اخبار داغ

ضمن کسب سهمیه المپیک پاریس؛

کشتی قهرمانی جهان| دست محسن‌نژاد به مدال نرسید؛ ساروی برنز گرفت!

کشتی قهرمانی جهان| دست محسن‌نژاد به مدال نرسید؛ ساروی برنز گرفت!
کشتی‌گیر وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان به مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان دست یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی دانا؛ در شب سوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان و بعد از برگزاری رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم، کشتی‌های پایانی ۳ وزن ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم برگزار شد که ایران دو نماینده در دیدارهای رده‌بندی داشت. مهدی محسن‌نژاد و محمدهادی ساروی روز گذشته با شکست در نیمه‌نهایی؛ به دیدار رده‌بندی راه پیدا کردند اما دانیال سهرابی که به علی ارسلان باخته بود به دلیل باخت کشتی‌گیر صربستان از رسیدن به شانس مجدد بازماند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم؛ مهدی محسن‌نژاد که در مبارزه نیمه نهایی روز گذشته ۴ بر ۳ مغلوب شارشنبکوف شده بود، دیدار رده‌بندی این وزن را مقابل اسلام جان‌بهرامف ازبکستانی برگزار کرد که در نهایت با نتیجه تساوی ۳ بر ۳ شکست خورد و بار دیگر دستش از رسیدن به مدال کوتاه ماند. محسن‌نژاد بعد از کشتی معتقد بود که کتفش از جا در آمده است.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ مارکوس راگینگر از اتریش را شکست داد. وی در دور سوم با نتیجه ۷ بر ۱ جرارد کورنیزاک از لهستان را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ فلیکس بالدوف از نروژ را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. ساروی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب گابریل روسیلو کیندلان از کوبا شد و به دیدار رده‌بندی رفت و در این جدال مقابل ابوبکر خاسلاخانوف از بلاروس با نتیجه ۴ بر یک به برتری رسید و ضمن کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس، به مدال برنز جهان دست یافت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه