اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

آخرین خبرها از فیلم های در حال ساخت سینمای ایران

آخرین خبرها از فیلم های در حال ساخت سینمای ایران
کارگردان های چهره ای همچون سیدرضا میرکریمی، مهران مدیری، جواد افشار و سعید سهیلی در حال ساخت فیلم های سینمایی خود هستند تا شاید بتوانند در چهل و دومین فستیوال فجر حضور یابند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از ابتدای امسال شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی، به فیلمنامه های سینمایی فراوانی مجوز ساخت داده و در میان این لیست نام های چهره و مشهوری در حوزه سینما، چه در مقام تهیه کننده، نویسنده و یا کارگردان به چشم می خورد که در حال حاضر، در حال نوشتن فیلمنامه، مراحل پیش تولید، آغاز فیلمبرداری و حتی مراحل پسافیلمبرداری هستند؛ چون بر اساس تجربه های قبلی، برخی آثار حتی بدون دریافت مجوز فیلمنامه از شورای پروانه ساخت، شروع به تصویربرداری می کنند و در ادامه راه، کارهای مجوز را پیش می برند.

در ادامه این گزارش مروری داریم بر فیلمنامه هایی که مجوز ساخت از طرف سازمان سینمایی دریافت کرده اند و در مراحل ساخت قرار دارند.

«ساعت ۶ صبح»

فیلم سینمایی «ساعت ۶ صبح» به کارگردانی مهران مدیری، تهیه کنندگی علی اوجی و نویسندگی مشترک عباس رافعی و علی اوجی در حال تولید است؛ هرچند روابط عمومی این اثر سینمایی توضیح داده که آقایان اوجی و رافعی طرح فیلمنامه را نوشته و خود مهران مدیری نویسندگی این کار را برعهده دارد.

«ساعت 6 صبح» دومین فیلم کارنامه مهران مدیری است که با بازی سمیرا حسن‌پور، مهرداد صدیقیان، مونا فرجاد، مهران مدیری، تینو صالحی و سعید زارعی با فیلمبرداری مسعود سلامی در حال ساخت است.  

آخرین فیلمی که مدیری در سینما کارگردانی کرده، «ساعت ۵ عصر» بود که سال ۱۳۹۵ ساخته شد. او در این سال‌ها بیشتر در عرصه بازیگری مشغول بود و تجربه‌های متفاوتی را از جمله بازی در سریال نمایش خانگی «خاتون» و فیلم سینمایی «خائن‌کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی پشت سر گذاشته است.

«پول و پارتی»

فیلم سینمایی «پول و پارتی» به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید سهیلی و نویسندگی حسام سامری زاده مقدم در حال فیلمبرداری است تا شانزدهمین فیلم سهیلی نیز در ژانر کمدی ساخته شود. بهرام افشاری، سینا مهراد،ساعد سهیلی و نعیمه نظام دوست از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند که ترکیب بازیگران نشان از کمدی بودن ژانر این فیلم دارد.

سهیلی که در دهه هفتاد فیلم های انتقادی و اجتماعی مهمی از جمله «مردی شبیه باران»، «مردی از جنس بلور» و «شب برهنه» را ساخته بود، در دهه ۹۰ سراغ ساخت سری فیلم‌های «گشت ارشاد» رفت که هر سه قسمت این فیلم ها با استقبال تماشاگران به پرفروش ترین و پرمخاطب ترین فیلم‌های دوره اکران خودشان تبدیل شدند.

«صیاد»

فیلم سینمایی «صیاد» به کارگردانی جواد افشار، تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و نویسندگی حسین تراب نژاد اصفهانی نیز به تازگی پروانه ساخت گرفته و در حال پیش تولید است.

جواد افشار پیش از ساخت فیلم سینمایی «صیاد» سابقه همکاری با شفیعی را در ساخت سریال های «کیمیا» و «مادرانه» برای تلویزیون داشته است.

بنابر اخباری که رسانه ای شده است، جواد افشار علاوه بر کارگردانی «صیاد» در حال ساخت سریال حضرت معصومه(س) و سریال گاندو ۳ به تهیه کنندگی مجتبی امینی است که هر دوی آنها قرار است برای تلویزیون ساخته شوند.

محمدرضا شفیعی پیش از «صیاد» در کارنامه خود تهیه کنندگی فیلم های سینمایی زندگی خصوصی آقا و خانم میم، سر به مهر، ماهی سیاه کوچولو، هیات، شعله ور، شیرجه بزرگ و ضد را دارد.

«رئیسعلی»

سید رضا میرکریمی که هم اکنون فیلم سینمایی «نگهبان شب» را در حال نمایش در سینماهای کشور دارد، به تازگی فیلمنامه ای را با عنوان «رئیسعلی» تصویب کرده که قرار است به عنوان نویسنده، تهیه کننده و کارگردانی این فیلم را برعهده داشته باشد.

از عنوان فیلم مشخص است که این پروژه درباره مقطعی از زندگی رئیسعلی دلواری، مبارز مشروطه خواهی است که در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای انگلیسی قیام می کند و به مبارزه با آنها می پردازد.

سیدرضا میرکریمی تا به حال سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم فجر را برای فیلم های اینجا چراغی روشن است، به همین سادگی و نگهبان شب دریافت کرده است و یکی از کارگردان های مولف سینمای ایران به شمار می آید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه