اخبار داغ

سردار شیرازی:

پیشرفت فعلی ایران به برکت خون شهدا است

پیشرفت فعلی ایران به برکت خون شهدا است
رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: پیشرفت فعلی در کشور به برکت خون شهدا و بیداری ملت است؛ خون شهدا توانست این ملت را رشد دهد، ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دومین کنگره شهدای پایتخت و یادواره شهدای مدافع امنیت جامعه کارگری شهید حسین تقی پور با حضور سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا و سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و با حضور خانواده معزز شهدا و جانبازان عصر امروز در سالن شهدای پارس خودرو برگزار شد.

سردار محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در این جلسه اظهار کرد: مردم ما شهدا را دوست می‌دارند، به خاطر اینکه شهدای ما ایثار کردند؛ از حیات خودشان، از آسایش خودشان گذشتند؛ رفتند در میدان‌های نبرد و جان خودشان را تقدیم کردند. این اتفاق مسأله کوچکی نیست؛ در مقام توصیف، انسان می‌تواند حرف‌های زیادی بزند امّا در مقام عمل، ایمان‌های بالا، عزم‌های استوار و پولادین لازم است که انسان بتواند در این میدان وارد شود که شهدا این کار را کردند.

وی ادامه داد: این حرکت عظیم و بزرگ و پیشرفت فعلی در کشور به برکت خون شهدا و بیداری ملت است؛ خون شهدا توانست این ملت را رشد دهد، ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا با اشاره با اینکه یاد دفاع مقدس باید در ذهن ما بماند، افزود: لازم است تا سبک زندگی شهیدانمان را برای جوان‌های خود ترسیم کنیم، جنگ تحمیلی مسأله کوچکی نبود؛ ما هنوز هم برای مخاطبان خود نتوانسته‌ایم ابعاد مختلف جنگ تحمیلی را تشریح کنیم.

سردار شیرازی با ذکر آنکه برخی‌ تلاش کردند یاد دفاع مقدس و آن رشادت‌ها و شجاعت‌ها را کمرنگ کنند، تاکید کرد: رهبری در مورد زوایای دفاع مقدس فرمودند که در دفاع مقدس از چه دفاع می‌شد و دفاع در مقابل چه کسی بود؛ این دفاع را چه کسی انجام می‌داد و آثار و دستاوردهای این دفاع چه بود که بایستی ماهیت انقلاب و مبارزات مردم مسلمان خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین چیزی که خدا به ما هدیه داد و رهبری نیز در رابطه با آن تاکید دارند، باور به خود است؛ رهبری تلاش کردند باور «ما می‌توانیم» در ملت ایران ایجاد شود که دشمن نیز تلاش دارد که القا کند ما نمی‌توانیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه