اخبار داغ

مسئول سازمان بسیج سازندگی مطرح کرد؛

سواستفاده چهره‌های سیاسی و اقتصادی از گروه‌های جهادی ممنوع! / ۳۲ هزار پروژه محرومیت زدایی برای ۱۴۰۲

سواستفاده چهره‌های سیاسی و اقتصادی از گروه‌های جهادی ممنوع! / ۳۲ هزار پروژه محرومیت زدایی برای ۱۴۰۲
سردار محمد زهرایی در سالروز تاسیس بسیج سازندگی از ۳۲ هزار پروژه محرومیت زدایی برای امسال خبر داد که در قالب قرارگاهی با محوریت گروه های جهادی عملیاتی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری سالروز تاسیس بسیج سازندگی با حضور سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور و اهالی رسانه امروز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در سالن شهید سلیمانی مجتمع فرهنگی آموزشی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به این موضوع که از عید نوروز امسال برخلاف سال های گذشته، گروه های جهادی به صورت قرارگاهی عملیات انجام دادند، اظهار کرد: سابق بر این گروه های جهادی بر اساس یک سری برنامه ریزی ها، بوروکراسی ها و بودجه های تعیین شده سازمان بسیج سازندگی پیش می رفت اما به تازگی قرار بر اسن است که گروه های جهادی به صورت قرارگاهی عمل کنند؛ یعنی در زمان بحران و غیر بحران به صورت ضربتی، هدفمند و تحت فرمان قرارگاه عملیات انجام دهند و آن قرارگاه مشخص می کند که فلان گروه جهادی باید به صورت مشخص و هدفمند به کجا اعزام و چه عملیاتی انجام دهد.

وی افزود: نتیجه قرارگاهی عمل کردن گروه های جهادی هدفمندی و بالا بردن اثرات بیشتر عملیات ها ی آنها شده است. با حمایت های رسانه از فعالیت های نوروزی گروه های جهادی، خوشبختانه روایت اول رسانه ها به دست ما اتفاق افتاد و نتیجه آن رضایت بیشتر مردم، عینی تر بودن ماجرا و احساس مقبولیت بیشتر بود. سعی شد همه مصاحبه ها یا از زبان خود مردم آن روستاها و مناطق محروم و یا از زبان جهادگران فعال آن مناطق انجام شد و کمتر مسئولی به اجرای مصاحبه پرداخت که آن هم بازخورد بهتری برای ما داشت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با ذکر این نکته که فرمان اعتلای ده ساله بسیج سازندگی با امضای رهبری مضمون این شاخصه مهم است که بسیج برای همه است؛ هر کسی که دلش برای موفقیت این انقلاب می تپد و در عمل هم آن را نشان دهد، عملا برای ما بسیجی است و نیازی به کارت و عضویت در پایگاه بسیج ندارد. در حال حاضر ۶۰ هزار گروه ثبت شده جهادی در سامانه اطلس ثبت ام کرده اند که در سال گذشته ۴۲ هزار گروه جهادی فعال، به عملیات پرداخته اند.

سردار زهرایی در ادامه این نشست با اعلام برنامه های مهم سازمان بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۲، مهمترین فعالیت های این سازمان را در سال گذشته بر پایه چهار محور هدفمند آب شرب، جاده و محوطه گلزار شهدا، مسکن محرومین و آبخیز تا جالیز عنوان کرد و افزود: سال گذشته بر اساس تفاهم نامه ای که با آبفا و وزارت نیرو بسته شد، مقرر شد تا حدود ۱۰ هزار روستای که هنوز مشکل آب آشامیدنی سالم دارند، برطرف شود که بخش زیادی از این روستاها را وزارت نیرو آبرسانی خواهد کرد و سال گذشته ۳۶۸ روستا توسط سازمان بسیج سازندگی آب رسانی شد؛ همچنین با مشارکت وزارت مسکن حدود 10 هزار خانه و مسکن برای محرومین ساخته شد. در مجموع ۱۹۵۶۹ پروژه محرومیت زدایی در سال گذشته توسط سازمان بسیج سازندگی انجام شده که امسال قرار است ۳۲ هزار پروژه عملیاتی شود.

سواستفاده چهره‌های سیاسی و اقتصادی از گروه‌های جهادی ممنوع!

سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور یکی دیگر از فعالیت های مهم این سازمان را ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه های مهم این قرارگاه عملیاتی کردن ۱۲ طرح اقشار است که بر پایه توانمندسازی و مهارت آموزی، ایجاد اشتغال و تولید پایه ریزی شده که سال گذشته در مجموع ۱۵۷ هزار فرصت شغلی با راهبری این قرارگاه ایجاد شده که امسال قرار است ۱۵۰ هزار فرصت دیگر شغلی هدفگذاری شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با گلایه از برخی چهره های سیاسی و اقتصادی که تمایل دارند خودشان را به عنوان پدر بسیج جهادی مطرح کنند، گفت: گروه های جهادی وابسته به هیچ نهاد دولتی و حکومتی نیستند و اجازه نمی دهیم تا مهر هیچ جریان سیاسی و یا اقتصادی بر پیشانی این فعالیت ها زده شود.

سردار زهرایی با ناراحتی و گلایه از نمایندگان مجلس که چرا دو سال است طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی به تعویق افتاده، گفت: اصلاح قانون بسیح سازندگی در حمایت بیشتر از گروه های جهادی که دو بند هم بیشتر ندارد، دو سالی است که در صحن مجلس خاک می خورد و علارغم دو فوریتی بودن آن نمی دانم که چرا مجلس انقلابی به این طرح نمی پردازد؟!

سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار دانا مبنی بر اینکه ۸ دهکده اقتصادی که با همت سازمان بسیج سازندگی تشکیل شده، قرار است چگونه به مردم آموزش دهند، گفت: این ۸ دهکده اقتصادی در ۸ استان کشور از جمله مازندران، سمنان و کهگیلویه و بویر احمد تاسیس شده و به صورت رایگان با اولویت یه گروه فرماندهان پایگاه مقاومت، مسئول صندوق های قرض الحسنه و گروه های جهادی در عرصه مقاونت اقتصادی آموزش داده شود و آنها موظف اند تا به مردمی که با آنها در تماس اند آن آموزش ها را انتقال دهند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اعلام اینکه تا به حال 56 جهادگر در این راه جانشان را تقدیم انقلاب و خدمت رسانی کرده اند گفت: متاسفانه هنوز بنیاد شهید نپذیرفته تا نام شهید به آنها اطلاق کند هرچند ستاد کل نیروهای مسلح این موضوع را قبول کرده و امیدواریم با صحبت ها و رایزنی هایی که انجام داده ایم، این مورد نیز عملی شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه