اخبار داغ

اولین نشست استماع مربوط به استیضاح «بایدن» پنجشنبه برگزار می‌شود

اولین نشست استماع مربوط به استیضاح «بایدن» پنجشنبه برگزار می‌شود
رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا از برگزاری نخستین نشست استماع مربوط به استیضاح «جو بایدن» رئیس‌جمهور این کشور در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، «جیمز کومر» (James Comer) رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا نخستین جلسه استماع مربوط به استیضاح «جو بایدن» رئیس‌جمهور این کشور را هفته جاری اعلام کرد.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص اعلام کرد که نشست مذکور پنجشنبه هفته جاری (۲۸ سپتامبر) ساعت ۱۰ صبح (به وقت محلی) برگزار خواهد شد.

آنطور که «جیمز کومر» گفت، این نشست با هدف بررسی میزان ارزش مدارک گردآوری شده و تحقیقات مرتبط با فساد مالی رئیس‌ جمهور آمریکا برگزار خواهد شد.

به گزارش فاکس نیوز، قرار است در نشست مذکور شواهدی که تا کنون از سوی این کمیته در مورد فعالیت‌ های مالی و غیرقانونی خانواده «جو بایدن» کشف شده است، ارائه شود.

وی در این ارتباط گفت: از ژانویه، کمیته‌ های نظارت و پاسخگویی مجلس نمایندگان به همراه وزارت دادگستری شواهد زیادی را کشف کرده‌ اند که نشان می‌ دهد رئیس جمهور بارها و بارها از مقام دولتی خود برای تامین منافع مالی خانواده‌ اش، سوء استفاده کرده و پسرش «هانتر بایدن» نیز به فساد مالی بسیار گسترده ای متهم شده است.

در بیانیه صادره از سوی «جیمز کومر» در این خصوص آمده است که کنگره آمریکا موظف است تا تحقیقات مربوط به استیضاح «جو بایدن» درباره فساد مالی وی و خانواده اش را آغاز کند؛ زیرا این حق تمام مردم آمریکاست که از جریان مربوط به سوء استفاده از یک مقام دولتی بسیار مهم مطلع شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه