اخبار داغ

پیمان جبلی در گفتگو با دانا:

طرح‌هایی برای تقویت مشارکت مردم در انتخابات مطرح شده است

طرح‌هایی برای تقویت مشارکت مردم در انتخابات مطرح شده است
رئیس سازمان صداوسیما گفت: جلسات ستاد انتخابات صدا و سیما به صورت منظم برگزار می‌شود و هدف آن تقویت و پیگیری دو راهبرد مشارکت و رقابت است.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در گفتگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به برنامه‌های صدا و سیما در خصوص انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: ستاد انتخابات صدا و سیما امسال زودتر از دوره‌های قبلی برای انتخابات مجلس تشکیل شده است و هر چهار راهبرد مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات را که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده است، به عنوان راهبردهای اصلی ستاد انتخابات در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد که جلسات ستاد انتخابات صدا و سیما به صورت منظم در داخل و خارج از سازمان برگزار می‌شود و هدف آن همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند و به ما به عنوان دستگاه فرهنگ‌ساز و دستگاه رسانه مربوط می شود، تقویت و پیگیری دو راهبرد مشارکت و رقابت است.

جبلی در ادامه بیان کرد:‌ برای این منظور، طرح‌هایی در نظر گرفته شده و با شورای نگهبان و وزارت کشور درباره افزایش میزان مشارکت مردم و تقویت این دو راهبرد صحبت شده است تا انشالله به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس روالی که در همه دوره‌ها بوده ما یک سری برنامه‌ها در دوره‌ی تبینی داریم و بعد از آن دوره‌ی تبلیغی و سپس دوره‌ی تهییجی چند روز مانده به انتخابات را خواهیم داشت، افزود: دوره‌ی تبینی قاعدتا طولانی مدت‌تر هست، وظایف دستگاه‌ها و موضوعاتی که منتهی به تقویت مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد تشریح می شود. دوره‌ی تبلیغی بیشتر به اطلاع رسانی وظایف دستگاه‌های مختلف تا ایام منتهی به انتخابات اختصاص داده می‌شود و در دوره‌ی تهییجی نیز طبق روالی که در همه‌ی دوره‌های انتخابات بوده، انجام خواهد شد.

رئیس سازمان صداوسیما در پایان اظهار کرد که جدول بندی زمانی برنامه‌ها هنوز مشخص نشده است و همکاران در ستاد انتخابات در حال برنامه‌ریزی آن هستند تا زمان برنامه‌ها مشخص شود.  

گفتنی است؛‌ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌صورت همزمان در جمعه ۱۱ اسفندماه سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه