اخبار داغ

به بهانه نمایش فیلم «برادران لیلا» در سفارت ایتالیا؛

شیطنتی که به گوش نمایندگان کمیسیون امنیت ملی خواهد رسید

شیطنتی که به گوش نمایندگان کمیسیون امنیت ملی خواهد رسید
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به اینکه این فیلم حتی اجازه نمایش در سینماهای ما را ندارد شیطنتی است که از سوی این سفارت رخ داده و بنده این موضوع را به گوش همکاران خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواهم رساند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هفته گذشته بود که جوزپه پرونه (Giuseppe Perrone ) سفیر ایتالیا در تهران در توییتی خبر از نمایش فیلم سیاه و چرک «برادران لیلا» در محل این سفارت داده بود و آخرین ساخته سعید روستایی را فیلمی شگفت انگیز درباره زندگی و تباهی توصیف کرده بود!

پرونه در این توییت نوشته بود:«بسیار خشنودم که در باغ اقامتگاه ایتالیا در تهران میزبان نمایش فیلم «برادران لیلا» بودم. فیلمی شگفت انگیز درباره زندگی و تباهی که نمایانگر شجاعت و فداکاری بی نظیر زنان است. تشکر ویژه از کارگردان فیلم، سعید روستایی و از گروه بازیگران فوق العاده اش.»

فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی برای نخستین بار در جشنواره سال گذشته کن به نمایش درآمد که از فرش قرمز این فیلم تا نشست رسانه ای آن پر از حاشیه های رنگارنگی بود که دامن برخی از بازیگران و کارگردان آن را گرفت!

اما جدای از قانون گریزی جواد نوروزبیگی به عنوان تهیه کننده این فیلم در نمایش «برادران لیلا» در جشنواره های کن و مونیخ، محتوای سیاه و چرک این فیلم در خصوص خانواده و فرهنگی ایرانی باعث شد تا آخرین فیلم سعید روستایی پروانه نمایش در ایران نگیرد و نیاز به اصلاحات جدی داشته باشد؛ از طرفی کارگردان اعلام کرده بود که به هیچ وجه حاضر به سانسور فیلم خود نیست و درنهایت سازمان سینمایی به این فیلم اجازه پخش در خارج از کشور را داد که با اکران این فیلم در پلتفرم های فرانسوی، به سرعت کلید قاچاق فیلم زده شد و نسخه های با کیفیت «برادران لیلا» سر از سایت ها و کانال های تلگرامی فیلم در آورد.

حالا جدای از این موضوع، قطعا سفیر ایتالیا از حاشیه ها، عدم پروانه نمایش این فیلم در ایران و محتوای ضد فرهنگی «برادران لیلا» با خبر بوده که از میان فیلم های مختلف ایرانی، دست روی این فیلم گذاشته تا با شیطنتی دیپلماسی به سایر کارگردان های ایرانی اعلام کند که با ساخت چنین فیلم هایی سیاه، قطعا از حمایت های مالی و معنوی سفارت ما برخوردار خواهید بود! فریادی که در غفلت مسئولان سازمان سینمایی و بعضا وزارت امور خارجه زده شده و جا دارد که با تذکر و هشداری جدی، آقای پرونه و همکاران گرامی او در سایر سفارتخانه ها را از این دست فرمان های ضد فرهنگی آگاه کرد.

شیطنتی که به گوش نمایندگان کمیسیون امنیت ملی خواهد رسید

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با خبرنگار دانا در خصوص شیطنت سفارت ایتالیا مبنی بر نمایش فیلم «برادران لیلا» گفت: اینکه چنین فیلمی در سفارت ایتالیا به نمایش درآمده در نگاه نخست امری عادی و شاید فرهنگی به نظر بیاید اما با توجه به اینکه این فیلم به دلیل محتوایی که داشته، حتی اجازه نمایش در سینماهای ما را ندارد شیطنتی است که از سوی این سفارت رخ داده و بنده این موضوع را به گوش همکاران خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواهم رساند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش خبرنگار دانا اقدام سفارت ایتالیا در نمایش این فیلم، سابقه ای دیرینه در دیپلماسی های به اصطلاح فرهنگی این قبیل سفارتخانه ها در کشورمان را دارد؛ سفارت خانه هایی مانند فرانسه، آلمان و بعضا انگلیس با دعوت از هنرمندان ایرانی در رشته های مختلف هنری و دادن مدال های رنگارنگ و یا وعده وعیدهایی در قبال ساخت آثاری که جامعه ایران را بعضا عقب مانده، مایوس و ناامید نشان دهد، مسبوق به سابقه است و بعضا دیده شده که این هنرمندان در قبال دریافت ویزای اقامت و یا تولیدات مشترک هنری براحتی در دام این سیاسیون شبه فرهنگی می افتند و امان از مسئولانی که به جای باز کردن آغوش حمایت خود از این هنرمندان، با بی مهری آنها را در این مسیر هل می دهند! افرادی که مسیر دفع را بیشتر از جذب می شناسند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه