اخبار داغ

واکنش مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع‌مقدس و مقاومت به تحریم سه رسانه کشورمان توسط آمریکا

واکنش مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع‌مقدس و مقاومت به تحریم سه رسانه کشورمان توسط آمریکا
مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع‌مقدس و مقاومت در بیانیه‌ای تحریم خبرگزاری‌های فارس،تسنیم و پرس تی وی را محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع‌مقدس و مقاومت در این بیانیه با اشاره به اقدامات آمریکا در رویارویی‌های مختلف با کشورمان، یادآور شده است: در سال‌های پیش از این، وقتی منافع و تفکرات گروهی از انسان‌ها با گروهی دیگر مطابقت نمی‌کرد، در معمول‌ترین حالت، جنگی بین آن‌ها درمی‌گرفت. در این میان گروهی تسلیم می‌شد و گروه دیگر سال‌هایی چند تسلط خود را بر آن حفظ می‌کرد. ولی در دنیای جدید که این لشگرکشی‌ها محدود شده و حتی قدرت‌های نظامی، خود داعیه‌دار صلح جهانی هستند تصمیم‌هایی اتخاذ می‌کنند که کاملا ضد بشری از نوع نوین است.

تاریخ، رفتارهای غیرانسانی آمریکا را در قبال کشورها و ملت‌هایی که در برابر زیاده‌خواهی‌های این کشور مقاومت‌ می‌کنند فراموش نخواهد کرد؛ به این دلیل که آمریکا در هر مقطعی که منافع خودش را در خطر دیده است با توسل به رسانه‌های وابسته و مورد حمایت خود، سعی کرده است افکار عمومی را در راستای تأمین منافع خودش منحرف و شکست‌هایش را پنهان کند. 
رسانه‌ها در تمامی‌جنگ‌های قرن بیستم به مثابه ابزاری برای جنگ روانی و تبلیغات جنگی از سوی بسیاری از کشور‌ها مورد استفاده قرار گرفتند. به همین خاطر، آمریکا بعد از اعمال تحریم‌های گوناگون ضدبشری علیه مردم ایران، به تحریم رسانه‌های کشورمان روی آورده است تا از روایت شکست‌هایش به وسیله رسانه‌های ایرانی جلوگیری کند. این نوع تحریم نشان‌دهنده شکست‌های رسانه‌ای آمریکا در کنار دیگر سیاست‌های این کشور و قدرت اثرگذاری رسانه‌های کشورمان در شناساندن سیاست‌های استعماری آن و مهمتر از همه،نقش و تاثیر چنین رسانه‌هایی در افشای توطئه‌ها و جنایت‌های آمریکا در شئون مختلف است.  

مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع‌مقدس و مقاومت در این بیانیه تمامی رسانه‌های کشور را دعوت کرده است تا ضمن حفظ یکپارچگی خودشان، در راستای افشای سیاست‌های ضدبشری آمریکا به صورت مضاعف تلاش کنند زیرا مسلما این آخرین تحریم‌ رسانه‌ای نخواهد بود و ممکن است در آینده، رسانه‌های دیگر کشورمان به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه