اخبار داغ

نشست رئیس جمهوری با جمعی از فعالان جبهه مردمی انقلاب و مردم چاراویماق؛

رئیسی: به حاشیه راندن مدیر خسته سیاست ماست/ هیچ مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد

رئیسی: به حاشیه راندن مدیر خسته سیاست ماست/ هیچ مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد
رئیس جمهور گفت: ‌به حاشیه راندن مدیران بی‌انگیزه و خسته سیاست قطعی دولت مردمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در دیدار با  فعالان جبهه مردمی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، در این نشست و ناظر به مسائل مطرح شده از سوی فعالان جبهه مردمی انقلاب اسلامی، توجه به فعالیت‌های قرآنی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فرهنگی استان آذربایجان شرقی را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهور همچنین به حاشیه راندن مدیران بی‌انگیزه و خسته را سیاست قطعی دولت مردمی عنوان و معاون اجرایی رئیس جمهور را مکلف کرد، موضوع جذب نیروهای صاحب صلاحیت علمی و مدیریتی فاقد سوابق اجرایی را با رئیس سازمان اداری استخدامی بررسی و نتیجه آن را اطلاع رسانی کند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش فعالان فرهنگی استان در روشنگری و تبیین ابعاد جنگ شناختی دشمن برای مردم گفت: فعالان فرهنگی باید اهتمام بیشتری به نقش‌آفرینی در جهاد تبیین داشته باشند.

لزوم حمایت از فعالیت‌های فرهنگی هنری دانش آموزان، پیشگیری از بروز حاشیه‌نشینی، تاکید بر فعال‌سازی اقتصاد روستا و ضرورت ایجاد مهدکودک در همه ادارات به منظور رفع دغدغه و نگرانی مادران شاغل، از دیگر محورهای سخنان رئیسی در این نشست بود.

 

هیچ مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی ظهر جمعه در جریان سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی در شهرستان چاراویماق حاضر شد و با مردم دومین شهرستان کم جمعیت و البته محروم استان دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی و باصفای مردم چاراویماق اظهار داشت: این منطقه دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است و چاراویماق و هشترود جز نوادر شهرهای کشور هستند که هم ذخایر زیرسطحی و هم زمین‌های حاصلخیز دارند و باید با بهره‌برداری از این ذخایر معدنی در کنار فعالیت شهرک‌های صنعتی و توسعه بخش کشاورزی این ظرفیت‌ها بالفعل شود.

رئیس جمهور افزود: اما به دلیل کم توجهی‌ها و برخی مشکلات در سال‌های گذشته اهالی این شهرستان به تبریز و سایر شهرها مهاجرت کرده‌اند با این حال به فرموده رهبری همه مشکلات راه حل دارند و این راه حل در دست مردم و جوانان منطقه است که با فعال کردن اقتصاد معدن، صنعت و کشاورزی منطقه زمینه ساز ماندگاری اهالی بومی در چاراویماق شوند.

وی خاطرنشان کرد: مناطق دورافتاده و بسیاری از روستاهای کشور به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای زیرساخت های رفاهی و بهداشتی و راه دسترسی مناسب هستند اما با این حال به دلیل عدم صرفه اقتصادی روستاها اهالی تمایلی به حضور در روستاها ندارند و باید مسئولان با فعال کردن ظرفیت های چاراویماق به عنوان یک بهشت معدنی زمینه امیدواری و ماندگاری مردم در این شهرستان را فراهم کنند.

رئیسی با بیان اینکه اگر اقتصاد خوب باشد دیگر هیچ کسی به حاشیه شهرهای بزرگ نخواهد رفت، پیشنهاد داد: کمیته‎‌ای حداکثر تا دو ماه تشکیل شود و استاندار آذربایجان‌شرقی نیز تمام صاحب‌نظران قدیمی و جدید را دور هم جمع کند و راهکار ارائه کنند تا برای این منطقه که واقعا محروم نیست، کاری کنند و جوان اینجا قانع شود که می‌تواند در محل تولد خود بماند.

وی گفت: مسئولان باید با بکار گرفتن همه نظرات در یک طرح بسیار کوتاه کاری کنند که در ظرف دو سال به طور جهادی و جهشی کار جدی در چاراویماق و هشترود انجام دهند و مردم احساس کنند که ثروت این منطقه به حساب گرفته شده است.

رئیسی با تاکید بر اینکه کاری کنید کشاورزی و صنعت اینجا که یک ظرفیت است به کار گرفته شود، به دغدغه دیگر منطقه هشترود و چاراویماق اشاره و تصریح کرد: این منطقه به عنوان منطقه بهشت معادن است و این حرف درستی است چون منطقه ظرفیت بزرگی دارد و احیا شدن‌ آن نیز به خود مردم بستگی دارد و باید کاری شود که جاذبه اینجا به چشم بیاید و به مردم این حس را بدهد که اقتصاد اینجا خوب است.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه