اخبار داغ

کنعانی مقدم در گفتگو با دانا:

جریان رقیب به دنبال پیدا کردن فضایی برای تنفس سیاسی است

جریان رقیب به دنبال پیدا کردن فضایی برای تنفس سیاسی است
عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: جریان رقیب در انتخابات پیش رو به دنبال پیدا کردن فضایی برای تنفس سیاسی است.

حسین کنعانی مقدم، عضو شورای مرکزی خانه احزاب در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به نزدیکی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و قانون اصلاح قانون انتخابات گفت: قانون جدید انتخابات و تغییراتی که در این زمینه ایجاد شد و اینکه آیا در این انتخابات می توانیم زیرساخت های لازم را فراهم کرده و در عمل از آن استفاده کنیم، جای بحث طولانی دارد؛ چرا که قانون دیر ابلاغ شد و زیر ساخت های آن هنوز کفایت لازم را ندارد.

وی با اشاره به اینکه می توان امیدوار بود که در انتخابات های بعدی از این قانون بهره بیشتری گرفت، تصریح کرد: شاه بیت این قانون انتخابات تناسبی در تهران بود؛ اما از آنجا که این بخش از قانون اصلاح شده حذف شد، قانون جدید نمی تواند چندان تاثیر چشم گیری در انتخابات مجلس داشته باشد.

کنعانی مقدم با اشاره به بخش های اصلاح شده قانون انتخابات گفت: قانون جدید می تواند برخی موانع را برداشته و هم به انتخاب کنندگان و هم انتخاب شوندگان کمک کند تا حضور پر شور و مشارکت بالا را شاهد باشیم.

دبیر کل حزب سبز با اشاره به فعالیت های این حزب در آستانه انتخابات عنوان کرد: سه محور اصلی از برنامه های انتخاباتی را در این حزب دنبال می کنیم که می تواند در برگزاری پرشور انتخابات سهم پررنگی داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم تقویت ساختار حزبی گفت: در این زمینه کنگره سراسری حزب سبز را در شهریور ماه امسال و همزمان با سی امین سال تاسیس حزب برگزار خواهیم کرد که در آستانه انتخابات مجلس در تقویت ساختار حزبی نقش مهمی خواهد داشت.

این فعال سیاسی با اشاره به موضوع مشارکت در انتخابات در بین ائتلاف های اصولگرایی، تصریح کرد: حزب ما هم در ائتلاف شورای وحدت اصولگرایی هست و هم در شورای ائتلاف که دو جریان اصلی و اثر گذار به شمار می روند و همراستا با این دو جریان برای مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش خواهیم کرد.

برنامه خانه احزاب در انتخابات پیش رو

عضو شورای مرکزی خانه احزاب عنوان کرد: در خانه احزاب نیز سعی می کنیم مسئله تشویق مردم به مشارکت حداکثری و نظارت بر عملکرد احزاب را به عنوان برنامه های اصلی در آستانه انتخابات پیگیری کنیم.

کنعانی مقدم با اشاره به اینکه جریان رقیب در انتخابات پیش رو به دنبال پیدا کردن فضایی برای تنفس سیاسی است، عنوان کرد: بیش از ۴۰ حزب در ائتلاف شورای وحدت یا شورای ائتلاف جمع شدند و با هم همکاری می کنند که این خود یک گام بزرگ است، برخی کارهایی که اصولگرایان انجام می دهند آرزوی اصلاح طلبان است که بتوانند با هم همصدا و هم رای شوند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه در درون گفتمان اصولگرایی فضا رقابتی است که خود نشان از سلامت این جریان است، گفت: اصولگرایان به بلوغ سیاسی رسیدند که اگر بخواهند می توانند در انتخابات پیش رو یک لیست واحد بدهند، اما تلاش ما این است که فضای رقابتی در انتخابات شکل بگیرد تا انتخابات سالم تری داشته باشیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه