اخبار داغ

گزارش دانا از نشست روز بسیج اصناف؛

نشست هم اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی برگزار شد

نشست هم اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی برگزار شد
امروز شنبه ۴ شهریورماه و هم زمان با روز بسیج اصناف نشست تخصصی هم‌اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با حضور سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح و فعالان این حوزه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ امروز شنبه ۴ شهریورماه ۱۴۰۲ هم زمان با سالروز شهادت شهید عراقی و فرزندشان و روز بسیج اصناف نشست تخصصی هم‌اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با حضور سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، دکتر برادران معاون وزیر صمت، رؤسای اتاق‌های اصناف و بازرگانی سراسر کشور، رؤسای سازمان‌های بسیج کارگران و کارخانه‌ها و سازمان بسیج اصناف و سایر فعالان حوزه اقتصادی و خانواده شهید عراقی و شهید حاج اسماعیل رضایی برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست هم اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی

در ابتدای این برنامه پس از قرائت قرآن خرسند رئیس سازمان بسیج مداحان در آستانه اربعین حسینی با ذکر اهل‌بیت رنگ و بوی ولایی به مجلس داد و پس از وی غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف پس از خوشامدگویی به حضار و فرستادن سلام و درود به روح شهدای اصناف از جمله شهید عراقی و شهید حاج اسماعیل رضایی به‌عنوان شهدای شاخص امسال، گزارشی از عملکرد این سازمان را ارائه داد.

وی ادامه داد: در راستای برگزاری برنامه‌های هفته بسیج اصناف، همه عزیزان اتاق اصناف ایران، اتاق بازرگانی و اتاق‌های اصناف کشور اتحادیه‌ها و صنوف و زیرمجموعه‌های وزارت صمت در کسب‌وکارها در همه استان‌ها همکاری نمودند.

شایان‌ذکر است پیش از آغاز برنامه مهمانان از نمایشگاه دستاوردهای بسیج اصناف دیدن نموده بودند که حسن‌پور دراین‌رابطه توضیح داد: در این نمایشگاه موضوعات و عملکردهای این سازمان در زمینه جهاد تبیین در اتاق‌ها، اتحادیه‌ها، مجتمع‌های تجاری مساجد بازار به نمایش گذاشته شد و در راستای تبیین دستاوردهای بسیج اصناف در رفع موانع اقتصادی به‌ویژه با استفاده از بستر فضای مجازی، سرکشی از تولیدی‌ها و نشست با فعالان اقتصادی با موضوع رونق صادرات و تجلیل از تولیدکنندگان و صادرکنندگان نمونه صنفی این نمایشگاه عملکرد این دسته از فعالان اقتصادی را به نمایش می‌گذاشت.

وی از نشست‌های تخصصی فقه بازار، تجلیل از مربیان فقه و بازرسان بسیج، دیدار با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و شهرستان و برپایی مراسم سوگواری و تجلیل از فعالان اربعین – تجلیل از خانواده‌های موفق اصناف و بازار و رزمایش تخصصی قشر و حضور کاروان جهادی تخصصی در عرصه‌های خدمت‌رسانی تهیه و اهدای بسته‌های معیشتی توضیحاتی را ارائه نمود.

شما اصناف و بازاریان به‌عنوان افسران جنگ اقتصادی همیشه یک‌قدم جلوتر از ما بودید

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی به‌عنوان سخنران بعدی در این نشست اظهار کرد: اصناف و بازاریان هم در پیروزی انقلاب و هم در تثبیت و هم در موفقیت آن نقش‌آفرین بودند همچنین در دفاع مقدس و پیروزی ۸ سال دفاع مقدس میدان‌دار و پرچم‌دار بودند و سهم مهمی در این پیروزی داشتند.

وی ادامه داد: اگر اصناف را نادیده می‌گرفتیم امکان پیروزی در دفاع مقدس وجود نداشت برخی از اقدامات اصناف در ۸ سال دفاع مقدس تا کنون ذکر نشده و اگر این خدمات نبود معلوم نبود که سرنوشت جنگ و پشتیبانی از نیروهای دفاعی به کجا می‌رسید.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح  گفت: اصناف در خیلی از مواردی که وارد شده‌اند شهدا و جانبازانی هم تقدیم انقلاب کردند؛ اما سهم زیادی در جهاد فی‌سبیل‌الله داشتند و باعث شدند سهم مهمی در پیروزی دفاع مقدس از آن خود کنند.

شکارچی این را هم گفت:  اصناف و بازاریان در دوران قبل از انقلاب و مقابله با ظلم و ستم رژیم گذشته در همراهی با ولایت‌فقیه و به فرمان امام (ره) عمل کردند و بازاریان توانستند با اقدامات خود رژیم گذشته را زمین‌گیر کنند؛ بنابراین هیچ‌وقت اصناف و بازاریان از تاریخ انقلاب حذف‌شدنی نیستند.

وی افزود: نقش بازاریان در پیشرفت نظام هم قابل‌ذکر است و بسیاری از موفقیت‌های کشور مرهون تلاش اصناف است.

قدرت پوشالی امریکا رو به فروپاشی و هندسه نظم جهانی در حال تغییر است

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان انقلاب نقشه‌های زیادی کشیدند، گفت: قدرت پوشالی امریکا رو به فروپاشی است و هندسه نظم جهانی در حال تغییر، نقشه های استعمار نتوانست بر اصناف تاثیری بگذارد و آنها در پیوند با انقلاب پرچم‌دار بودند و در سراسر کشور به میدان آمدند و در جنگ ناجوانمردانه اقتصادی هم اصناف حضور پررنگ نشان دادند فرماندهی جنگ اقتصادی بر عهده اصناف و بازاریان است و افسران و سربازان این جنگ با اصناف و بازاریان است.

شکارچی گفت: با همراهی اصناف و مردم توطئه دشمن ناکام ماند برخی از دشمنان خارجی در همکاری با عوامل نفوذی داخلی قصد داشتند توطئه کنند؛ اما اصناف توطئه آنها را ناکام گذاشت و به نتیجه نرسیدند.

وی افزود: به گفته مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی دشمن در این جنگ اقتصادی دقیق بود؛ اما محاسبات آنها غلط از آب درآمد و به‌خاطر همین موفق نشدند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن می‌خواست اصناف با اعتصاب خود در بازار و در پیوند با مردم مشکلاتی ایجاد کنند و به عمق باورهای دینی مردم و اصناف پی نبرده بودند و این محاسبه آنها اشتباه از آب درآمد و باعث شد شکست‌های سختی متحمل شوند.

در انتهای این برنامه با حضور سردار شکارچی و مسئولان بسیج اصناف از خانواده شهید اسماعیل رضایی به‌عنوان شهید شاخص سال که از شهدای خرداد ۱۳۴۲ است و همچنین خانواده شهید مهدی عراقی و فرزند شهیدش حسام عراقی تجلیل کردند.

شایان‌ذکر است که سالروز شهادت شهید عراقی به‌عنوان روز اصناف و بازاریان در تقویم نام‌گذاری شده است.

گزارش تصویری/ نشست هم اندیشی بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه