اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

اخراج اساتید دانشگاه؛ از دروغ رسانه ای تا موج سواری انتخاباتی!

اخراج اساتید دانشگاه؛ از دروغ رسانه ای تا موج سواری انتخاباتی!
در حالی جریان اصلاح طلب بر موج رسانه ای بی بی سی و ادعای اخراج اساتید دانشگاه های کشور سوار شده است که بررسی ها نشان می دهد لیست منتشر شده جعلی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این روزها بنگاه خبرپراکنی بی بی سی، صدای آمریکا و ایران اینترنشنال با انتشار خبری تحت عنوان اخراج اساتید از دانشگاه های کشور، به دنبال ایجاد یک موج رسانه ای برای بازگرداندن پایگاه اجتماعی خود در بین مردم و کلید زدن آشوب و ناآرامی در کشور است.

در ماه های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری؛ در حالی که جریان ضد انقلاب در تلاش بود تا به بهانه شعار زن، زندگی، آزادی؛ آتش ناآرامی های سال گذشته را همچنان روشن نگه دارد، اما ایجاد آرامش در کشور و بازگشت اعتماد عمومی به دولت و دستاوردهای آن به ویژه در حوزه سیاست خارجی باعث شد این جریان در موضوع موج سواری رسانه ای خود با این بهانه ناکام بماند.

از سوی دیگر با تصمیمی قاطع قوای سه گانه در تصویب و قانونی کردنی لایحه حجاب و عفاف، بسیاری از سلبریتی هایی که عروسک خیمه شب بازی اپوزیسیون خارج نشین شده و ندای اعتراض سر دادند هم نتوانستند قاطبه جامعه ایران را با خود همراه کنند.

همین سرخوردگی بهانه ای شد تا در آستانه انتخابات، اخراج اساتید از سوی رسانه های ضد انقلاب عامل تازه ای برای تحریک جامعه تبدیل شود.

البته تلاش بی بی سی و رسانه های همسو با آن با اظهارنظرهای جریان اصلاح طلب در داخل درحال تکمیل کردن پازل آشوب است.

از دروغ تا موج سواری انتخابات

ادعای اخراج اساتید دانشگاه در حالی از سوی رسانه سلطنتی انگلیس و رسانه های همصدا با آن در حال وایرال شدن است که بررسی های کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که برخی از اساتیدی که ادعای اخراج آنها در رسانه ها مطرح شده اساسا در قید حیات نیستند.

حسین علی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفتگویی در این باره عنوان کرده است: بررسی‌های مختلف نشان دهنده آن است که این لیست‌ها و فضاسازی‌ها با انگیزه سیاسی انجام شده و صحت ندارد.

وی این را هم گفته که به عنوان مثال در یک مورد عضو هیئت علمی دانشگاه قم محمدرضا اباذری که در ایام کرونا به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده جزو لیست اساتید اخراج شده از دانشگاه توسط اصلاح طلبان قرار گرفته است.

اخراج اساتید اسم رمز جریان سیاسی منزوی

به نظر می رسد اصلاح طلبان که این روزها دچار بحران درون حزبی شده و بیش از گذشته به انزوای سیاسی رفتند در پی یافتن پایگاه اجتماعی و بازگشت به عرصه سیاسی، اخراج اساتید را به عنوان اسم رمز خود انتخاب کرده است.

پیش از این اصلاح طلبان بر موج شعار زن، زندگی ، آزادی سوار بود، اما برخی چهره های سیاسی همچون علی مطهری گفته بودند این جریان با تکیه بر این تحرکات قادر نخواهد بود برای خود پایگاه اجتماعی دست و پا کند.

به نظر می رسد این بار هم با اسم رمز اخراج اساتید، دستاوردی برای جریان اصلاح طلب در داخل و اپوزیسیون خارج نشین به وجود نخواهد آمد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه