اخبار داغ

بعد از پشت سر گذاشتن انیمیشن برادران ماریو؛

فیلم سینمایی «باربی» صدرنشین باکس آفیس شد

فیلم سینمایی «باربی» صدرنشین باکس آفیس شد
فیلم سینمایی کمدی فانتزی «باربی» به کارگردانی گرتا گرویگ که از ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیرماه) در سینماهای ایالات متحده و سراسر جهان اکران خود را آغاز کرده، پس از کمتر از دو ماه، صدرنشین باکس آفیس شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فیلم سینمایی کمدی فانتزی «باربی» محصول سال ۲۰۲۳ آمریکا به کارگردانی گرتا گرویگ توسط برادران وارنر پیکچرز از ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیرماه) در سینماهای ایالات متحده و سراسر جهان اکران خود را آغاز کرد و حالا پس از کمتر از دو ماه، صدرنشین باکس آفیس شده است.

مارگو رابی در نقش باربی و رایان گاسلینگ در نقش کن دو بازیگر اصلی این فیلم سینمایی هستند؛ آمریکا فررا، کیت مک کینون، مایکل سرا، ایسا رای، رئا پرلمان، ویل فرر و شوتی گتوا از دیگر بازیگران این کمدی فانتزی هستند.

جزییات داستانی «باربی» تا حد زیادی مخفی نگه داشته شده و تنها این فرضیه مطرح است که باربی و کن بعد از اخراج از باربیلند به دلیل اینکه عروسک‌هایی نه چندان عالی هستند، برای یافتن خوشبختی واقعی راهی دنیای واقعی می‌شوند.

این فیلم، یک اثر لایو اکشن باربی است که برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۰۹ توسط یونیورسال پیکچرز با تهیه کنندگی لارنس مارک اعلام ساخت آن تأیید شد، اما توسعه آن در اپریل ۲۰۱۴ آغاز و زمانی که سونی پیکچرز حقوق فیلم این شخصیت را به دست آورد آغاز شد؛ پس از چندین تغییر، نویسنده و کارگردان و انتخاب امی شومر و سپس آن هاتاوی در نقش اصلی، سونی حق پخش را از دست داد و در اکتبر ۲۰۱۸، این حق پخش، به برادران وارنر واگذار شد و مارگو رابی در سال ۲۰۱۹ برای انتخاب نقش باربی پا به میدان گذاشت.

در همان سال، گرویگ به عنوان کارگردان معرفی شد. حضور رایان گاسلینگ و دیگر بازیگران در اوایل سال ۲۰۲۲ اعلام رسانه ای شد. فیلمبرداری عمدتاً در استودیو برادران وارنر، لیوسدن در انگلستان از مارس تا ژوئیه ۲۰۲۲ طول کشید و حالا بعد از یک ماه و نیمی که از زمان اکران سراسری آن در آمریکا و جهان می گذرد، این فیلم با فروشی برابر یک میلیارد و ۳۸۱ میلیون دلار به تازگی توانسته انیمیشن «برادران ماریو» را پشت سر گذاشته و صدرنشین باکس آفیس شود.

فروش فیلم سینمایی «باربی» در سراسر جهان به این گونه است که بریتانیا با ۱۱۲ میلیون دلار در صدر جدول فروش جهانی قرار دارد و بعد از آن مکزیک با ۵۴ میلیون دلار، استرالیا با ۵۳ میلیون دلار، آلمان با ۵۰ میلیون دلار و برزیل با ۴۳ میلیون دلار فروش در رده های بعدی این جدول قرار دارند؛ اما همه فیلم های هالیوودی، سینماهای چین را به عنوان مقصدی جدی برای اکران های جهانی خود مدنظر دارند، اما «باربی» با ۳۵ میلیون دلاری که در گیشه های چین به دست آورده نشان داده تا گویا چینی ها رغبت زیادی به تماشای این فیلم نشان نداده اند.

معرفی عوامل فیلم

گرتا گرویگ بازیگر، نویسنده و کارگردان آمریکایی است که از سال ۲۰۰۶ فعالیت حرفه ای خود را همزمان با کار نویسندگی و بازیگری در هالییود آغاز کرد تا سال ۲۰۱۷ که پس از تجارب فراوان خود در عالم نویسندگی و بازیگری، اولین فیلم سینمایی خود را با نام «لیدی برد» کارگردانی کرد. گرتا پیش از این برای بازی در فیلم «فرانسیس ها» در سال ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن شده بود.

گرویک سال ۲۰۱۹ فیلم «زنان کوچک» را نویسندگی و کارگردانی کرد که برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی شد؛ گرتا دو سال قبل برای «لیدی برد» نامزد اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی شده بود.

اما سال ۲۰۲۳ گرتا به همراه همسرش نوآبامباک (نویسنده و کارگردان آمریکایی) به صورت مشترک فیلمنامه «باربی» را نوشتند و گرتا آن را کارگردانی کرد که تا به حال با تحسین های فراوانی مواجه شده است و توانسته صدرنشین باکس آفیس شود.

اما مارگو رابی که نقش اصلی «باربی» را در این فیلم برعهده دارد، بازیگری استرالیایی است که شهرتش را مدیون بازی در فیلم های بلک باستری است؛ رابی فعالیت حرفه ای خود را در سال ۲۰۰۸ با بازی در مجموعه تلویزیونی «همسایه ها» آغاز کرد و بعدها با بازی در فیلم «گرگ های وال استریت» دیده شد. رابی برای بازی در دو فیلم «من تونیا هستم» در سال ۲۰۱۷ و فیلم «بامب شل» در ۲۰۱۹ نامزد دریافت بهترین بازیگر زن اسکار شده است.

رایان گاسلینگ که نقش کن را در «باربی» برعهده دارد، در ۱۳ سالگی و برای اولین بار به عنوان یک بازیگر خردسال در یک برنامه از شبکه دیزنی به شهرت رسید و بعدتر با بازی در فیلم های مستقل کار حرفه ای خود را ادامه داد؛ اما برای بازی در فیلم سینمایی «دفترچه خاطرات» به شهرت رسید و و بعتر برای بازی در «نیمه نیلوفر» در نقش یک معلم معتاد نامزد جایزه اسکار شد. گاسلینگ در سال ۲۰۱۶ و برای بازی در فیلم موزیکال رمانتیک «لالالند» علاوه بر نامزدی در اسکار، جایزه بهترین بازیگر گلدن گلوب را از آن خود کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه