اخبار داغ

کادر فنی و تیراندازان تفنگ ۱۰ متر میکس چه گفتند؟

طالبی: هدف نهایی ما المپیک است/ چهل امیرانی: هر مسابقه به اندازه ۳۰ جلسه تمرینی تاثیرگذار است

طالبی: هدف نهایی ما المپیک است/ چهل امیرانی: هر مسابقه به اندازه ۳۰ جلسه تمرینی تاثیرگذار است
کادر فنی و تیراندازان ایران پس از ناکامی در کسب مدال در تفنگ ۱۰ متر میکس صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به هانگژو؛ تیم تفنگ ۱۰ متر میکس با ترکیب امیرمحمد نکونام و شرمینه چهل امیرانی با شکست برابر قزاقستان از کسب مدال برنز بازی های آسیایی بازماند.

پس از پایان این رقابت مربی و تیراندازان ایران صحبت کردند.

نکونام: از عملکردم راضی بودم

در پایان این رقابت، امیرمحمد نکونام که روز گذشته در جدول ۱۰ متر انفرادی نیز با حریفانش رقابت داشت، گفت: در مرحله مقدماتی انفرادی دو‌ امتیاز از مسابقات قهرمانی جهان (باکو) که دو هفته پیش برگزار شد، بیشتر کسب کردم.

وی ادامه داد: از عملکردم راضی بودم اما برای فینال کافی نبود و نتوانستم به آن راه پیدا کنم.

نکونام در مورد عملکردش در رقابت های امروز نیز تصریح کرد: امروز هم تیرهای خوبی زدم و موفق شدیم در جمع ۶ تیم برتر و در کنار تیم‌هایی مانند چین ‌ کره جنوبی قرار بگیریم. این تیم ها جزو بهترین های جهان هستند. در مرحله فینال اما عملکرد خوبی نداشتم و نتوانستیم مدال بگیریم.

چهل امیرانی: هر مسابقه به اندازه ۳۰ جلسه تمرینی تاثیرگذار است

همچنین شرمینه چهل امیرانی نیز در مورد عملکردش در هر دو بخش تفنگ ۱۰ متر انفرادی و میکس توضیح داد.

وی گفت: در جدول انفرادی با اختلاف کمتر از نیم نتوانستم به فینال بریم. ویژگی تیراندازی همین است، گاهی یک تیر و خوب با بد زدن آن باعث جابه جایی در جدول می شود.

این ملی پوش تیراندازی با بیان اینکه رقبای اصلی ما همه آسیایی هستند، خاطرنشان کرد: هند، چین و کره جنوبی از رقیبان اصلی ما هستند. در حضور همین تیم ها عملکرد خوبی داشتیم اما نه به قدری که مدال بگیریم.

چهل امیرانی که سهمیه المپیک را هم کسب کرده، در مورد برنامه های آماده سازی خود برای این بازی ها نیز گفت: قطعا هر مسابقه و رویدادی به اندازه ۲۰ و حتی ۳۰ جلسه تمرینی تاثیرگذار است و باعث بالا رفتن تجربه و کم شدن فشار روانی و استرس ها می شود. من هم بعد از بازی های آسیایی باید در مسابقات قهرمانی آسیا ‌جهان شرکت کنم.

طالبی: هدف نهایی ما المپیک است

مریم طالبی سرمربی تیم تفنگ پس از پایان رقابت های تفنگ میکس در خصوص عملکرد شاگردانش، اظهار داشت: متاسفانه امروز به مدال نرسیدیم اما این رقابت برای ما نتایج مثبتی داشت مانند عملکرد بهتر نکونام در این ماده نسبت به دو مسابقه‌ای که پشت سر گذاشته بود. فشار بازی‌های آسیایی بسیار بالاست. بچه‌های ما آماده هستند و عملکرد آنها گویای این مطلب است. در این مورد می توانم به رکوردشکنی تفنگ مردان توسط نوروزیان در این سطح از مسابقات و رکوردهای خوب صداقت و نکونام در تفنگ بادی و رکورد خوب شرمینه چهل امیرانی و الهه احمدی اشاره کنم.

وی در ادامه تاکید کرد: نتایجی که در سه مسابقه اخیر کسب شده است، نشان دهنده رشد منطقی و سیر صعودی نتایج انفرادی و تیمی تفنگ است. امیدواریم همین روند را ادامه دهیم تا حداکثر سهمیه را از مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی و اندونزی به دست آوریم و برای اولین بار با تیم کامل عازم المپیک شویم.

سرمربی تیم تفنگ کشورمان با اشاره به اینکه در این مسیر به تک تک مسابقاتی که در آن شرکت می کنیم به چشم آماده سازی نگاه می‌کنیم، گفت: هدف نهایی ما این است که در المپیک حرف زیادی برای گفتن داشته باشیم و تیم آماده ای به مسابقات اعزام کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه