اخبار داغ

در نشست خبری جشنواره مطرح شد؛

کهریزک؛ از مردم برای مردم/ ۵۰ سال در کنار مردم بوده ایم

کهریزک؛ از مردم برای مردم/ ۵۰ سال در کنار مردم بوده ایم
نشست خبری جشنواره پنجاه سالگی خیریه کهریزک با حضور مدیرعامل این موسسه و اصحاب رسانه امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در محل خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این نشست خبری که به بهانه برگزاری جشنواره ۵۰ سالگی کهریزک برگزار شده بود، علاوه بر حمید قبادی دانا مدیر عامل موسسه، حسین نحوی نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک تهران و افشین وجدانی مدیر آسایشگاه کهریزک البرز نیز حضور داشتند.

در ابتدای این نشست حمید قبادی دانا با اشاره به این موضوع که در بسیاری از کشورها با دو فرهنگ درخصوص نگهداری از سالمندان مواجهیم، افزود: فرهنگ انجام کار خیر و فرهنگ حل مساله معمولا درباره این موضوع مهم به کار می رود که اولی بر پایه آداب و رسوم و نیات کار خیر مردم پایه گذاری شده، اما فرهنگ دوم بر پایه مهارت و تخصص و شاید کمتر بر پایه کار خیر باشد که این دو می توانند در بسیاری از اوقات در کنار همدیگر باشند و ما در مجموعه خیریه کهریزک سعی کردیم که هر دو فرهنگ را به نحوی در کنار هم داشته باشیم.

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با توضیح اینکه اولین مساله ما انجام حل مساله بر پایه آموزش در تمام شئونات زندگی مددجویان است، افزود: در دسترس بودن اطلاعات مربوط به عملکرد موسسه برای همگان یکی از نشانه های شاخص در موسسه کهریزک است و دارا بودن نشان استاندارد جهانی مدعی این گذاره مهم است.

وی گفت: جذب و نشان دادن بخشش های هوشمندانه و جذب کمک های مالی غیر دولتی و صرفا از طریق حمایت های مردمی و خیرانه یکی دیگر از دستورالعمل های این موسسه است و بدین جهت شعار «از مردم برای مردم» را در دوره جدید مدیریت موسسه انتخاب کرده ایم. وی اعلام کرد که صرفا در سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق، دستمزد، مسائل پشتیبانی و اجرایی موسسه هزینه شده است.

قبادی دانا با اشاره به روی کار آمدن مدیریت جدید این موسسه گفت: یکی از اهداف مهم ما این است که بتوانیم اعضای مددجوی خود را به سمت کارآفرینی سوق دهیم و برای این منظور تا جایی که امکانش فراهم باشد، با بانک ها و مراکز مالی نیز تفاهم نامه هایی امضا کرده ایم.

حمید قبادی دانا با اعلام اینکه در آستانه 50 سالگی کهریزک دو فیلم مستند از شبکه مستند سیما به روی آنتن رفته، افزود: دو فیلم مستند «ملاقات ممنوع» که مربوط به دو سال فعالیتهای کهریزک در زمان کرونا و پرتره مرحوم حکیم زاده (موسس کهریزک) به بهانه ۵۰ سالگی موسسه ساخته شده بود که در همین روزهای گذشته از تلویزیون پخش شد و بازخوردهای خوبی از پخش آنها به ما رسیده است.

قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با اعلام اینکه به بهانه 50 سالگی این موسسه قرار است جشنواره ای از روز ۱۶ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته تا ۲۲ اردیبهشت در محل موسسه برگزار شود، به نامگذاری روزهای این هفته پرداخت و گفت:

۱۶ اردیبهشت ماه: کهریزک؛ کرامت و توجه به سالمندان

۱۷ اردیبهشت: کهریزک؛ خانه امن کودکان معلول ذهنی

۱۸ اردیبهشت: کهریزک؛ رشد تعاملات اجتماعی مودکان اوتیسم

۱۹ اردیبهشت: کهریزک؛ توسعه و پیشرفت (افتتاح چهارمین درمانگاه)

۲۰ اردیبهشت: کهریزک؛ توانمندسازی معلولین

۲۱ اردیبهشت: کهریزک؛ از مردم برای مردم (اختصاص به نیکوکاران)

۲۲ اردیبهشت: کهریزک؛ یاور و مددرسان

حمید قبادی دانا در ادامه اهم برنامه های این جشنواره را مواردی شامل بازدید عمومی در تمامی روزهای جشنواره، هم اندیشی با موضوع سالمندان، برگزاری ۳ کنسرت، جشن ویژه هنرمندان و ورزشکاران فعال و پیشکسوت، ایجاد ۱۵ غرفه از توانمندی های مددجویان، هم اندیشی با موضوع اتوسیم، بازارچه دوستی، افتتاح پروژه های عمرانی و جشن ویژه نیکوکاران عنوان کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه