اخبار داغ

شطرنجبازان ایران چه گفتند؟

مقصودلو: فردا با اصلى ترين رقيبم بازى مى كنم/ علی نسب: فردا مشخص می شود شانس مدال دارم یا نه

مقصودلو: فردا با اصلى ترين رقيبم بازى مى كنم/ علی نسب: فردا مشخص می شود شانس مدال دارم یا نه
شطرنجبازان ایران پس از برگزاری رقابتهای دور چهارم بازیهای آسیایی هانگژو صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به هانگژو؛ در ادامه مسابقات شطرنج بازی های آسیایی هانگژو، رقابت های دور‌ چهارم با حضور 3 نماینده ایران در بخش مردان‌ و زنان آغاز شد. در این مرحله پرهام مقصودلو و مبینا علی نسب به پیروزی‌ دست یافتند و‌ امین طباطبایی به تساوی‌ رسید. سوپر استاد بزرگ سیدمحمدامین طباطبایی مقابل آرجون اریگاسی از هند به تساوی رضایت داد.  سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو توانست یامادا از ژاپن را شکست دهد و با انگیزه مضاعف به استقبال دور بعدی برود‌‌. همچنین استاد بزرگ مبینا علی نسب توانست با کسب پیروزی مقابل چواهم ساکول از تایلند دور‌ چهارم را با برد پشت سر بگذارد.

پس از بازیهای امروز شطرنجبازان ایران صحبت کردند.

مقصودلو: فردا با اصلى ترين رقيبم بازى مى كنم

پرهام مقصودلو بعد از كسب يك تساوى و يك پيروزى در دور سوم و چهارم مسابقات شطرنج بازى هاى آسيايى هانگژو اظهار داشت: فعلا با ۳ امتیاز از ۴ بازی در رده دوم جدول هستم. روند خوبی را طی کردم. البته می‌توانستم بازی‌هایی که به تساوی رسیدم را با پیروزی پشت سر بگذارم اما تساوی هم نتیجه بدی در آن دو بازی نبوده است.

وى افزود: 2 بازی با مهره سیاه را به تساوى رسیدم و 2 بازی با مهره سفید را با برتری پشت سر گذاشتم. اگر همین روند را ادامه دهم می‌توانم برای کسب مدال بجنگم. به نظرم حتی قهرمانی هم دور از دسترس نیست.

مقصودلو در خصوص رقبای روزهای آینده خودش گفت: یک رقیب خیلی مهم دارم که قهرمان بخش سريع جهان است. عبدالستارف از ازبکستان اصلی‌ترین رقیب من است که باید فردا با او مسابقه دهم. او هم اکنون با ٣.٥ امتیاز بالاتر از سایرین در صدر جدول قرار گرفته و من به همراه چند بازیکن دیگر در رده دوم قرار داریم.

علی نسب: فردا مشخص می شود شانس مدال دارم یا نه

مبینا علی نسب شطرنجباز ایران بعد از ثبت یک برد و‌ یک باخت در‌ دور سوم‌ و چهارم مسابقات شطرنج بازی های آسیایی هانگژو اظهار داشت: ما چهار دور بازى كرديم و من توانستم دو پيروزى به دست بياورم، اما متاسفانه دو بازى را هم باختم. يک باختم برابر رنک چهار جهان از کشور هند بود. امروز هم یک بازی برابر حریف اند‌ونزیایی داشتم که متاسفانه شکست خوردم.

وی افزود: پنج دور دیگر باقی مانده و فردا سه دور مهم داریم. امیدوارم بتوانم با بهترین نتیجه مسابقات فردا را پشت سر بگذارم.

علی نسب در پایان در خصوص شرایط خودش در جدول ‌گفت: هنوز شانس مدال وجود دارد. فردا سه دور مهم داریم و بعد از بازی های فردا می توانیم دقیق بگوییم که چقدر شانس مدال وجود دارد.

طباطبایی: از عملکرد خودم راضی نبودم

سیدمحمدامین طباطبایی شطرنجباز تیم ملی بعد از پایان کارش در دور سوم و چهارم مسابقات شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: امروز از عملکرد خودم راضی نبودم. البته بازیکنانی که با آنها بازی کردم حریفان سختی بودند.

وی افزود: دور سوم با قهرمان سابق رپید جهان بازی کردم و به او باختم و در دور چهارم هم به تساوی رسیدم که یکی از رقبای بسیار سخت من بود. اما هنوز ۵ دور باقی مانده و هیچ چیز مشخص نیست. امیدوارم در روزهای بعدی بتوانم بهتر نتیجه بگیرم.

طباطبایی در خصوص ادامه مسابقات گفت: هنوز رقبای من در دورهای بعدی مشخص نیستند و هر روز قرعه کشی صورت می‌گیرد. با این حال با توجه به اینکه با دو رقیب سرسخت مسابقه دادم مطمئنم در روزهای بعدی کارم به سختی امروز نیست و می‌توانم همچنان به مدال فکر کنم.

عظیمی: هنوز برای ارزیابی زود است

شهرام عظيمى سرپرست فدراسیون شطرنج در پايان دور چهارم مسابقات شطرنج بازى هاى آسيايى اظهار داشت: دور سوم و چهارم را بچه‌ها امروز برگزار کردند كه مقصودلو امروز یک تساوى و یک پیروزی داشت. بازی‌ها واقعا بازی‌های سختی است. سیدمحمدامین طباطبایی دور اول را به عبدالستارف از ازبکستان واگذار کرد که قهرمان جهان است. این شطرنج باز در ۴ بازی خود ۴ امتیاز به دست آورده است طباطبایی در بازی دوم خود هم مقابل یک رقیب قدرتمند به تساوى رسید.

وى افزود: علی نسب هم بعد از یک شکست در دور سوم در دور چهارم توانست به برتری برسد بچه‌ها از نظر روحی شرایط خوبی دارند و از نظر فنی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. به فضل الهی و با دعای خیر مردم امیدوارم بتوانیم اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

سرپرست فدراسیون شطرنج در ادامه تصریح کرد: هنوز برای ارزیابی زود است و در پایان دور چهارم مسابقات هستیم. البته پرهام مقصودلو 2 برد و 2 تساوی داشته و امیدوار است در مراحل بعدی بتواند نتايج بهترى كسب كند. فكر مى كنم در پايان دور هفتم بتوانيم ارزيابى بهترى داشته باشيم. امین طباطبایی و مبینا علی نسب هم امروز نتایج خوبی کسب کردند و به آینده امیدوار هستند.  پرهام مقصودلو هم انرژی خوبی به تیم می‌دهد و در کنار سایر بچه‌ها حضور گردد و حتی این انرژی و روحیه خود به سرمربی تیم هم كمک می کند. بچه ها هم قسم شدند که اتفاق خوبی را رقم بزنند.

عظیمی در پایان گفت: امشب ساعت ۹ به وقت تهران دو بازیکن دیگر ما هم به سمت چین پرواز می‌کنند. با اینکه آنها در بخش رپید‌ حضور ندارند، اما حضورشان قطعا به ما کمک می کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه