اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

سبک زندگی خود را تغییر دهید و ربع قرن بیشتر عمر کنید/ پیروی از هشت عادت سالم

سبک زندگی خود را تغییر دهید و ربع قرن بیشتر عمر کنید/ پیروی از هشت عادت سالم
هشت عادت سالم در زندگی روزمره، از جمله فعالیت بدنی، رهایی از اعتیاد به مواد افیونی، عدم استعمال دخانیات، مدیریت استرس، رژیم غذایی مناسب، پرهیز از نوشیدن الکل، بهداشت خواب و روابط اجتماعی مثبت، می‌توانند به طول عمر اضافه کنند.

به گزارش خبرنگار سلامت شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک مطالعه جدید ثابت کرده که پیروی از هشت عادت سالم در زندگی روزمره، می‌تواند سال‌ها به زندگی اضافه کند. این هشت عادت عبارتند از: فعالیت بدنی، رهایی از اعتیاد به مواد افیونی، عدم استعمال دخانیات، مدیریت استرس، رژیم غذایی مناسب، پرهیز از نوشیدن الکل، بهداشت خواب و روابط اجتماعی مثبت.

این مطالعه نشان داده مردانی که در سن ۴۰ سالگی هر هشت عادت را دارند، به‌طور متوسط ​​۲۴ سال بیشتر از مردانی که هیچ‌یک از این عادات را ندارند، عمر خواهند کرد. برای زنان، هر هشت عامل سبک زندگی سالم در میانسالی و در مقایسه با زنانی‌که هیچ یک از این عادات را نداشتند، با پیش‌بینی ۲۱ سال زندگی بیشتر مرتبط بود. محققان دانشگاه ایلینویز، داده‌های بیش از ۷۰۰ هزار سرباز آمریکایی ۴۰ تا ۹۹ ساله را بررسی کردند.

به‌ گفته آنها، فعالیت بدنی کم، وابستگی به مسکن‌های مخدر و استعمال دخانیات با افزایش ۳۰ تا ۴۵ درصدی خطر مرگ در طول دوره مطالعه مرتبط بود. مدیریت ضعیف استرس، مصرف الکل، رژیم غذایی ناسالم و بهداشت نامناسب خواب، خطر مرگ را حدود ۲۰ درصد و فقدان روابط اجتماعی خوب، این خطر را تا پنج درصد افزایش داد.

سبک زندگی

همچنین محققان دریافتند که تغییر سبک زندگی سالم باعث افزایش امید به زندگی حتی در سنین بالا می‌شود. به‌طوری‌که حتی اگر تغییر کوچکی در ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سالگی خود ایجاد کنید، باز هم سودمند است.

به‌ گفته پژوهشگران، این یافته‌ها بر نقش سبک زندگی سالم در کمک به جلوگیری از بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی که منجر به ناتوانی زودرس و مرگ می‌شود، تاکید می‌کند.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه