اخبار داغ

گزارش UWW از قهرمان کشتی ایران؛

سلام اتحادیه جهانی به میرزازاده: پادشاه جدید سنگین‌وزن فرنگی این‌جاست!

سلام اتحادیه جهانی به میرزازاده: پادشاه جدید سنگین‌وزن فرنگی این‌جاست!
سای رسمی اتحادیه جهانی کشتی طی گزارشی به قهرمانی امین میرزازاده در مسابقات جهانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی دانا؛ امین میرزازاده، ملی‌پوش وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی کشورمان شب گذشته با احتساب پوئن‌شماری ۲ بر ۲، از سد رضا کایالپ، قهرمان ادوار جهان، اروپا و عنوان‌دار المپیک گذشت و به مدال طلا، کمربند و قهرمانی کشتی فرنگی جهان دست یافت.

اتحادیه جهانی کشتی پس از این فینال مورد انتظار با انتشار عکسی از میرزازاده نوشت: پادشاه جدید اینجاست!

هم‌چنین سایت UWW طی گزارشی درباره میرزازاده نوشت: امین میرزازاده پس از باخت مقابل رضا کایالپ ترکیه‌ای در ۲ سال گذشته، سرانجام راهی برای سرنگونی این غول پیدا کرد. میرزازاده در ثانیه‌های پایانی فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم فرنگی در رقابت‌های جهانی جمعه شب حرکت گام‌اوت را انجام داد و انتقام شکست از کشتی‌گیر ترکیه‌ای در فینال سال گذشته را گرفت. این کشتی‌گیر ایرانی سال بعد در المپیک توکیو شرکت کرد و برای کسب مدال برنز به کایالپ باخت. این دو کشتی‌گیر سال گذشته باز هم مقابل هم قرار گرفتند که کایالپ با نتیجه ۱- ۱ موفق به کسب پیروزی و پنجمین طلای جهانی خود شد.

امین میرزازاده در این باره گفت: من تلاش کردم در این مدت شرایط خودم را بهتر و روز به روز پیشرفت کنم تا بتوانم با کسب مدال طلا برای کشورم افتخارآفرینی داشته باشم. امیدوارم بتوانم در المپیک هم مدال طلا بگیرم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه