اخبار داغ

واکنش اتحادیه جهانی کشتی به اتفاقات فینال 4 وزن نخست کشتی آزاد؛

کشتی قهرمانی جهان| دستان یزدانی باز شد/ زارع احترام می خواست

کشتی قهرمانی جهان| دستان یزدانی باز شد/ زارع احترام می خواست
اتحادیه جهانی کشتی به اتفاقات فینال 4 وزن نخست رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ برگزاری رقابتهای فینال 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان در صربستان و اتفاقات رخ داده با آن با واکنش اتحادیه جهانی کشتی روبرو شد. مهمترین اتفاق در وزنه 86 کیلوگرم و در نبرد تکراری و جذاب حسن یزدانی و دیوید تیلور رخ داد. در فینال وزن 86 کیلوگرم صربستان حسن یزدانی کشتی گیر بار دیگر به مصاف تیلور آمریکایی رفت و با ضربه فنی در لحظات پایانی این نبرد را واگذار کرد.

مهمترین صحنه این جدال، زمانی بود که حسن یزدانی یک حرکت کُنده روی کشتی آمریکایی را زد و 4 امتیاز کسب کرد تا کشتی با نتیجه 5 بر یک شود. اما بعد از اعتراض این صحنه بازبینی شد و بعد از بازبینی صحنه امتیاز را به تیلور آمریکایی دادند.

سایت اتحادیه جهانی کشتی با انتشار صحنه آهسته این حرکت جنجالی حسن یزدانی روی تیلور دلیل تغییر تصمیم هیئت داوری را این طور بیان کرد: پس از بررسی انتقادی از این صحنه، هیئت داوران تصمیم گرفتند که کشتی گیر قرمز(حسن یزدانی) با وجود اینکه مجری فن بود، هنگامی که کُنده را کشید در لحظه (مماس شانه‌ها) دست خود را باز کرد اما کشتی گیر آبی(تیلور) در ادامه حرکت را کنترل کرد. بنابراین امتیاز به تیلور درست بود.

 

زارع احترام می خواست

همچنین در چارچوب دیدار پایانی وزن 125 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، امیرحسین زارع با برتری قاطع مقابل گنو پتریاشویلی از گرجستان به مدال طلا رسید و توانست بار دیگر قهرمانی را جشن بگیرد.

اتحادیه جهانی کشتی به قهرمانی دوباره امیرحسین زارع واکنش نشان داد و نوشت: احترام می‌خواست، احترام بدست آورد.

زارع پس از شکست آکگل و صعود به فینال از هواداران درخواست احترام کرد و در نهایت برای دومین بار توانست قهرمان جهان شود.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه