اخبار داغ

محمد ناصحی در گفتگو با دانا:

۸۰ درصد بیمه شدگان بیمه سلامت از پوشش رایگان استفاده می‌کنند

۸۰ درصد بیمه شدگان بیمه سلامت از پوشش رایگان استفاده می‌کنند
مدیر عامل بیمه سلامت با بیان اینکه ۱۲ میلیون نفر تحت پوشش رایگان بیمه سلامت هستند، گفت: بیش از ۸۰ درصد بیمه شدگان بیمه سلامت از پوشش رایگان استفاده می‌کنند.

محمدمهدی ناصحی مدیر عامل بیمه سلامت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره آخرین وضعیت بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ میلیون نفر در ۵ دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار دارند، به طوری که می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد بیمه شدگان از پوشش بیمه رایگان استفاده می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اقشار کم درآمد و دهک‌های اول تا پنجم جامعه، خدمات رایگان دریافت می کنند، گفت: برای دهک‌های ۶ تا ۹ نیز تخفیف های ویژه در نظر گرفته شده است که با پرداخت حق بیمه ناچیز می توانند خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

به گفته مدیر عامل بیمه سلامت؛ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مجددا تحت پوشش قرار گرفته اند که برآورد سازمان از بودجه مورد نیاز برای این افراد حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

جزئیات بیمه رایگان سلامت برای ۶ دهک درآمدی

گفتنی است؛ در گذشته دهک درآمدی گروه ۴ باید ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی ۵ نیز ۲۰ درصد از حق بیمه را باید پرداخت می‌کردند، که براساس تصویب مصوبه هیات وزیران دهک‌های ۴ و ۵ تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفته است.

همچنین میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ نیز کاهش یافت، در واقع میزان پرداختی دهک ۶ از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک ۷ از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد و پرداختی دهک ۸ از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک۹از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافت. 

افراد فاقد بیمه می‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا از طریق سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدن اقدام کنند. زمانی که فردی اقدام به ثبت نام در سامانه‌ شهروندی کند، روند ارزیابی وسع هم به شکل خودکار ظرف کمتر از یک روز برایش انجام می‌شود؛ البته ۹۵ درصد افراد چون یک سری سوابق در سامانه‌های ما دارند، ‌ دهک‌شان هم مشخص شده است و آنهایی هم که هیچ سابقه‌ای نداشته باشند به سرعت تعیین دهک می‌شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه