱۶ هزار و ۴۴۵ جانباز و ۸۳۳ آزاده دارد که ۲۶۰ تا جانباز بالای ۷۰ درصد و بیش از ۱۰ هزار جانباز زیر ۲۵ درصد هستند که دارای مشکلاتی می باشند و نیاز است که توجه ویژه ای در این راستا صورت گیرد.

وی با اشاره به جمع آوری وصیت نامه شهدا افزود: هم اکنون ۱۴۰۰ وصیت نامه از شهدای استان موجود است و با توجه به اینکه ۶۰۰ وصیت نامه دست خط شهدا می باشد و در چاپ اول ۱۳۹ تا از وصیت نامه ها چاپ شده و این موارد و محتواهایی برای موزه شهدا است.
 
مدیر کل بنیاد شهید لرستان تصریح کرد: سال گذشته ۲۷ هزار  سرکشی از خانواده شهدا صورت گرفت که به دلیل شرایط کرونا ۱۱ هزار مورد به صورت تلفنی انجام شد.
 
زرینجویی عنوان کرد: امسال ۱۷ مادر شهید، شش پدر شهید و شش جانباز آسمانی شدند و باید پیگیری شود تا بحث تاریخ شفاهی و خاطرات شفاهی جمع آوری شود.
 
وی با اشاره به ساماندهی گلزار شهدا گفت: در استان ۶۱۲ آرامستان وجود دارد که تاکنون ۸۶ درصد گلزار شهدا در قالب پنج هزار و ۴۷۰ مزار شهید ساماندهی شده است.
 
مدیرکل بنیاد شهید لرستان با بیان اینکه حفاظت از گلزار شهدا مهمترین خواسته خانواده ها است، گفت: بحث حفظ و نگهداری گلزار شهدا موضوع مهمی بوده که نیاز است دستگاه های متولی و شهرداری نسبت به این وظیفه اقدام نماید.
 
زرینجویی با تاکید بر نوسازی تصاویر شهدا خاطرنشان کرد: تصاویر شهدا نیاز به بهسازی دارد و شهرداری باید پای کار باشد و تابلوهای آزاد راه و سایر قسمت ها را نوسازی کند.
 
وی با اشاره به تزریق واکسن کرونا گفت: ۲۵۰ واکسن کرونا در مرحله اول برای افرادی که در اولویت بودند تزریق شده است.
 
مدیر کل بنیاد شهید لرستان با بیان اینکه موضوع اشتغال باید مورد توجه باشد، تصریح کرد: در استان شش هزار و ۸۵۹ فرزند شهید و ایثارگر بیکار وجود دارد که تفاهم نامه هایی صورت گرفته و تعهداتی  ایجاد شد که دستگاه های اجرایی پای کار نیامدند و ضروری است برای ایجاد اشتغال همکاری لازم را داشته باشند.
 
زرینجویی خاطرنشان کرد: قرار شد ۲۵۰۰ اشتغال در طول پنج سال ایجاد شود که از طریق آزمونها و تسهیلات تاکنون ۲۸ درصد از ۲۵۰۰ اشتغال تحقق یافته و باید دستگاه ها پای کار باشند.
 
وی با اشاره به اینکه مشکل زمین اصلی ترین مشکل در بحث مسکن ایثارگران است، بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار واجد شرایط مسکن وجود دارد که سه هزار مسکن برای اولویت اول برنامه ریزی شده ولی مشکل زمین وجود دارد و باید راه و شهرسازی پای کار باشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1725841
ارسال نظر
نظرات