اخبار داغ

محمد مهدی ناصحی در گفتگو با دانا عنوان کرد؛

مهار ۵۰ درصدی بیماری ام اس با تشخیص زودهنگام

مهار ۵۰ درصدی بیماری ام اس با تشخیص زودهنگام
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به شیوع بیماری ام اس گفت: با تشخیص زودهنگام می‌توان ۴۰ تا ۵۰ درصد بیماری ام اس را در کودکان مهار و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  ام اس مهمان ناخوانده‌ای که سال‌هاست بسیاری از بزرگسالان و کودکان را درگیر خود کرده است، متاسفانه بیماران و خانواده‌های آنها با چالش بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و در تلاش هستند تا این بیماری را مهار یا کنترل کنند.

بر اساس آمار ثبت شده در سامانه بیماران خاص معاونت درمان وزارت بهداشت تا امروز تعداد ۹۵ هزار بیمار مبتلا به ام اس در کشور برآورد شده است. شیوع بیماری ام‌اس همچنان با نسبتی ۲.۵ برابری در زنان بیش از مردان بوده و بیشتر در سنین ۲۰ تا ۴۵ سال است.

اضافه شدن سالانه ۵ هزار بیمار جدید به مبتلایان ام‌اس/۳ کلانشهر رکورددار ابتلا

امیر حسام علیرضایی رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در گفتگویی با بیان اینکه به طور متوسط سالانه حدود ۵ هزار بیمار به جمعیت مبتلایان در کشور افزوده می‌شود، تصریح کرد: این بیماری از سال ۱۳۸۴ در کشور در زمره بیماری‌های خاص و مورد حمایت وزارت بهداشت قرار گرفته و اقدامات متعددی برای حمایت از این بیماران انجام شده است. به طوری که سامانه ریجستری و سرشماری بیماران ام‌اس در کشور راه‌اندازی شد و  در حال حاضر بیشترین رجیستری بیماری MS در استان‌های اصفهان، شیراز و تهران است. 

بیماران ام اس تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص/ حمایت از هزینه‌های بیماران خاص

محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به شیوع بیماری ام اس طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: بیمه سلامت با تشکیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج بیماران ام اس را تحت پوشش قرار داده، به طوری که داروها، خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیکی برای این قشر تحت پوشش قرار گرفته و همچنین بخشی از خدمات بیماری ام اس هم در لیست بیمه اضافه شده است تا پوشش ۱۰۰ درصدی داشته باشند، تا این قشر دغدغه‌ای بابت هزینه‌های درمانی خود نداشته باشند.

مهار ۵۰ درصدی بیماری ام اس با تشخیص زودهنگام

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه طی سال سال‌های اخیر علاوه بر بزرگسالان، کودکان نیز درگیر این بیماری شده‌اند، گفت: با تشخیص زودهنگام می‌توان ۴۰ تا ۵۰ درصد بیماری ام اس را در کودکان مهار و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران؛ خوشبختانه با ایجاد صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب العلاج پیگیری مشکلات بهداشتی و درمانی این قبیل بیماران با جدیت بیشتری انجام می‌شود.

 بیشتر بخوانید:

۷۰ درصد پوشش هزینه های دارویی بیماران بیمه رایگان در بخش دولتی/ تمدید بیمه سلامت ۶۰ درصد از بیمه شدگان

۶ میلیون نفر به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه