اخبار داغ

آزمون: من را از سالن بیرون انداختند!

اتفاقات جنجالی در فینال لیگ برتر والیبال زنان؛ سریک خداحافظی می کند؟

news-details
مدیرعامل تیم سریک با اشاره به اتفاقات فینال لیگ برتر والیبال زنان اعلام کرد که دیگر در لیگ شرکت نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازی فینال لیگ برتر والیبال زنان بین دو تیم سریک و پیکان برگزار شد و پیکان پیروز این جدال پرحاشیه بود. اتفاقاتی که برای خلیل آزمون پدر سردار و مدیرعامل سریک رخ داد، سبب شد تا فینال جنجالی شود.

ظاهرا خلیل آزمون می‌خواسته بازی را از نزدیک و در سالن فدراسیون والیبال تماشا کند، اما گویا مسئولان حاضر در سالن به او اجازه این کار را نداده اند و نهایتاً این موضوع عصبانیت او را در پی داشته که همان‌طور که گفته شد می‌خواسته تیمش را بیرون بکشد.

خلیل آزمون صحبت درباره فینال را با انتقاد از نحوه برگزاری آن آغاز کرد و اظهار داشت:  مشکل ما این است که از اول که می‌خواستند لیگ برگزار کنند، اسامی تیم‌ها را دیدند و گفتند سه تیم سریک، سایپا و پیکان می‌توانند به فینال بیایند. یعنی تیم‌های دیگر در حدی نبودند که به فینال بیایند و به همین دلیل تک بازی کردند در تهران. من فلسفه تک بازی در تهران را نمی‌فهمم. آن‌ها می‌دانستند یک پای فینال سریک است و دیگری یک تیم تهرانی. درست نیست که در تهران باشد و من مغزم در این زمینه کار نمی‌کند!

وی درباره مشکلات تیمش افزود: بازی سوم ما یکشنبه بود و فینال امروز، جمعه بود. بازی را بدون اینکه با ما هماهنگ کنند دوشنبه انداختند. با وجود اینکه دو بازیکن کلیدی ما مصدوم بود، دوشنبه هم که بازی کردیم یک بازیکن دیگر ما مینیسک پایش پاره شد. عملا ما 3 بازیکن کلیدی و ملی‌پوش را از دست دادیم. ما از فدراسیون خواستیم که برای ریکاوری، فینال را یکشنبه بیندازند. فدراسیون به جای اینکه خودش تصمیم بگیرد گفت با پیکان صحبت کنید. پیکان از خدایش است و معلوم است وقتی ما مصدوم داریم موافقت نمی‌کند. با توجه به بٰعد مسافتی که بود ما بچه‌ها را تکه تکه آوردیم.

آزمون ادامه داد: من باخت خودم را توجیه نمی‌کنم ولی اگر دو بازیکن خوبم پارگی رباط و مینیسک نداشتند این‌طوری نمی‌باختیم. ما قبلا هم به پیکان باختیم، مگر اتفاقی افتاد؟ در عرض سه روز بازی کردن در پلی‌آف و فینال سخت است. مگر چه اشکالی داشت دو روز بعد برگزار می‌شد؟ اگر ما برای تعویق بازی باید با پیکان صحبت کنیم پس شما در فدراسیون چه کاره‌اید؟ چرا بازی پلی‌آف ما سر جایش برگزار نشد؟ چرا روز یکشنبه را بدون هماهنگی با ما دوشنبه کردید؟

مدیرعامل سریک در ادامه به اتفاق جنجالی بازی و راه ندادن وی به سالن پرداخت و گفت: حتی گفتند پخش مستقیم می‌شود و مردها آنجا چه کار می‌کنند؟! به من هم گفتند مدیرعامل هم می‌تواند بیاید ولی پیکان اعتراض کرد و مرا بیرون انداختند! گفتند پیکان اعتراض کرده است. ما که این همه هزینه می‌کنیم و زحمت می‌کشیم، آیا کار این‌ها درست است؟ در تهران بود و تک بازی به نفع تیم‌های تهرانی می‌شد. دوست نداشتند سریک قهرمان شود. عوامل پخش، مدیرش آنجاست ولی مرا بیرون می‌کنند. اگر قرار است مرد نباشد روابط عمومی آنجا چه کار می‌کند؟ وقتی مرا از سالن بیرون کردند با اعتراض شدید می‌خواستم تیم را بکشم بیرون ولی در شخصیت خودم این کار را نمی‌دیدم. تیم پیکان هرچه می‌خواست برای فدراسیون دست‌چین کرد و فدراسیون هم تابع پیکان شد. ما باختیم و به تیم حریف تبریک می‌گوییم و حقشان بود ولی باتوجه به اینکه ما سه بازیکن کلیدی‌مان را نداشتیم، نمی‌توانستند به این تیم مردمی یک کمکی کنند؟ ما با هزینه شخصی هستیم.

وی تاکید کرد که با این شرایط سریک دیگر در لیگ برتر والیبال زنان شرکت نمی‌کند: من در جاهایی که مربی بودم همیشه این مشکلات را داشتم. من در تیم سیرجان هم که می‌توانستیم قهرمان شویم، در آن سال هم بنا به دلایلی دوممان کردند. من صراحتاً اعلام می‌کنم که تیم شخصی هرگز نخواهم داشت، من خودم رئیس هیئت والیبالم و حالم از زد و بندبازی‌ها و کثافت‌کاری‌های والیبال به هم می‌خورد. از همین الان می‌گویم سریک دیگر شرکت نمی‌کند و به خاطر این کارهای‌شان دیگر کنار تیم والیبال نمی‌آیم. همین که کنار سردار بودم و نمی‌آمدم بهتر بود. با اصرار سردار می‌خواستیم برای جامعه شهرمان و بانوان کاری کنیم، ولی وقتی دوست ندارند به خاطر چه کسی خودمان را عذاب دهیم. این‌ها می‌گویند می‌خواهیم والیبال بانوان را بالا ببریم، این‌طوری بالا می‌برید؟ چرا تیم مرا به‌هم می‌زنید و مرا بیرون می‌کنید؟ من پشت شیشه باشم یا داخل سالن چه فرقی دارد؟

مدیرعامل سریک با اشاره به شکست تیمش در فینال بیان کرد: وقتی آن اتفاقات افتاد و مرا بیرون کردند و حال بد به تیم منتقل شد شما چه توقعی برای بردمان داشتید؟ من می‌خواستم تیم را بیرون بکشم و به دخترهایم گفتم نباید تیم بازی کند ولی دیدم شخصیتمان این نیست. حالم از این والیبال به هم می‌خورد. من تعجب می‌کنم که یک فرد جوان در این والیبال نیست، مگر نمی‌خواهید رشد کند، آدم‌های متخصص جوان بیاورید. همه پیر هستند و در اختیار یک تیم! ما نمی‌خواهیم کار غیرقانونی کنیم، فاصله پلی‌آف و فینال 3 روز بود و خانم‌ها مثل مردها نیستند و آسیب می‌بینند. الکی گفتند مجمع است، ولی هیچ چیز نیست.

وی در پایان گفت: تماشاگران خود ما باعث ترغیب بقیه شدند. ما برای ارتقای والیبال این کار را کردیم. می‌بینیم این‌همه بی‌مهری می‌شود و نامردی می‌کنند. چون پیکان برای تهران است ما نه، یعنی هیچ؟ ایده ما قهرمانی نبود، ما می‌خواستیم یک تیم خوب درست کنیم و استعداد زنان را پرورش دهیم. فدراسیون دردی از ما دوا نکرد و روی زخم‌های ما نمک پاشید. سه بازیکن ملی‌پوش فیکس ما آسیب دیده‌اند و شما به بازیکنان خودتان رحم نمی‌کنید که استراحت دهید؟

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه