اخبار داغ

از شکست‌ها درس بگیرید

دیدار رئیس فدراسیون والیبال با تیم نوجوانان و جوانان/ داورزنی: همه از نام ایران هراس دارند

news-details
رئیس فدراسیون والیبال در تمرینات تیم های والیبال نوجوانان و جوانان حاضر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اردوی تیم های والیبال نوجوانان و جوانان از روز گذشته پنج‌شنبه دهم فروردین آغاز شده است. اردوی تیم والیبال جوانان ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال جهان 2023 در کمپ تیم‌های ملی والیبال آغاز شده است. همچنین نخستین اردوی تیم والیبال نوجوانان ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی آرژانتین در کمپ‌ تیم‌های ملی والیبال آغاز شده.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال امروز از اردوی تیم های جوانان و نوجوانان بازدید کرد و برای آنها صحبت کرد.

 

والیبال جهان از نام ایران هراس دارد

اردوی تیم والیبال جوانان ایران برای حضور شایسته در رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال جهان 2023 از روز گذشته در کمپ تیم‌های ملی والیبال آغاز شده است.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال امروز (جمعه یازدهم فروردین) به‌رغم تعطیلی در جمع جوانان والیبال کشورمان قرار گرفت و خطاب به بازیکنان این تیم گفت: چند سالی است که با هم برای توسعه والیبال ایران کار می‌کنیم. سابقه حضور در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان و جوانان آسیا را دارید و می دانید که مرحله به مرحله کار سخت‌تر شده است.

وی با بیان این‌که در رویدادهای مهم قبلی اشتباهاتی نیز داشته‌اید که باید درس عبرت برایتان باشد، تصریح کرد: شرایط مسابقات قهرمانی جوانان جهان به مراتب سخت‌تر از رقابت‌های قبلی خواهد بود ولی اگر بخواهیم و مصمم باشیم، می‌توانیم قهرمان جهان شویم. والیبال جهان نیز از نام ایران هراس دارد زیرا یکی از بهترین‌های آسیاست.

داورزنی با تاکید به تمرکز بازیکنان در تمرینات، گفت: انتظار فدراسیون از بازیکنان داشتن تمرکز در تمرینات و مسابقات است که اگر نباشد فایده ندارد. من تجربه سالیان دراز در ورزش دارم، بنابر این یادآوری می‌کنم که تمرکز اصلی مهم  در تمرینات و مسابقات است.

رئیس فدراسیون والیبال با تاکید بر این‌که اکثریت مصدومیت ها در ورزش به دلیل نبود تمرکز است، گفت: تمرین بدون تمرکز فایده ندارد و طبیعی است که بازیکن مصدوم می‌شود. شماها سرمایه‌های ملی ایران هستید و به عنوان ملی پوشان والیبال در اردو قرار گرفتید و سال‌ها برای مردم باید افتخارآفرینی کنید. اگر آینده خودتون و کشورتان برایتان مهم است، باید در اردوها مصصم، باانگیزه و تمرکز کامل تلاش کنید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید باور داشته باشید که می‌توانید بهترین جهان باشید، در هر پستی که بازی می‌کنید، فرقی نمی‌کند. والیبال جهان به شما توجه دارد، چون رغیب جدی برای آن‌ها هستید. بنابر این همانطوری که تمرین می‌کنید، مسابقه دهید.

داورزنی تصریح کرد: خوشبختانه مسابقات قهرمانی جوانان جهان در بحرین برگزار می‌شود که از نظر شرایط آب و هوایی و بعد مسافت مناسب است. کار سختی در پیش رو دارید و برای به دست آوردن کاپ و مدال باید بجنگید. انسجام تیمی و روحیه جنگندگی باید در تیم باشد و فدراسیون علاقمند به کار انفرادی نیست، موفقیت در کار تیمی و گروهی است. انتظار داریم تک تک بازیکنان تفکرات و رفتار تیمی و گروهی داشته باشند، البته هر بازیکنی برای موفقیت در تیم اثرگذار است.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: اکثر بازیکنان تیم والیبال جوانان ظرفیت حضور در تیم ملی بزرگسالان را دارند و می‌توانید در آینده نقش خود را در این تیم ایفا کنند.

وی با اشاره به حضور حدود 180 بازیکن در اردوهای تیم‌های ملی مردان، زنان و رده‌های سنی والیبال گفت: تامین نیازها و امکانات این اردوها کار آسانی برای فدراسیون نیست، اما از هیچ کمکی برای موفقیت والیبال ایران دریغ نخواهیم کرد.

داورزنی تاکید کرد: مردم از بازیکنان تیم‌های مختلف والیبال ایران جنگندگی و نمایش خوب می خواهند و نتیجه در جایگاه بعدی قرار دارد. توانایی قهرمانی و قرار گرفتن بر روی سکوهای جهانی را دارید. بنابراین با کار، تمرکز و انسجام تیمی بهتر رسیدن به افتخارات جهانی ممکن است.

غلامرضا مومنی مقدم سرمربی تیم والیبال جوانان با تشکر از حمایت‌های رئیس فدراسیون والیبال که باعث دلگرمی بازیکنان و کادر فنی این تیم است، گفت: سه هدف برای تیم ملی جوانان تعریف کردیم که نخست قهرمانی در آسیا بود و خوشبختانه آن را به دست آوردیم.

وی تصریح کرد: حضور شایسته در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان و پرورش بازیکنان شایسته برای حضور در تیم ملی بزرگسالان دیگر اهداف این تیم است و امیدواریم با بهترین نتیجه ممکن از بحرین به کشور برگردیم. بازیکنان خوشبختانه به بلوغ فکری رسیدند و از نظر حرفه‌ای عملکرد بسیار خوبی دارند. نقاط ضعف و قوت را کادر فنی به آن‌ها گوشزد کرده است و امیدوارم تا تیرماه به شرایط ایده‌آل برسند.

ارشیا بهنژاد، پندار مومنی‌مقدم، فربد حق‌شناس، امیرمحمد گلزاده، امیرمحمد خورشیدی، متین جعفری، پوریا حسین‌خانزاده، یونس جوان، مبین نصری، پوریا حسین‌پور، امیرحسین ساداتی، علی حق‌پرست، یوسف کاظمی، عرفان نوروزی، شایان سپهری‌فرد، مهدی بیاتی، سینا صادقی، سجاد جلوداریان، حسین حاجی کلاته و کمیل خجسته بازیکنان دعوت شده به این اردو هستند.

محمدحسین حسینی‌فرد به عنوان سرپرست، غلامرضا مومنی‌مقدم (سرمربی)، پیمان اکبری (مدیر فنی)، مهران زارع، محمد منصوری و امین شاکری (مربیان)، پوریا عزیزی (کمک مربی)، مهدی حسن‌زاده (مربی بدنساز)، عرفان مداح (فیزیوتراپ)، سائد جدیدالاسلام (آنالیزور) و چالاک محمد رحیمی به عنوان ماساژور، تیم ملی والیبال جوانان ایران را در این اردو همراهی می‌کنند.

 

از شکست‌ها درس بگیرید

نخستین اردوی تیم والیبال نوجوانان ایران برای حضور شایسته در رقابت‌های جهانی آرژانتین از روز گذشته (پنج‌شنبه دهم فروردین) در کمپ‌ تیم‌های ملی والیبال آغاز شده است.

رئیس فدراسیون والیبال امروز (جمعه یازدهم فروردین) در نخستین روز تمرینات این تیم حاضر شد و خطاب به نوجوان والیبال ایران گفت: رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در آرژانتین شرایط خاص خود را دارد و برای حضور شایسته باید تمرکز در تمرینات و مسابقات داشته باشد.

محمدرضا داورزنی با تاکید بر این‌که از شکست‌ها از جمله شکست برابر ژاپن در فینال قهرمانی آسیا درس بگیرید، گفت: نسل آینده والیبال ایران هستید و باید با تلاش شایستگی های خود را ثابت کنید. فرصت‌های مناسبی در اختیار دارید تا استعدادهای والیبالی خود را شکوفا کنید تا برای آینده زندگی خود برنامه ریزی درستی انجام دهید. بنابراین برای هدف خود بجنگید و تبدیل به قهرمانانی در سطح جهان شوید که بسیاری از بازیکنان بزرگسال کشورمان نیز در زمره آنها قرار دارند.

وی با یادآوری این‌که تمرکز مهمترین نکته برای موفقیت است، گفت: اگر در تمرینات تمرکز نداشته باشید انرژی خود را هدر دادید. بنابر این همانگونه که تمرین می‌کنید، در مسابقات نیز با انگیزه حاضر شوید و شرایط خود را خفظ کنید.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به ضرورت تامین امکانات اولیه برای هر اردوی تیم ملی که سالن استاندارد و تغذیه مناسب است، گفت: این امکانات در کمپ تیم‌های ملی فراهم شده است. تیم ملی والیبال نوجوانان یکی از کاملترین تیم‌های این رده سنی ایران است که با میانگین قد دو متر و یک سانت از بازیکنانی با استانداردهای روز دنیا برخودار است. با بهترین بازیکنان جهان هیچ تفاوتی ندارید و حتی از نظر هوش از آن‌ها برتر هستید و باید توانایی خود را اثبات کنید.

داورزنی با اشاره به قهرمانی تیم والیبال نوجوانان ایران در سال‌های 2007 و 2017 در جهان گفت: قهرمانی مجدد دور از دسترس نیست به شرطی که بازیکنان بخواهند. فدراسیون هم تمام تلاش خود را برای رسیدن به شرایط مطلوب انجام خواهد داد.

وی با تاکید مجدد بر اهمیت تمرکز در تمرینات و مسابقات، گفت: باید بازیکنان در تمرینات و مسابقات از این اصل غافل نشوند. تمرکز باعث افزایش عملکرد در تمرینات و ممانعت از مصدومیت می‌شود. بازیکن وقتی تمرکز نداشته باشد، آستانه مصدومیتش نیز افزایش می‌یابد. حتما مراقب سلامتی خود باشید، بازی در سطح تیم ملی نیاز به تفکرات حرفه‌ای دارد و تمام کارها باید بر اساس برنامه و همفکری با کادر فنی تیم انجام شود.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان تاکید کرد: قهرمان ملی بی اخلاق ارزشی برای فدراسیون ندارد و باید به مسایل اخلاقی توجه خاص داشته باشید. غروز باعث سقوط و دور شدن ورزشکاران از دوران حرفه‌ای و قهرمانی می‌شود.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از 11 تا 20 مرداد سال آینده به میزبانی آرژانتین در شهر بوئنوس آیرس برگزار می‌شود.

محمدرضا آل جلیل، ابوالفضل مهدیان، پویا آریاخواه، عمران گوگجلی، سامان بهاالدین، عرشیا سعادتی، طاها بهبودنیا، آرمین قلیچ‌نیازی، شایان مهرابی، پویا عرب، امیرعلی دولتی، امیرعلی قلعه نوعی، محمدمانی علیخانی، سید متین حسینی، سیدحسین زمانی، بنیامین اعلایی، ماهان برزکار، مرتضی نریمان، سیدمرتضی طباطبایی و نیما عزیز محمدلو دعوت شدگان به نخستین اردوی تیم والیبال نوجوانان در سال 1402 هستند.

امیر خوش‌خبر به عنوان سرپرست، محمد وکیلی (سرمربی)، حسام‌الدین نائیجی و امان نظر زادقلی دوجی (مربیان)، مهدی خباز (بدنساز)، سید محمد کاظم واعظ موسوی (روانشناس)، محمد مهدی آذرمهری (فیزوتراپ) و محمد معین وکیلی (آنالیزور) کادر فنی تیم ملی نوجوانان در این اردوی آماده سازی هستند.

تیم والیبال نوجوانان ایران با کسب مقام نایب قهرمانی آسیا در سال 1401، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2023 را به دست آورده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه