اخبار داغ

امامی حذف شد، نخودی به رده‌بندی رفت

کشتی قهرمانی جهان| حذف ناباورانه گلیج و شکست دردناک رحمان در آستانه فینال!

کشتی قهرمانی جهان| حذف ناباورانه گلیج و شکست دردناک رحمان در آستانه فینال!
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، امروز با پی‌گیری مبارزات ۲ وزن آخر ادامه یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسابقات 2 وزن پایانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز (دوشنبه) در شهر بلگراد صربستان در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات نوبت صبح رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافت که در این مرحله به مصاف موسکائف مجارستانی رفت.

در حالی که قهرمان سال گذشته 65 کیلوگرم جهان دو بر یک از موسکائف پیش افتاده بود، درخواست چلنج از سوی مربیان مجار نتیجه را 2-2 به سود موسکایف کرد. عموزاد که تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت امتیاز گرفت اما در ثانیه‌های آخر به حریف امتیاز داد و در نهایت با نتیجه 6 بر 5 شکست خورد.

نتایج نمایندگان کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر یانیس مادی از کومور را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر استفان کومان از رومانی را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر 4 مقابل نیکولاس بونه لی از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله به مصاف اسماعیل موسوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان می رود.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 بنجامین هانیس از ایتالیا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر 1 تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 4 و ضربه فنی مغلوب عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.

امامی حذف شد، نخودی به رده بندی رفت

مسابقات شانس مجدد چهار وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان بعد از ظهر امروز در شهر بلگراد صربستان برگزار شد. در وزن 74 کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر مغلوب زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه شد و باید توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 10 بر صفر آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی با نتیجه 11 بر 4 مقابل ختیگ تسابولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از صربستان شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 79 کیلوگرم، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 رمضان ساری از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 2 مغلوب احمد عثمان اف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 5 بر 1 احمد ماگومدوف از مقدونیه را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. نخودی در این دیدار به مصاف اورخان عباس اف از آذربایجان می رود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه