اخبار داغ

صحبتهای سرمربی تیم ملی وزنه برداری پس از سومی تیم ایران؛

نصیرشلال: نتیجه به دست آمده در جهانی قابل قبول بود/ داشته وزنه‌برداری همین نفرات است

نصیرشلال: نتیجه به دست آمده در جهانی قابل قبول بود/ داشته وزنه‌برداری همین نفرات است
سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: در چند سال اخیر وزنه برداری در بحث پشتوانه سازی خوب کار نکرده و باید بپذیریم فعلا داشته‌یمان همین نفرات است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری در مورد عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم در دو اوزان المپیکی مصطفی جوادی و علی داوودی در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال شدند. همیشه سال قبل از المپیک مسابقات جهانی به لحاظ کیفی و کمی سطح بالایی دارد و وزنه‌برداران در بهترین شرایط حضور پیدا می‌کنند. امسال هم شرایط به همین صورت بود؛ همه با آمادگی کامل در میدان حاضر شدند و حتی در برخی اوزان رقابت‌ها سخت و سنگین بود. فکر می‌کنم با توجه به اینکه در سال‌های گذشته هم در مسابقات جهانی یک یا دو مدال یا نهایتا 3 مدال کسب می شده، نتیجه به دست آمده قابل قبول بود، البته کم و کاستی‌هایی هم وجود داشت.

وی گفت: ما باید بپذیریم به لحاظ پشتوانه وزنه برداران دچار ضعف است. تمام داشته‌های وزنه برداری در این سال‌ها همین نفرات هستند و ما هم از تمام ظرفیت استفاده کردیم. به وزنه برداران کمک کردیم تا به بهترین شکل آماده شوند. در این 4، ۵ ماهی که در خدمت تیم ملی هستیم روزهای سخت و پرفشار داشتیم. تمرینات سختی داشتیم و وزنه برداران هم تحمل کردند تا بهترین نتیجه را کسب کنند. در 2 وزن مدال گرفتیم، در 4 وزن دیگر هم شانس مدال داشتیم اما باید بپذیریم از سایر کشورهای دیگر کمی عقب تر هستیم و این جبران یک پله عقب‌ماندگی نیاز به زمان بیشتری دارد و شاید حتی با زمان هم این موضوع حل نشود. نیاز باشد که افراد جدیدی و باانگیزه به تیم اضافه شوند و جایگزین افراد شوند. این موضوع هم نیاز به زمان دارد و باید از تیم جوانان وزنه بردارانی که جوان‌تر و باانگیزه‌تر تر هستند کم کم به تیم بزرگسالان اضافه کنیم.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری تأکید کرد: در مجموع پذیرش این شرایط برای من سخت بود ولی همه دوستان هم باید بپذیرند تمام داشته وزنه برداری در سال ۲۰۲۳ همین است. انتظار زیادی نمی‌توانیم داشته باشیم و باید تلاش کنیم تا داشته‌ها را حفظ کنیم، تا سر فرصت افراد باانگیزه و جوان‌تر به تیم ملی بزرگسالان اضافه کنیم تا پشتوانه برای سال‌های بعدی باشد.

نصیرشلال در مورد شرایط تیم برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو عنوان کرد: ما در دو وزن نفرات مختلفی داشتیم، مصطفی جوادی از ۸۹ و 2 نفری که از وزن ۹۶ مدنظر ما بود که از بین این 3 نفر، 2 نفر انتخاب شدند. در وزن ۱۰۹ کیلوگرم هم نفر مهدی کرمی و پیمان جان و رضا دهدار را داشتیم که از بین این 3 نفر هم 2 نفر انتخاب شدند. در مجموع پیمان جان و محمد زارعی و رسول معتمدی از تیم کم شدند و با ترکیب ۷ نفره راهی این مسابقات خواهیم شد. فرصت کوتاهی است و باید ریکاوری کنیم و به لحاظ ذهنی و جسمی وزنه برداران را آماده کنیم. ما دو مسابقه سخت و سنگین پشت سر هم داریم و شرایط برای همه سنگین است. سعی می‌کنیم به بهترین شکل وزنه برداران را آماده کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه